Boks

Türkler Almanya’yı Salladı! Avni Yıldırım Adım Adım Dünya Şampiyonluğuna!

Arena Box Promotion gecesi Almanya’nın Offenbach kentinde gerçekleşti. Ahmet Öner’in promoterliğinde gerçekleşen gecede biribirinden zorlu maçlar geride kalırken, Türk boksörler ringe çıktı.

Avni Yıldırım vs. Walter Gabriel Sequeira – WBC Uluslar arası Gümüş Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı

Gece ilk olarak ana karşılaşma ile izleyicilere merhaba dedi. Heyecan dolu bu şampiyonluk karşılaşmasında ringe gelen ilk isim rakip Sequeira oldu. Sonrasında ise şampiyon Sivaslı boksörümüz Avni Yıldırım ringe geldi. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok çekişmeli geçti. Maçtaki heyecan ilk rounddan itibaren kendini belli ediyordu. İkinci roundda karşılaşma kızışmaya başladı. Artık her atılan yumruk daha sertti. 3. Roundda atılan yumruklar artık sallıyordu. Rakip Sequeira yattı yatacaktı. Fakat zaman zaman karşılık da veriyordu. Roundun sonunda Yıldırım sert darbeler aldı. Sert geçen dördüncü roundun ardından başlayan 5. Roundda Avni Yıldırım çok zor anlar yaşadı. Roundun sonlarında sert darbelere maruz kalan Yıldırım round zili ile birlikte soluk aldı. Karşılaşmada her geçen saniyede heyecan daha da artış gösteriyordu. 6. Roundda kendini toparlayan Avni Yıldırım, bir önceki roundun aksine rakibine zor anlar yaşatmayı başardı. 7. Round dehşet bir round oldu her iki boksör için de. Avni Yıldırım roundun son saniyelerinde rakibe attığı sert yumruklarla çok fena salladı. Sequeira’nın imdadına round zili yetişti. 8. Round bir önceki rounda göre daha yavaş geçti. 10. Roundda Avni Yıldırım tüm gücüyle dövüşmeye başladı fakat Sequeira boş bulduğu anlarda çıkış yaptı. Yaptığı çıkışları oturtan Sequeira, Avni’ye zor anlar yaşattı. Daha sonrasında ise round bitti.

Öyle ya da böyle zorlu ve heyecanın hat safhada olduğu bu karşılaşmada 12. Rounda kadar herhangi bir nakavt ya da knocdown gerçekleşmedi. Her iki boksör de bu karşılaşmanın gerçekten hakkını verdi ve izleyicilere muhteşem anlar yaşattı. 12. Roundda da herhangi bir nakavt gerçekleşmeyen karşılaşmada kazanan taraf masa hakemlerinden gelecek olan puanlarla belli olacaktı. Masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf 117-111 puan kararı ile Avni Yıldırım oluyor! Sivaslı boksörümüz böylelikle WBC Uluslar arası Gümüş Hafif Ağırsıklet unvanını korumayı başarıyor.

Selçuk Aydın vs. Adnan Zilic

Gecenin ikinci karşılaşması Trabzonlu boksörümüz Selçuk Aydın ile Adnan Zilic arasında gerçekleştirildi.

Karşılaşmada ringe gelen ilk isim Adnan Zilic oldu. İkinci isim ise Selçuk Aydın oldu. Karşılaşma başlar başlamaz bitti. Maç başlar başlamaz rakibi üzerinde baskı kuran Selçuk Aydın, attığı sert darbeler ile rakibini yere yatırmayı başardı. İlk roundda rakibini yere yatıran Selçuk Aydın, karşılaşmayı nakavt ile kazandı.

Serdar Şahin vs. Beka Aduashvilli – vacant WBC WBC Eurasia Pacific Boxing Council Hafif Ağırsıklet Unvan Karşılaşması

Gecenin üçüncü ve son karşılaşması Ordulu Serdar Şahin ve Gürcü Beka Aduashvilli arasında gerçekleştirilen WBC Eurasia Pacific Boxing Council Hafif Ağırsıklet Unvan karşılaşması oldu. Bu karşılaşmayı kazanan taraf unvanın yeni sahibi olacaktı.

