Usyk vs Gassiev Finalinin Tarihi Belli Oldu!


Muhammed Ali Kupası WBSS yarı ağır sıklet turnuvasında finale kalan iki isim; Ukraynalı olimpiyat ve dünya şampiyonu Oleksandr Usyk ile Kafkasyalı dünya şampiyonu Murat Gassiev, hem kupayı kazanmak hem de sıkletteki tüm büyük kemerleri ele geçirmek için ringe çıkacak.

İki boksörün daha önce planlandığı gibi Suudi Arabistan’da mı, yoksa bu geceye 20 milyon doları aşan bir bütçe ayıran Rusya’da mı ringe çıkacağı belirsizliğini koruyor.

Gassiev’in antrenörü Abel Sanchez, konuyla ilgili sorulara cevaben, karşılaşmanın 21 Temmuz’da gerçekleşeceğinin kendilerine bildirildiğini ama maçın nerede gerçekleşeceği konusunda henüz bir bilgileri olmadığını ifade etti.

İstatistik şirketleri mücadelede Usyk’i %70’e %30 favori gösterirken, karşılaşmayı Gassiev’in kazanacağını düşünenlerin sayısı hiç de az değil.

Sizce Usyk vs Gassiev finalinde kazanan kim olacak? Görüşlerinizi yorum alanında ifade edebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

68
Yorumlar

39 Comment threads
29 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
Silifkelis1SalazarSamantha Foxhoudinifatih genel Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
cihantyson33
Üye
★★
cihantyson33

usyk kazanacağına imzamı atarım

percussionist
Üye
percussionist

herkes usyk alır diyor ama bana göre bu maçı gassiev alır

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

her iki tarafında kazanabileceği bir maç. gassiev e şans vermeyenler çok yanılıyorlar. lebedev maçındaki gassiev ile dorticos maçındaki gassiev in alakası yok. gassiev her maç üstüne koyan, gencecik bir boksör. üstelik gücünü hepimiz çok iyi biliyoruz. briedis gibi yakın mesafede yakalama şansı olursa(briedis kadar isabetli vuramaz ama illaki yakalayacaktır) nakavt etme ihtimali de bayağı yüksektir. favori kesinlikle usyk. ama maçın… Devamını oku »

Archi
Üye
★★★
Archi

Gassievi sevmemin sebebi hep üstüne birşeyler koyması ve çok güçlü yumrukları. Bir de 24 yaşında olması ussyki yenerse efsane olmasının önünü açacak ağır sıklette çok işler yapabilir. Ben gassievin öğrenme azmini seviyorum bir de çok karakterli bir insan.

Archi
Üye
★★★
Archi

Harika bir haber. Ussyke %70 bahis iyi olmuş bu gassievi daha da hırslandiracaktir. Ussyk harika bir boksor , bana gore yumrukları yumuşakta değil ancak ben gassievin alacağını düşünüyorum. Dusunun ussyki yenerse cruiseweightin 4 kemerli şampiyon boksoru olacak sonra da ver elini ağır sıklet. Ussyk bence profesyonel boksa geç açıldı. Ussykte ağır sıklette iş yapar bu bellew bile iş yapıyorsa. Hem… Devamını oku »

sa yo na ra
Üye
★★★★★
sa yo na ra

comment image

sa yo na ra
Üye
★★★★★
sa yo na ra

usyk istatistik şirketleri kadar kendine güveniyor mu acaba? ben usyk’in, gassiev’den ciddi anlamda çekindiğini düşünüyorum. murat’ın göz açıp kapayıncaya kadar bir anda fırlayan sert yumrukları var. usyk’in kalitesini anlatmaya sayfalar yetmez. iki boksör de çok sempatik kral adamlar. yılın en heyecan verici maçlarından biri olacak.

mehmet dalgaç
Üye
★★★★
mehmet dalgaç

sa yo na ra
aynen katılıyorum.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

normalde gassiev gibi kalın kemikli boksörler hantaldır(artur beterbiev, avni yıldırım). ama gassiev öyle değil. vücudu hantal sayılabilir ama yumruklarında müthiş bir patlayıcı güç var. tyson gibi bir anda yapıştırıyor. kuvvetli, kalın kemikli boksörlerin birde patlayıcı gücü varsa işte bu adamlar ortalığı yakıp yıkıyor(tyson ve tua gibi). kuvvet ve patlayıcı güç her adamda birleşmez.

sa yo na ra
Üye
★★★★★
sa yo na ra

aynen öyle hocam. doğuştan gelen bir hediye ve doğru antrenmanlarla bu hale gelmiş bir makinedir murat gassiev.

master
Üye
★★
master

Usyk bu maçta hayatında yemediği dayağı yiyecek dur biraz daha ileri gideyim gassiev in usyk i nakavt etme ihtimali bile var

sa yo na ra
Üye
★★★★★
sa yo na ra

usyk yenilirse k.o ile yenilir. puanla gassiev’in alması çok zor. yani hayatının dayağını yiyecekse k.o olarak yer.

