Boks

Tyson Fury Yıkılmadı!


fury_3235729

İngiltere’den yayınla Kanaltürk ekranlarına gelen boks gecesinde yer yerinden oynadı. Gecede toplamda 3 karşılaşma ekranlara geldi. 3 karşılaşma da nefesleri kesmeye yetti. Geceyi Bilgehan Demir anlattı, Koray Şarkaya ise yorumladı.

Liam Walsh vs. Joe Murray

Gecenin ilk karşılaşması Liam Walsh ile Joe Murray arasında gerçekleşti. 12 round üzerinden değerlendirilen karşılaşma başlarda her ne kadar zayıf geçse de, her geçen round karşılaşmayı daha da alevlendirdi.

Çok uzun sürmeyen karşılaşma, 5. roundda nakavt ile sonlandı. 5. roundda teknik nakavt ile kazanan taraf Liam Walsh oldu.

Dmitry Chudinov vs Chris Eubank Jr | WBO Dünya Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin en önemli maçlarından biri olan bu karşılaşma, WBO Dünya Ortasıklet unvanı içindi. Kazanan kişi WBO unvanını beline takacaktı.


12 round üzerinden değerlendirilen bu maç başlamıştı. Karşılaşmada her iki tarafta bir hayli heyecanlıydı. Karşılaşmada çok gel gitler yaşandı. Nakavt beklenen karşılaşmada beklenen olmadı ve nakavt gelmedi. Kazanan taraf 12 roundun sonunda Chris Eubank Jr. oldu ve WBO Dünya Ortasıklet unvanının geçici şampiyonluğunu beline taktı.

Tyson Fury vs. Christian Hammer | WBO Uluslararası Ağırsıklet Unvan Maçı

Uzun zamandır beklenen bu karşılaşma nihayet gerçekleşti. Bu karşılaşmayı kazanırsa karşısında Klitschko’yu görmek isteyen İngiliz Fury, çok iddialı başladı. Fakat rakibi Rumen boksör Christian Hammer’da çok boş değildi.

12 round üzerinden değerlendirilecek olan bu tarihi karşılaşma artık başlamıştı. WBO Uluslararası ağırsıklet şampiyonu Tyson Fury, unvanını savunmak için christian Hammer’ın karşısındaydı.

Karşılaşma çok heyecanlı geçti. Seyirci pürdikkat karşılaşmayı izledi. Herkes nakavt bekliyordu ve beklenen oldu. 12 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşma 8. roundda son buldu. Karşılaşmayı kazanan taraf nakavt ile Tyson Fury oldu. Böylelikle elinde bulundurduğu WBO Uluslararası Ağırsıklet unvanını da korumuş oldu. Fury için sıradaki rakip ise Wladimir Klitschko gibi gözüküyor.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Fury klitschko maçı çok heyecan verici olacağı kesin ama maçta nakavt olmaz isterim ki Fury kazansın ileriki zamanlarda göreceğiz.

yusuf yildirim
yusuf yildirim
7 yıl önce

Bi yanlisiniz var chudinov ve eubank maci 12. Roundun sonlarina dogru hakemin araya girmesiyle teknik nakavt olmustur

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x