Boks

Tyson Fury İngiltere’den Taşınıyor!


tyson-fury2

9 Temmuz’da Manchester’da Vladimir Kliçko ile rövanş maçına çıkmaya hazırlanan İngiliz WBA ve WBO dünya ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury, ülkesinde yaşadığı ırkçılıktan dolayı şikayetçi olduğunu ve en kısa sürede ülkeden taşınacağını açıkladı.

“Bu ülkede bana saygı duyulmuyor. Çingene kökenimden dolayı insanlar ne bana ne de başarılarıma saygı gösteriyor. Ben buyum ve değişmeyi düşünmüyorum. Bu nedenle artık bu ülkede daha fazla yaşamak istemiyorum.” şeklinde konuşan Fury, 9 Temmuz’da Kliçko ile rövanş maçına çıktıktan sonra en kısa sürede Los Angeles’a taşınmak istediğini ifade etti.

“Los Angeles’ta yeni bir hayat kuracağım. Orada beni seviyorlar ve başarılarıma da saygı duyuyorlar.” diyen Fury, bundan sonra maçlara da Amerika’da çıkacağını, 9 Temmuz’daki Kliçko maçının İngiltere’de çıkacağı son maç olduğunu sözlerine ekledi.

Tyson Fury daha önce pek çok kez İngiltere’de insanların çingenelere bakışlarını eleştirmiş, kendisinin ve ailesinin ırkçılıkla karşı karşıya olduğunu, toplumda kabul görmediklerini ve bundan çok rahatsız olduklarını ifade etmişti.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
8 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
AmirIqbalKhan
AmirIqbalKhan
5 yıl önce

Fury boksa farklı bir renk katıyor shannon briggs gibi,ama arada ipin ucunu kaçırıyor mesela dün klitischko gibi bir adamı küfür ettirdi yani terso biraz

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Bu da furynin bahanesi olsa gerek.İngilterede boks sevgisi bence amerikadan daha iyi.aynı söylemleri amerikada söyle daha büyük tepkiler alirsin.klicko seni ko ederse Amerika sana sahip çıkar mı.

emre
emre
5 yıl önce

Furry Efendi sen bu demeçlerinle basın toplantısında söylediğin bu sözlerle kendini insanlara sevdiremezsin.Rakibine pussy diyen saygısız bir sporcuyu kim sevecek kim onu kabul edecek ?

SamantaFox
SamantaFox
5 yıl önce

Asıl ırkçı kendisi ama At gözlüklerini takmış gidiyor ,Ulu önder Atatürkün dediği gibi sporcu en önce Ahlaklı olmalı.

kenan
kenan
5 yıl önce

sen adam değilsin ırkçılıkla alakası yok öyle olsaydı jossua da sevilmezdi jossua sevgisi ingilterenin her tarafına yayılmıs asıyor sen bunu kendi o büyük çenene bağla seni kim sevebilir ki malll fury

Abdullah
Abdullah
5 yıl önce

Bahanesi var haklı olduğu noktasında Fury gibi bu muameleye tabi olmak bizim için uzak ingiltere de mutsuz en iyisini kendi bilir amerika onun için iyi olur bizlerde ringte daha çok görmek isteriz

Roman
Roman
5 yıl önce

😀

Roman
Roman
5 yıl önce

Git Los angeles da seni bir tokatlasinlar.

Başa dön tuşu