Boks

TONY THOMPSON vs CARLOS TAKAM


Son karşılaşmasını ülkemizde gerçekleştiren Amerikalı ağır sıklet tecrübeli boksör Tony Thompson, 6 Haziran akşamı Fransa’nın başkenti Paris’te Carlos Takam karşısında zorlu randevuya çıkacak.

Mart ayı içerisinde Tekirdağ’da gerçekleştirilen organizasyonda Odlanier Solis’e karşı 12 roundluk maçta mücadele veren Tony Thompson, Kübalı rakibini puanla mağlup etmeye başararak David Price galibiyetlerinden sonra yeniden ismini parlatmayı başarmış, Solis’in kariyerini ise çıkmaza sokmuştu !

Kamerun asıllı Fransız boksör olan ve son karşılaşmasında Ocak ayı içerisinde Kanada’da Mike Perez karşısında 10 roundluk zorlu mücadele sonrasında rakibi ile ringden beraberlik kararı ile ayrılan Carlos Takam’ın kariyerinde Micheal Grant, Frans Botha gibi tecrübeli isimler karşısında galibiyetleri bulunmakta.

6 Haziran akşamı Fransa’nın başkenti Paris’te birbirine rakip olacak iki boksör, WBC Gümüş Kemer şampiyonluğuna ulaşmak için mücadele vereceği gibi aynı zaman da kazanan boksörün WBC’de final eleme maçı yapma hakkı elde etmesi planlanıyor.


0 0 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu