(VIDEO) 20 Yıl Önce Bugün: Mike Tyson Evander Holyfield’ın Kulağına Bir Şeyler Fısıldıyor


tyson-holyfield

1997 yılının Haziran ayında iki büyük ağır sıklet, Mike Tyson ve Evander Holyfield, 7 ay önce Holyfield’ın kazandığı dev maçın rövanşında karşı karşıya gelirken, 3. rauntta bir kez daha kaybedeceğini anlayan Tyson, Holyfield’ın kulağını ısırıyor ve diskalifiye oluyordu.

Rakibinin kulağını ısırmışsın diyen hakeme “Hayır yumrukla kopardım kulağını” diyen Tyson’ın açıklamasına ise hakemin tepkisi “saçmalama” olmuştu.

Diskalifiye olduğunu öğrenince çıldıran Mike Tyson’ı “zapt etmeye” gelen polislerin yüz ifadesi ise çok şey anlatıyordu.

tyson-polis


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

50
Yorumlar

24 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
E.Holyfieldömer uzellenolewisEmre DemirKlitschkoo Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Mehemet bey masallah bugun kiz arkadasindan ayrilmis eve gelip youtubedan orhanli,ibolu damar bir playlist yapip,bi ufagi kavun peynirle goturuyormus tadinda veriyor haberi yenilerden,eskilerden,tarihte bugun seklinde youtubedan 🙂

Tugay Özay
Üye
★★★
Tugay Özay

Holyfield karşısında ne yapacağını bilemeyen Mike Tyson’un aciz halleri…

lennox
Üye
lennox

Yenilgi sporun doğasında olan bir şey onurlu bir mağlubiyet ahlaksızca kazanılan bir zaferden daha iyidir en azından insanların saygısını kazandırır size hazmedemiyorsanda çıkmayacaksın o ringe Bu spor belki vahşi olabilir ama bu şekilde rakibinize zarar vermek sportmenlige ve sporun ruhuna yakışmayacak bir yaklaşım Tyson yetenekli bir boksördü ama örnek alınacak en son şahsiyetlerden biriydi bu yüzden kanım hiç ısınmadı bu… Devamını oku »

Emre Demir
Üye
Emre Demir

Gelmiş Geçmiş en pis dövüşen boksör holfielddir. 2 maçta da kaşına kafa darbesi atıyor buna hiç birşey demiyorsun. tysonu sorguluyorsun. Muhammed aliden sonra En büyüğü tysondır. Muhammed ali mi x boksörmü denmedi buzaman kadar. muhammed alimi tysonmu dendi

Big George
Üye
★★★★
Big George

Vallaha bu onurlu yenilme kavramına en uygun isim de bana göre videonun kazananı olan Evander Holyfield’dir. Çok maç kazandı efsanevi, ama bayağı da yenildi ve efendiliğinden hiç ödün vermedi.

Evander Holyfield’i çok severim özellikle Foreman maçından dolayı. Çok canavar bir boksördü kendisi. Lennox-Evander maçları da favori maçlarımdandır. Lennox, Evander, Foreman gibi adamlar bir daha gelmez.

Harun
Üye
★★★
Harun

+1 katılıyorum. tyson’a da biraz öfkeli gibisin :D. mike tyson’un stili golovkin’den sonra en beğendiğim stildir çok severim. fakat dışarıdaki hareketleri sebebiyle örnek alınacak bir sporcu asla değil. lenox maçı öncesi kavga çıkartmış sonrada kameralar önünde sayısız küfür etmiş. aletini eline alarak bi sürü küfür etmişti 😀 özel hayatı biraz sorunlu bir adamdı. bazen iyi bazen kötü. yinede severim tyson’u… Devamını oku »

conan
Ziyaretçi
conan

okeye dönen mike tysonu charles martin bile yenerdi. mike tyson 20 li yaşlarda esip gürlerken lennox ve holyfield neredeydi? prime zamanındaki mike tyson ikisini de yıkardı. adamı kötü özel hayatı ve don king vampiri bitirdi. lennox vitaliye rövanşı vermeyen korkak bir boksördür. okeye dönen tysonu yeneceğine vitaliye rövanşı verseydi.

