Boks

Ve Juergen Braehmer Bir Kez Daha Nakavt Etti!


1901578_347056735499692_5374669586387451735_n

Heyecanla beklenen Unvan Gecesi, Almaya’dan canlı yayınla başladı. Almanya’nın Rostock, Mecklenburg-Vorpommern şehrinde gerçekleştirilen geceyi yine Bilgehan Demir anlattı ve Koray Şarkaya yorumladı.

Anthony Yiğit vs. Timo Schwarzkopf

Gecenin ilk karşılaşması 10 roundluk Anthony Yiğit ve Timo Schwarzkopf arasında geçen karşılaşma oldu. Türk asıllı boksörümüz ringde rakibine aman vermiyordu. Hemen hemen kafa kafaya geçen karşılaşma tamda 10 round sürdü. 10 roundun sonunda kazanan taraf puan kararı ile Türk asıllı boksör Anthony Yiğit oldu. Puanla ise 97-93, 97-93 -96-93 şeklindeydi..

Vincent Feigenbutz vs. Balazs Kelemen

Gecenin ikinci karşılaşması Vincent Feigenbutz ile Balazs Kelemen arasında gerçekleşti. Bu karşılaşma da 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı. Karşılaşma ilk başlarda hemen hemen eşit ilerliyordu fakat karşılaşmanın sonlarına doğru işin rengi değişti. Bir adım öne  gecen Vincent Feigenbutz, 12 roundluk bu maçı 9. roundda sonuca bağladı. 9. roundda teknik nakavt ile kazanan taraf Vincent Feigenbutz oldu.

Juergen Braehmer vs. Robin Krasniqi

Gecenin en önemli ve ana karşılaşması olan ve WBA Dünya Haifif Ağırsıklet unvanının ortada olduğu bu karşılaşma da artık başlamıştı.

Boxen: Jürgen Brähmer gegen Robin Krasniqi jetzt im Live-Ticker

Heyecanın dorukta olduğu karşılaşmada maça üstün başlayan taraf genç boksör Robin Krasniqi oldu. İlk roundlarda üstünlüğünü devam ettiren Krasniqi, acaba kazanakcak mı sorularını akıllara getirdi fakat daha sonra ipleri Juergen Braehmer’in ellerine bıraktı. Maçta üstünlüğünü koruyan Braehmer çok fazla uzatmadan karşılaşmayaı sonuca bağladı. Kariyeri boyunca 48 karşılaşmaya çıkan ve bu karşılaşmaların sadece 2 tanesini kaybeden Juergen Braehmer, bu karşılaşmayaı da korumayı bildi. 9. roundda gelen nakavt Juergen Braehmer’in unvanını korumasına yetti. Böylelikle WBA Dünya Yarı Ağırsıklet şampiyonu Braehmer, unvanını 5. kez korumayı başardı.

Brähmer siegte durch Technischen K.o.

Bu maçın hemen ardından ingiliz boksör Nathan Cleverly Braehmer’e Eylül’de maç yapmak için teklifte bulundu. İngiliz sky televizyonunda bu teklif uzun süre tartışıldı…

Robin Haxhi Krasniqi VS Jürgen Brähmer Round 9 :

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=cVF1Z6G5fjQ[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu