Boks

Tony Bellew Avrupa Şampiyonluğu Yolunda


Tony-Bellew

İngiltere’nin en önemli yarı ağır sıklet boksörlerinden Tony Bellew, 12 Aralık 2015 Cumartesi günü NTV Spor’dan yayınlanacak Anthony Joshua – Dillian Whyte gecesinin ikinci ana maçında Avrupa Şampiyonluğu için Polonyalı Mateusz Masternak karşısına çıkıyor.

2013 yılında Adonis Stevenson’a nakavt olan Bellew, bu maçtan sonra yarı ağır sıklete geçmiş ve 2 senede çıktığı 5 maçın 4’ü nakavtla olmak üzere tamamını kazanmıştı.

2016 yılı içinde yarı ağır sıklette dünya şampiyonluk maçına çıkmak isteyen Bellew için Masternak maçı çok büyük önem taşıyor ve Bellew de bunun farkında.

Masternak, Adonis maçından beri çıktığım en zor maç olacak. Ama bu maçı ya nakavt yada puanla mutlaka kazanacağım. Bu maçı kazandıktan sonra da daha büyük hedefleri kovalayacağım

mateusz-masternakBellew’in rakibi Mateusz Masternak ise kesinlikle kolay bir lokma değil. Masternak, geçtiğimiz aylarda Marco Huck’ı nakavt ederek WBO’nun dünya şampiyonu olan Krzysztof Glowacki ile birlikte Polonya’nın en iyi yarı ağır sıkleti konumunda.

Çıktığı 39 maçta 36 galibiyeti bulunan Maternak’ı, bugüne kadar sadece Rus şampiyon Grigory Drozd nakavt edebildi. Bu maçın dışında kaybettiği 2 maçı ise Split Decision yani 2’ye 1 çelişkili hakem kararı ile kaybetti.

Bu açıdan Masternak ve Bellew’in kariyerlerinin sadece büyük şampiyonlara yenilmeleri ve onun dışında net bir şekilde maç kaybetmemiş olmaları bakımından birbirine çok benzediğini söyleyebiliriz.

Her iki boksörün de WBA, WBO ve IBF sıralamasında dünyada ilk 10 içinde olduğunu düşünürsek, bu maçın galibine 2016 içinde çok yüksek bir ihtimalle en az bir federasyonun dünya şampiyonluğu için maça çıkma fırsatının geleceğini öngörebiliriz.

Boks severlere Cumartesi gecesi bu maçı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu