Boks

Tomasz Ademek’i Fena Benzettiler! İşte Maç Sonucu…

arthur

Polonya’nın Krakow şehri bu akşam, ülkenin iki önemli boksörünün birbirine rakip olduğu mücadeleye ev sahipliği yaptı. IBF Uluslarası şampiyonluk maçında Artur Szpilka, Tomasz Adamek I 10 round sonrasında puanla mağlup etmeyi başararak bu önemli maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Her iki boksör de temkinli bir maç çıkardı. Ters gardlı dövşen Szpilka, tecrübeli ve eski bir şampiyon olan rakibi karşısında bu yönünü avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışırken, Tomasz Adamek ise rakibi karşısında maç boyu oyun tutturmak konusunda istediklerini gerçekleştirmek konusunda çok başarılı olamadı. Daha hareketli ve etkin bir performans gösteren Szpilka, 10 round sonrasında 96-94, 96-94 ve 98- lik puanlama ile de bu zorlu geceyi galibiyetle kapatan boksör oldu.

Maç sonrası ise ringed büyük bir drama hakimdi. Szpilka ve ailesi galibiyet sonucunun açklanmasının ardından göz yaşlarına hakim olamazken, İki farklı sıklette bugüne dek dünya şampiyonluklarının sahibi olan ve ağır sıklette de bir dünya şampiyonluğu için 1 kez unvan maçı gerçekleştiren Tomasz Adamek ise maç sonrası verdiği röportajda bu mağlubiyetin, kariyerinin sonu olabileceğini işaret etti.

Gecenin alt maçlarında ise sürpriz kabul edilebilecek sonuçlar elde edildi. Rakiplerine karşı daha tecrübeli kariyerlere sahip David Kostecki ve Gregorz Proksa , rakipleri karşısında çıktıkları maçları kaybederek kariyerlerine de büyük bir düşüş yaşatmış oldular.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.