Karşılaşma ilk roundlardan itibaren sert başladı ve bu şekilde devam etti. Serdar Şahin, attığı her yumruk ile rakibine zor anlar yaşatıyordu. Sert geçen bu Hafif Ağırsıklet şampiyonluk karşılaşması 6. Roundda son buldu. 6. Roundda rakibini yatırmayı başaran Serdar Şahin karşılaşmanın galibi oldu. Böylece yeni WBC Eurasia Pacific Boxing Council Hafif Ağırsıklet şampiyonu olmayı başardı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
26 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
deniz
deniz
6 yıl önce

kimse kusura bakmasin ama ben avnide dunya sampiyonu olacak bir kapasite göremedim ,. wbc de ilk 10 dan hicbirini yenecegini bile dusunmuyorum .aa alman gurbetciler sayesinde para kazanabilir biraz.

selcuka gelecek olursak ,baska rakipmi bulunmuyorda 16 yenilgisi olan birinin karsisina cikariliyor yazik yahu . hicyoktan 4,5 yenilgisi olan birilerini bulun ,hem selcuga yazik hemde para ödeyip mac izlemek isteyen gurbetcilere

Ottoman Slap
Ottoman Slap
6 yıl önce
Reply to  deniz

Birşey sorucam chudinov un felixle maçını izledin mi? Şampiyonluk maçındaki sporcular durmadan kafa kafaya veriyor ve çarpışıyorlardı değil mi. Ben açıkçası o maçtan çok ta fazla bir fark göremedim. bence avni gelecek vaad ediyor. Daha 24 yaşında boksunu inşallah geliştirecek ve sende utancından kıpkırmızı olacaksın tamam mı 😀

Tyson
Tyson
6 yıl önce

Ilk once insanüstü dayaniklilik,insanustu mucadele her 2 boksor icinde soyluyorum.rakip disiplinli,mücadeleci,patlayıcı kuvveti yüksek;eskivleri iyi olan bir boksordu.avniyi zorladi fakat avni ustduzey dayanikliligi,yuksek kondusyonuyla rwkibe g3cit vermedi.rakibin çok net ve sert kroselerini çenesi çelikten robot olsa test edemezdi fakat avni sallanmadi bile maça dair gözüme takılan tek kötü kare avninin rakibini kutlamamasi oldu tabi büyütülecek bir olay değil.bundan sonra avninin kovalevi… Devamını oku »

Hayrettin Saygın
Hayrettin Saygın
6 yıl önce

selçuk tekrardan eleme maçlarına çıkabilir arkadaşlar yapmayın, guerreroyu da postol a da ilk roundlar neler etti gördük, kondisyon ve biraz teknik antremanlarla ben selçuk tekrar zirve maçlara çıkacaktır diye bekliyorum, yaşı çok fazla değil. ama artık dediğiniz gibi 3-5 ya da hiç yenilgisi olmayan adamlarla maça çıkıp sıralamaları daha hızlı ilerlemesi lazım, bu maçta suratından belli bunun için mi bu… Devamını oku »

tanerr
tanerr
6 yıl önce

Bir heyecanla geçtik ekranın karşısına ; ne diyelim geleceğe dair ümit işareti alamadım ben şampiyon namzeti boksörümüz avni’den…Günü kurtardı desem nafile, başka bir ülkede ve organizasyonda bu bu rakiple dövüşünden galip çıkması ihtimal bile olamazdı kimse hayal görmesin.Selçuk hala bu ülkenin yetiştirdiği en büyük boksör.Yolu açık olsun..

Marvelous
Marvelous
6 yıl önce

Avni Yıldırım ın kalibresi yüksek fakat dünya şampiyonluğu hissini bana vermedi. Selçuk zamanında insanlara bu hissi vermişti. Biran evvel iyi bir antrenörün elinde gerçekçi bir program ve hedefle yolun devam etmeli. Henuz daha 9. maçı ve cevresi bunun farkinda degil sanirim. Selçugun başına gelenler ona da gelmesin. Ayak hareketlerini, direkt vuruşlarını, savunma stilini gelistirmeli ve değiştirmeli. Kroseleri de çok kuvvetli… Devamını oku »

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

Selçuk u çok istekli ve hızlı gördüm. Bu iyiye işaret. Chisora gibi sık maç yapmayı deneyebilir. Bence hızlı girişi Almanya da dikkat çekmiş olup, Selçuk başka organizasyonlarda alt kart maç teklifleri gelebilir.

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

Avni standart kötü değil di. 1-2 hata dışında iyiydi. Rakip çok kaçak dövüşüyordu ve kafayla Avni yi sürekli itmesi tuhaftı.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Avni yildirimi tebrik ediyorum. Avninin ve arjantinlinin bence en zor maçıydı. Maç çok cekismeliydi hatta kafa kafaya geçti diyebilirim.bana göre Avni 115-113 aldı maçı .arjantinli bence kariyerinin en iyi maçını cikardi ve çok sağlam ve dayanıklı bir bokscu. Avni bu maçı aldı ama eleştirilmesi gereken birkaç yönü var.bunlardan birincisi savunması baya açık veriyor rakiple kafa kafaya gelirken rakibe satılması ve… Devamını oku »

Borat
6 yıl önce

Avni yinede iyiydi. savunması biraz kötü fazla yumruk yedi. onun dışında köşelerde çok iyi savunma yapıp kontralarla dışarı iyi çıktı. avni daha 9 maç yaptı. 16,17 maçlarında daha farklı tecrübeye sahip bir avni olacaktır. + biraz sarılma işlerinde de iyi olması gerek rakibe sarılıyor ama rakipden yumrukta yemeye devam ediyor. selçuk maçına gelirsek rakip tam bir skandaldı ! dövüştüğü rakip… Devamını oku »

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Bende Avni için o noktada eleştiri yapıyorum.kemer konusunda acele etmesinler biraz rolantiye alıp orta düzey bokscularla birkaç maç yapmalı.aralıktaki maçtan sonra bir veya bir buçuk sene içinde kemer maçına çıkmak istiyoruz demesi biraz aceleci olduklarını gösteriyor.bence kemer için çok erken.kemer maçına kadar avninin 5 yada 6 maç yapması lazım.avniye iyi bir antrenör ve çalıştırıcı lazım özellikle savunmasini ve yumruk kombinasyonlarini… Devamını oku »

Roman
Roman
6 yıl önce

Avni ve erik skoglund maçı güzel olurdu. Açıkçası iki genç adami izlemeye doyum olmaz. Öyle bi maç olsa. Yukarıdaki arkadasinda dediği gibi 15-16 . maçlara doğru dahada tecrübe kazanacak.

Roman
Roman
6 yıl önce

Leo kiko maçını a spor vercekmi? Bilen varmı yada hangi kanal¿

Ottoman Slap
Ottoman Slap
6 yıl önce

Avni çenesine birkaç sağlam kroşe aldı ama sendelemedi bile. Hemde rakibi kuvvetli birine benziyo çenesi sağlammış.

Kaan Türk
Kaan Türk
6 yıl önce

Hemşerimin çenesi çok sağlam sağ direkleri ve sol aparkatı gövdeye çok sağlam çarpıyor. Fiziksel kuvvetini biraz daha arttırıp daha atik olursa durdurulmaz, yağ oranını düşürsün ve su diyetine dikkat etsin… Selçuk abimize yorum yapamıyacaz zira kalitesi ortada ama keşke şöyle bir iki round izletseydin mübarek

Kalas
Kalas
6 yıl önce

bu kalas nasıl ilk on beşe girebilmiş ki wbc de iş yok artık en sağlam federason ibf wbo

Wilder Fan
Wilder Fan
6 yıl önce

Maalesef erkan teper dışında hiçbir türk boksörün maçı ilgimi çekmiyor.