Big George
Üye
★★★★
Big George

yorumlarımız yüzde doksan uyuşuyor ama buna katılamıyorum. halamın bıyıkları olsa amcam olurdu olmuş. Mike tyson bu işten para kazanan bir adam. Adam olaydı da ezdirmeyeydi kendini. Ayrıca Genç Mike varken Evander Holyfield benim net bir şekilde en favori ağır siklet maçım olan Foreman maçına çıkıyordu. Tyson iyi ama, karaktersizlik ve özel hayatına dikkatsizlikten kendini bitirdi. Bence ismi ilk ona yazılır… Devamını oku »

lennox
Üye
lennox

Yorumun bana sanırım o yüzden cevap hakkımı kullanayım mesajımda dikkat ettiysen Tysonun kişiliğini ve davranışlarını eleştirdim ve eminimki bu konuda çoğunluk benimle hemfikirdir rakibine ring dışında saldıran ringte kulagını ısırıp koparan tecavüzden mahkum olmuş bir gangsterin örnek alınacak bir tarafı yoktur en azından benim için Boks konusuna dönersek lennox söylediğin 2 adamında suratlarını dağıtarak ko yapmış bir efsane Muhammet Aliye… Devamını oku »

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

katılıyorum 20 li yaşlardaki tysonu kimse yenemezdi bence alide dahil.

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

Yalnız babam anlattı bu maçın hikayesini karaktersiz holy sürekli kafa atmış tysona bana göre holy çok abartılıyor tyson ın yanında hikayedir holyfield

conan
Ziyaretçi
conan

2.raundda kafa atarak tysonun kaşını açtı.

VolkanK
Üye
★★★
VolkanK

+100 conan

conan
Ziyaretçi
conan

maçı izledim. holyfield o ıssırığı haketmiş. sürekli kafası önde koç gibi pislik yaparak dövüştü. 2.raundda kafa darbesiyle tysonun kaçını açtı. tyson reyiz iyi yapmış kulağını koparmakla.

conan
Ziyaretçi
conan

lennox kardeşim bitik tysonun suratını charles martin de dağıtırdı emin ol. sen bununla övünüyorsan kendini kandırırsın. mikeın ateş gibi olduğu 88-90 lı yıllarda lennox kumda oynuyordu. o zaman çıksaydı tysonun karşısına surat nasıl dağıtılırdı tüm dünya görürdü. emekli olmuş boksörü dövmüş ama vitali gibi bir rakipten kaçmış bir boksördür lennox lewis. ward kadar yüreği yoktur. bu değişmez.

conan
Ziyaretçi
conan

tyson dövüleceğini bile bile lennoxun karşısına çıktı ama aynı cesareti lennox vitali karşısında gösteremedi. tüm dünya lennoxun vitaliden kaçtığı şeklinde biliyor. sen ise kendini kandır güzel kardeşim 🙂

Harun
Üye
★★★
Harun

vitali ile rövanş yapmadığı için kızgınım bende

conan
Ziyaretçi
conan

kaçtı yenileceğini eşşek gibi biliyordu. boksu bırakmış para için maçlara çıkan mike tysonu herkes döver. yiyorsa vitaliyi rövanş maçında dövseydin ya. işte bu yüzden efsane olamadın lennox dayı. gazoz oldun.

Harun
Üye
★★★
Harun

rövanşa çıksaydı ve yenilsede çok daha fazla saygı duyulurdu. yenseydi zaten tartışmasız efsane olurdu.

conan
Ziyaretçi
conan

zaten boks denilince akla m.ali ve tyson gelir. lennox lewis gelmez. lennox bir efsane boksör olamamıştır.

conan
Ziyaretçi
conan

tyson lennox holyfield benim gençlik zamanlarımın boksörleriydi. sizler gibi sonradan youtubedan izlemedim. canlı canlı izledim. tyson gibi etkileyici boksör yoktu benim için. diğerleri de floyd gibi iyi birer boksördü ama efsane değillerdi.

