Boks

VE SERGEY KOVALEV’E AVUSTRALYALI RAKİP

WBO hafif ağır sıklet şampiyonu Sergey Kovalev, 2 Ağustos gecesi New Jersey Atlantic City’de ünvanını savunmak için ringe gelecek. Rus boksör, ünvanını Australyalı rakibi Blake Caparello karşısında savunmaya çalışacak.

Son dönemlerin fırtına ismi Sergey Kovalev’in amacı, nakavtlarına bir yenisini eklemek olacak. 2013 yılının Ağustos ayında ünvanı, Nathan Cleverly’i nakavt ederek kazandıktan sonra üst üste iki kez korumayı başaran boksör, üçüncü savunma maçında ise ters gardlı ve bugüne kadar yenilgi yaşamamış, ancak çok fazla tanınmayan bir isim olan Australyalı rakibi karşısında HBO kanalında boks severlerin huzurunda yer alacak.

Nakavt gücünün yanı sıra yüzde olarak da korkutucu bir istatistiğe sahip Rus boksörün amacı, sıkletinde yer alan diğer şampiyonlar ile ünvan birleştirme maçları yapmak. Ancak, yakın dönemde rakiplerin uygun durumda olmaması sonrası Kovalev ve ekibi farklı bir rakip üzerinden devam etmiş oldular.

Sergey Kovalev’in nakavt ettiği isimler arasında Nathan Cleverly, Gabriel Campillo, Ismayl Sylllakh gibi isimler yer almakta. Florida’da yaşayan boksörün bağlı olduğu şirket Main Events.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.