özgür can
Üye
★★★★
özgür can

mantıklı kardeşim

Serkan
Üye
★★
Serkan

usyk uzaktan boks yaparak maçı götürür bence. kendisi de farkındadır zaten yakın dövüşürse mahvolur. gassiev vücuda yönelecektir dorticos maçında iyi body shotları vardı. merakla bekliyorum bu maçı.

YaBuZ
Üye
★★
YaBuZ

herkesin aksine; usykin ters gard olması sebebiyle gassievden karaciğerden yakalayarak rahat bir galibiyet almasını bekliyorum, tabi burda bir nokta da aslında gassievin doğuştan solak olduğunu düşünmem…

cihantyson33
Üye
★★
cihantyson33

bu arada usyk in yumruklarına güçsüz diyenler lütfen boks izlemesin teknik dövüşen birisi olduğu için yumruk gücü on planda değil sadece.ayrıca gassiev küçümsemiyorum ben usyk çok üst seviyede bir boksör

Naoya Inoue
Üye
★★★
Naoya Inoue

lomanın üst siklet versiyonu
usyk
ggg nin üst sikleti
gassiev

LeGGGend
Üye
★★★
LeGGGend

Güzel tespit ama ikiside biraz yetersiz versiyonları mükemmellik konusunda. Gassievin Usyk aksine üstüne katıcağı çok şey var bence.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

usyk glowacki maçındaki stiliyle dövüşmeli. bir karateci gibi ringde dans edip ali gibi içeri gir geriye çık yaparak dövüşmeli yani. briedis her ne kadar usyk ı yakın dövüşe zorlasa da bence usyk o maça daha iyi bir taktikle çıkabilirdi. ya usyk dersine iyi çalışamadı yada briedis, eubank maçındaki groves gibi rakibin stilini yalayıp yutarak bu maça geldi(her ikisinden de azar… Devamını oku »

Left Hook nd Ko
Üye
★★★★
Left Hook nd Ko

Usyk bencede maçın favorisi kolay kolay gassieve yakalanmaz gibi geliyor. belkide dorticos maçı beni aldatıyordur ama dorticos a karşı o kadar zorlanan gassiev usyk ı yakalayamaz gibi bir his var içimde he yakalarsa kd veya k.o garanti. ama tekrar söylüyorum erken finali izledik bence bu turnuvanın finali usyk briedis ti. Bence gassiev brieds i yenemez. istatistik şirketlerinin oranı güzel ve… Devamını oku »

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

dorticos gerçekten çok güçlü bir boksör. gassiev in karşısında yumrukları zayıf olan biri olsaydı maç çok daha kısa sürer, kolay geçerdi. usyk ın kesinlikle dorticos kadar güçlü ve tehditkar yumrukları olduğunu düşünmüyorum. dolayısıyla gassiev o maçtakine kıyasla daha agresif bir boks yapabilir. agresif dövüşen briedis in usyk a neler ettiğini görmüştük. gassiev briedis kadar teknik değil ama bayağı tehlikeli…

Left Hook nd Ko
Üye
★★★★
Left Hook nd Ko

Gassiev yakalarsa yatırır ona kimse birşey diyemez. Ama sonuçta ne olursa olsun dorticos her darbeyi alan 1-2 boksörü yani demek istediğim usyk la aralarında dağlar kadar fark var. Yani yumrukları çok güçlü değil korkmadan girişiyim muhabbeti bana anlamsız geldi ahmetim. çunku hızı savunması footwork ü olayı çok farklı bir boyuta taşır. footwork yerine göre en önemli dodge yöntemi oluyor. 🙂… Devamını oku »

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

ben zaten korkmadan girişir demedim 🙂 o maçtakine kıyasla daha agresif dövüşür dedim. dorticos maçında pasif kaldığı anlar vardı. usyk maçında full pres yapabilir.

Left Hook nd Ko
Üye
★★★★
Left Hook nd Ko

Full pres bence kötü bir hareket olur usyk ı yenmenin anahtarı briedis maçıdır bence. Bence maç içinde still değiştirerek dövüşmesi ona en büyük şansı yaratır counter punch kocalarken beklemediği anlarda press yapması daha olası bir galibiyet ihtimali bence.

fth1453
Üye
fth1453

Murat Gassîev Parçalar Usyk hızlı Gassiev ise sert Dorticosu ne hale soktu

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Gassievin heykelini yapsak kalbine beton yetmez o kadar delikanlı adam .. benim mantalitem puanla usyk desede kalbim bas bas bağırıyor gassiev diye ..

Left Hook nd Ko
Üye
★★★★
Left Hook nd Ko

Sırf senin için gassievi desteklerim 🙂 gel sen yol yakınken usyk a dön kalplerimiz bir olsun 🙂 Kırma şu güzel kardeşini 🙂

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Hahaha 😀 seni kıracağıma kafamı kırarım kardeşim sen iste yeterki 🙂

IFBB PRO REBEL
Üye
★★★
IFBB PRO REBEL

bilgehan abi selamlar ben 16 yaşındayım bu yorumu okuyorsan bana fighterclub339@gmail.com dan ulaşabilirsin turabiyle dövüşmek istiyorum bu maçı ayarlarsan sevinirim

BlackMamba
Üye
★★★★
BlackMamba

Rebel yine kırdın geçirdin siteyi 🙂 merak ettim senin boyun kaç genelde boksörleri sadece boy ve reache göre degerlendiriyorsun ya .. boyun uzunsa turabiye karşı şansın baya yüksek 🙂

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

O zaman b.demirden bi alıntı yapayım “turabi lisanslı bir sporcuyu yensin ben spikerliği bırakırım”

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

bu yorum ile beğeniyi hak ettin 🙂 güzel bir troldü

Archi
Üye
★★★
Archi

Bence burada trolluk yapıp tecrübe kazandıktan sonra artık bir siyasi parti yeni olur başka bir organizasyona mi olur bilemem ancak iyi bir troll maaşı alır. Cv sine fightclub ta 3 yil trolluk yaptim son yıl yılın trolu seçildim gibi dikkat çekici bilgiler ekleyebilir 😀

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

rebel bu siteyi takip eden türlü türlü adam var..verme mailini açık açık burada…şimdi başka bir sitede, “yakışıklı ve olgun erkekler bana mail atsın” diye ilan ederler bu adresi, sonra zor durumda kalma canım benim )

Jesse Clark
Üye
★★★
Jesse Clark
Jesse Clark
Üye
★★★
Jesse Clark

😀

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Ahhaha

cemil aslan
Üye
★★
cemil aslan

genelde usyk favori görülüyor ama gassiev reyiz usyk’i ko yapacak 🙂

Prorsum
Üye
★★★★
Prorsum

Ben favori falan anlamam gassiev bu maçı alır jerkesin aksine ben murat’ı çok teknik buluyor ve maç planlarını çok iyi uyguladığını düsünüyorum evet usyk gibi gir çık yapmıyor ama adamın tarz’ı bu değil zaten ayrıca briedis’e maçı kaybettiren etken olan kondüsyon sorununu murat yaşamayacak bu’nu yaşla alakalı söylemiyorum usyk ilk kez son roundlarda tükenmemiş bir rakiple karşılaşıcak evet briedis son… Devamını oku »

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

Abi dediklerin çok doğru hele gasseivin oyun planıyla alakalı olanlar sonuçta abel sanchezle çalışıyor. Ama katılmadığım tek nokta maçı kimin alacağı. Evet gassiev çok iyi bi boksör ama usyk e yetmeyeceğini düşünüyorum.

Prorsum
Üye
★★★★
Prorsum

Ben böyle konuşunca insanlar usyk’i tutmadığımı falan sanıyorlar ama aslında kendi stili’nin en iyi uygulayıcilarından biri olarak göruyorum o glowacki maçını asla unutamam tek yumruk yemedi herif ya bravo adama bak helal olsun demiştim ayrıca deplasman performansları müthiş karakterini de çok begeniyorum her zaman rakibine hakkını veren cok mütevazı ve saygıli bir boksör ben olası macta her iki boksörün stillerini… Devamını oku »

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

Aynen abi.