Wilder Fan
Wilder Fan
6 yıl önce

Arkadaşlar duymayan olabilir bu gece saat 4te canlı yayında asporda da boks maçları var

liston
liston
6 yıl önce

Selçuk böyle termaşa boksörlerle maç yapacağına profili yüksek boksörlerle maç yapıp iddiasını sürdürmeli

Boxing Engineer
Boxing Engineer
6 yıl önce

Ben Avni’de üst düzey bir boksör izlenimi almadım. Önceki maçlarını da izlemiştim kesndisi pek geliştirdiğini söyleyemem. Selçuk Aydın’ı da uzun süredir takip ediyorum, Avni’nin ondan öğreneceği çok şeyi var. “Ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklısını severim” demişti atamız. Ben bu üç özelliği de kendisinde göremedim ne yazik ki.

safkan
safkan
6 yıl önce

ilk round harici maçın tamamını izledim, avni net bir şekilde yenildi (UD), ben bir boks sever olarak babamın oğlu bile yenilse yenildi derim. avninin çok kat etmesi gereken yollar var, bir kere hiç fake yapmıyor arada fake yumruklarsalla daha çok sol, yorgun sana sokulamasın, sende nefeslenesin ve görünüm olarak puan toplayasın. sadece indirici yumruk sallama yok bu alemde.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Arjantinli iyiydi ama bence en fazla 5 raund aldı. Maç Arjantin de olsa ozaman küçük farkla arjantinliye verirdi .arjantinli maçta çok direk aldı savunması açıktı genelde Avni daha iyi savunma yaptı.bu arada selçuğun kilosunda 74,47 yazıyordu rakibine 62 yazıyordu .selcuk hangi siklette maç yaptı anlamadım. Ben walterweight diye biliyorum selçuğu ama çok kilo almış.

haci
haci
6 yıl önce

bence avni çok hızlı yükseldi şu anda ne kovalevle nede adinos la kapışabilecek seviyede değil ahmet öner menajari olabilir ama antrenör olmaz çünkü avni dünya şampiyonu olacaksa çok daha üst düzey antrenörle olabilir ve 9. maçını kazandı ilk 10 girecek bence seviyeyi biraz düşürmeli selçuksa kilo problemi yaşadığı çok belli 74 kilo çok fazla kendisini 66-69 kilo arasına kilitleyip rakip… Devamını oku »

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Şuan Avni wbc sıralamasından ilk 8 yada ilk 5 içinden rakip seçerse işi çok zor olur biraz frene basmaları lazım.Avni üst düzey seviyeye gelmesi için 5 yada 6 maç yapması lazım ve eksik yönlerini geliştirmesi lazim yoksa suanki durumda kovalev ,stevenson,beterbiev avniye 8.raundu göstermezler.kimsenin beğenmediği bremer bile malesef avniyi ko eder.Avni şuan şampiyon bokscular haricinde beterbiev,bremer,Browne,pascal,fonfara,alvarez,cleverly gibi bokscularla mac yapmamali… Devamını oku »

Cellat
Cellat
6 yıl önce

Selçuk final maçlarını kaybetti hep diyorum raund başına 50 bandını yakalamilar birde direk vuruşlar önemli sürekli direk vuruşlar yapılmalı selçuk malisef cesur yurek ve patlayıcı yumruğu üst düzey fakat guerro ve postal maçlarında dediğim gibi direk vuruşları kullanmıyor buda puanla kaybetmesine yeter de artar avniye gelince umutlandim neden deraeniz sol direklerini sürekli kullanmaya çalıştı 2 3 lu vurdu savunmasi ve… Devamını oku »

Bozoğlu
Bozoğlu
6 yıl önce

Kim ne derse desin bence Avni gelecek Vaad ediyor

Başa dön tuşu
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.