Boks

Tony Bellew Geri Dönüşünü Gerçekleştirdi! Liverpool’da Muhteşem Bir Gece Daha Geride Kaldı!

BOXING

Dün gece İngiltere’de gerçekleştirilen  boks gecesi, hayranlara büyük anlar yaşattı! Gecede inanılmaz nakavtlar meydana geldi. Neredeyse 6 aydır ringe çıkmayan Tonny Bellew’de geri dönüşünü bu gecede gerçekleştirdi. Bu muhteşem gecei Kanaltürk ekranlarından Bilgehan Demir anlattı, Koray Şarkaya ise yorumladı.

Tonny Bellew, geri dönüşünü Ivica Bacurin’e karşı 10 roundluk bir karşılaşmada gerçekleştirdi. Karşılaşma 10. roundda teknik nakavt ile sonuçlandı. Maçı kazanan taraf Teknik nakavt ile 10. roundda Tonny Bellew oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=sYg7y7-rWRY[/youtube]

Gecede gerçekleştirilen bir diğer müsabaka yenilgisiz Süper Ortasıklet Rocky Fielding ile Brian Vera arasında gerçekleşti. Karşılaşmada WBC Uluslararası Süper Ortasıklet unvanı ortadaydı. 12 round üzerinden değerlendirilen karşılaşma 2. roundda sonuca gitti. 2. roundun tam ortasında teknik nakavt ile maçı kazanan taraf Rocky Fielding oldu. Böylelikle hem yenilgisizliğini sürdürmeye devam etti, hem de WBC’nin yeni Uluslararası Süper Ortasıklet şampiyonu oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=yPel4rRFkZY[/youtube]

Bir diğer karşılaşma ise eski Ortasıklet şampiyonluk adayı Martin Murray ile George Beroshvili arasında gerçekleşti. Bu muhteşem karşılaşma da 8 round üzerinden değerlendirildi. Karşılaşma 2. roundda son buldu. 2. roundun son saniyelerinde karşılaşmayı teknik nakavt ile kazanan taraf Martin Murray oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=Nocmx84gY6Y[/youtube]

Gecenin ana karşılaşmasında yenilgisiz ortasıklet boksör Callum Smith, Christopher Rebrasse ile 12 roundluk WBC Gümüş Ortasıklet unvanının ortada olduğu bir karşılamada ringe çıktı. Bu muhteşem şampiyonluk karşılaşmasında herhangi bir nakavt meydana gelmedi ve karşılaşma 12 round sürdü. 12 roundun sonunda karşılaşmayı 118-110 | 118-110 | 120-107 puan kararı ile kazanan taraf Callum Smith oldu. Böylelikle WBC Gümüş Ortasıklet unvanının da sahibi olmuş oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=yP4HeaYTWI0[/youtube]

Liverpool Boks Gecesinden Kareler:

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.