Abdullah yılmaz
Üye
★★★★
Abdullah yılmaz

Usyk, gassiev-dordicos maçını izlerken ,gassiev’in dordicos’u ko ettiği anda kameralar usyk’ı çekiyordu. Tam o esnada usyk’ın gözlerinde endişe görmüştüm. Usyk teknik kapasitesi yüksek ve hareketli bir boksör ayrıca sportmen kişiliği ve mütevazisi duruşundan dolayı da seviyorum kendisini. Gassiev de de yuvarlanan kartopu gibi sürekli kalitesini artırıyor. Mütevazi kişiliği ve vurduğunda rakibinin soluğunu kesmesi onun en sevdiğim özelliği. Maça dair tahminlerin… Devamını oku »

Abdullah yılmaz
Üye
★★★★
Abdullah yılmaz

Usyk, gassiev-dordicos maçını izlerken ,gassiev’in dordicos’u ko ettiği anda kameralar usyk’ı çekiyordu. Tam o esnada usyk’ın gözlerinde endişe görmüştüm. Usyk teknik kapasitesi yüksek ve hareketli bir boksör ayrıca sportmen kişiliği ve mütevazisi duruşundan dolayı da seviyorum kendisini. Gassiev de de yuvarlanan kartopu gibi sürekli kalitesini artırıyor. Mütevazi kişiliği ve vurduğunda rakibinin soluğunu kesmesi onun en sevdiğim özelliği. Maça dair tahminlerin… Devamını oku »

Abdullah yılmaz
Üye
★★★★
Abdullah yılmaz

Usyk, gassiev-dordicos maçını izlerken ,gassiev’in dordicos’u ko ettiği anda kameralar usyk’ı çekiyordu. Tam o esnada usyk’ın gözlerinde endişe görmüştüm. Usyk teknik kapasitesi yüksek ve hareketli bir boksör ayrıca sportmen kişiliği ve mütevazisi duruşundan dolayı da seviyorum kendisini. Gassiev de de yuvarlanan kartopu gibi sürekli kalitesini artırıyor. Mütevazi kişiliği ve vurduğunda rakibinin soluğunu kesmesi onun en sevdiğim özelliği. Maça dair tahminlerin… Devamını oku »

Naoya Inoue
Üye
★★★
Naoya Inoue

gassiev mike gibi eskiv yaparak icine girerse %70 nakavt olur ama usyk lewis gibi ring kontrol ederse puanla ganati alır usyk

Pote
Üye
★★★★
Pote

Bana göre bu senenin şu ana kadar yapılacak en büyük maçıdır. Wilder vs Joshua maçı olmazsa en büyük maçı olarak kalır.İki tarafa da ayrı bir sempatim var. Usyk’in o gülüşüne ayrı bir hastayım. Tam bir sayko gibi gülüyor. Tek temennim var maç tutuk geçmesin. Eğer ki tutuk bir taraf olmazsa gerçekten çok ama çok zevkli bir maç izleyeceğiz. Bu maç… Devamını oku »

mehmet dalgaç
Üye
★★★★
mehmet dalgaç

canı gönülden gassiev i destekliyorum. bu çocuk adamın hası.
usyk te fena bir adam değil bence ama gassiev türünün tek örneği bence.
maçta gassiden ko lu bir galibiyet bekliyorum. olur da gassi ko edemezse usyk maçı sayıyla alır.

Archi
Üye
★★★
Archi

Bence boksta bu senenin en güzel maçlarından birisi olacak ancak cruise weightin popularitesi düşük ve bunu anlamakta zorlanıyorum

safkan
Üye
★★★
safkan

Maçın sonucu her şeye açık ama stratejilerini biraz kestirebiliriz, Usyk ringde yağ gibi kayarak puanları toplayayım diyecek. Gassiev, usykinin canını yakıp maçtan düşmesine ardından nakavta zorlayacak. Gassiev ne kadar güçlü olsa da bir insan ve bir acı eşiği illa ki vardır. Yani usyki az ihtimal olsa da tko ile de kazanabilir neden olmasın, Nakavtcı olmayan wardın kovalevi çöktürdüğü gibi.

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

kazananinda kaybedeninde alkislanacagi bir mac.usyk favori ama benim en sevdigim maclar supriz maclardir buda onlardan birtanesi

Adem Aktaş
Üye
★★★
Adem Aktaş

Eğer bu maçı gassiev kazanırsa, galibiyetini nakavtla süsleyeceğini düşünmek zor değil. Kaybeden usyk olursa ağır bi yenilgi tatmış olur. Kariyerini kötü etkiler. Bu yüzden Bu maça birkaç tık daha fazla asılması gereken kişi usyk. Gassievin puanla yenilmesinin kariyerini pek etkileyeceğini düşünmüyorum.

Gökhan Sebilci
Üye
★★★
Gökhan Sebilci

usyk bu maci tko ile alabilir. gassiev footwork konusunda bariz sekilde zayif kalirsa, orta raundlardan itibaren kum torbasina donebilir. usyk – briedis maci aldatmasin. briedis kirli dovusu iyi uyguluyor. herkesi bozabilir.

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

Maçı ilan edildiği günden beri büyük bi hevesle bekliyorum. Usyk vs briedis maçı kadar heyecan yaratan bi maç değildi benim için ama dorticos maçındaki gassievle beraber, maça olan ilgim, çok yükseldi. Bazı badireler atlatıldı, maç ertelendi, boksörler ve boksseverler için bence çok olumsuz bi süreç geçti. Şimdiye kadar yapılmış olması gerekiyordu bu maçın. Gassievin gelişimi ve usykin yaşadığı sakatlık, beni… Devamını oku »

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

Tabi ki, nakavt boksörleri kötü etkileyebilir ama bu seviyelere gelmiş profosyonel boksörlerin, bu tarz mağlubiyetlere takılmaması gerekiyor bence. Toy, yeni yetişen bi boksör için olumsuz etki yaratabilir ama bi siklette tartışmasız şampiyon olabilecek düzeyde boksörlerin, bana göre etkilenmemesi gerekir.

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

usyk zaman zaman zor anlar yaşıyacak olsada round vermeden yener. boks dersi alıcaktır gassiev. gassievin evet çok güçlü kroşe ve body shotları var fakat yetersiz. usyk boksun en tap noktasıdır adam boksun tüm inceliklerini biliyo. usykin joe joyceyle olan maçını izledim yanında ufacık kalsada joyceyi fena dövdü. gassiev usyk in yanında ağır kalıp puanla kaybedicektir.

Prorsum
Üye
★★★★
Prorsum

1 round falan alır ya

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

Abi 1 round kesin alır. Ama 8-4 yada 7-5 le yani 116-112 yada 115-113 gibi puanlarla usyk in ud ile alacağını düşünüyorum.

GGGökhan
Üye
★★★★
GGGökhan

Dorticos maçından önce Gassiev Usyk’in yanında tank gibi ağır kalır demiştim. :)) Saçmalamışım diye düşünüyorum. Dorticos maçındaki Gassievi gördükten sonra %60 Gassiev nakavtlar diyorum.

Tugay Özay
Üye
★★★
Tugay Özay

Usyk muazzam bir boksör. Kesinlikle gassiev’den üstün. Lakin Gassiev büyük gelişme kaydediyor. Usyk ise briedis maçında psikolijik hakimiyeti kaybetmişti. Bakalım o maçtan ders çıkarmış mı göreceğiz. Ben usyk’e %60, Gassiev’e %40 veriyorum.

jackal
Üye
★★★★
jackal

usyk ud ile alacaktır

jackal
Üye
★★★★
jackal

beyler gelelim fasulyenin faydalarına Wilder cruiserweighte inip sampyion olmak istedigini ve 2 farklı siklette kemer sahibi olmak istedigini söylemis .

AJ_23
Üye
★★
AJ_23

murat gassiyev bi güzel döver bu ukraynalıyı

fatih genel
Üye
fatih genel

gassiev,briedis’i bile yenemez bence.Çok düz bir sitili var usyki asla yakalayamaz yakalasa bile indiremez.indiremezsede kazanamaz

Abdullah yılmaz
Üye
★★★★
Abdullah yılmaz

yakalasa bile indiremez mi ? hele bi yakalasin bak usyk yerden kalkabiliyor mu ? ayrica usyk bence dorticos kadar da direncli degil…

houdini
Üye
houdini

Usyk nin Briedis karşısında zorlandığı kadar zorlanmayacağını düşünüyorum, Gassiev zor bir rakip ama Briedis kadar değil.

Samantha Fox
Üye
★★★
Samantha Fox

Bence Oleksandr Usyk 31 yaşından sonra ancak büyük bir maç teklifi alırsa Ağıra geçer . Yoksa sıkletinde kalır . Murat Gassiev daha çok genç 193 boyu var kemik yapısını bilmiyorum eğer uygunsa hızı ve tekniğiyle ağırda iş yapar. Ama Yarı ağırda şu anda en iyi 2 isimden biri. burda para kazandığı sürece kendini riske atmaz . Fakat isterse 2 senede… Devamını oku »

Silifkelis1
Üye
★★★★
Silifkelis1

Murat gassievi daha avantajli goruyorum.hem ekip olarak cok kaliteli bir ekibi var hemde boks alanini cok iyi kullaniyor.eger rakip baskinsa yorulmasini bekleyip saha ustunlugunu daha sonra ele geciriyor.sol kroseleri cok etkili biri body shotlari ile rakibin nefesini kesebiliyor.bunu bir cok macinda yapmis birisi.cene saglamligi ile bence kolay kolay ko olacak birine benzemiyor.usky kacak dogusse bile bence gassiev mutlka press yapacaktir.mac… Devamını oku »