conan
Ziyaretçi
conan

messikaka23.blogspot.com.tr/2009/10/lewis-tyson-canl-izleyememek.html

lennox
Üye
lennox

Bazı sporcuların isimleri kariyerlerinden çok daha büyüktür tysonda bunlardan birisidir çalkantılı hayatı korkutucu tipi agresif boks stili ilgi çekicidir tabi tüm bunlar eşittir pazarlanabilirliktir medya faktörü önemlidir boks bir şovsa kabul etmek gerekirki en iyi şovmenler Ali ve tysondur Tyson iyi para getirecek bir üründü ve sonuna kadar onu sömürdüler yarattıkları algı ile insAnların zihninde bir tabu oluşturdular lennox ve… Devamını oku »

Harun
Üye
★★★
Harun

güzel tespitler. lenox çok kaliteliydi. vücut ölçülerinden bahsetmek istiyorum. bicepsleri joshua’dan sadece 2 inch küçüktü. o zamana göre şu zamanın joshua’sı gibi devasa bir adamdı. bodybuilder gibi çok kalın bir sırtı vardı. yapı olarak çok iyiydi. lenox’u vitali rövanşına çıkmadığı için eleştiriyorum. bir hikayesi var bu olayın ama eşinin ona saygı duyması gerekirdi. böylesine büyük bir rövanş boks tarihinin en… Devamını oku »

Big George
Üye
★★★★
Big George

O rövanş gerçekleşseydi Lennox kazanırdı. Ben o kadarını söyleyeyim. Vitali’nin kaşının açıldığı maç devam etseydi de Lennox kazanırdı. Öyle bir yarılmadan sonra çok fazla devam edemez maç, gözü kapanır insanın. Lennox kazandı işte bunun üzerine fazla spekülasyon yaratmaya gerek yok bence. Kaşı açıldı diye bir insana rövanş iltiması geçilmesi garip. Bu Lennox’un tasarrufunda kalmış bir şeydi. O maçı canlı izleyenlerden… Devamını oku »

Harun
Üye
★★★
Harun

o maç olduğu zaman ben 2 yaşındaydım 😀 eğer kaşı açılmasaydı vitali kazanabilirdi. adamın çenesine hayret ediyorum. lenox bence yenileceğini bildiği için rövanşa çıkmadı. kariyeride iyiydi zaten riske atmak istemedi. bana göre 2.maçı vitali kazanırdı.

conan
Ziyaretçi
conan

arnold mr olimpiayı 7 kez kazanmıştır. çok iyi bir bb’cidir. tysonun herkesi devirdiği zaman lennox amca nerdeydi? tyson reyizle lennox kıyaslanmaz. her şey boks karnesi değildir. o zaman floyd lennoxtan daha iyi boksördür deriz. tyson buster douglas maçından önce inişe geçmişti. hem hocası ölmüş hem de özel hayatını kötü yaşıyordu. başında da don king gibi bir vampir vardı. neyse ölmüşle… Devamını oku »

lennox
Üye
lennox

90 lı yıllardan sonra katılsaydı arnoldu mr olimpia organizasyonlarında asla göremezdik phil heath, ronnie coleman , jay cutler, lee haney gibi genetik harikalarının yanında esemesi bile okunmazdı ama şu bir gerçekki bu branşın yüzüdür arnold tanıtımına insanların sevmesine vesile olmuştur bodybuilderin alisidir desek yeridir

conan
Ziyaretçi
conan

bb’cilerin sonu kötü oluyor. kaslar eriyor. aldıkları onlarca ilaç vsnin etkisi yaşlanınca çıkıyor. 18li yaşlarda ben de merak sarmıştım ama fazla yapmadım. 3 ay gitsem hemen kaslarım belli ediyor. 🙂

lennox
Üye
lennox

Aynen ilaçlar yüzünden çok yaşamaz yaşasada sağlık problemleri bitmez bu sporun bedelidir bunlar bu işe gönülden bağlı olanlar normal değildir bu adamlara istediğin vücudu yapacagıZ sana ama 1 sene sonra öleceksin desen 1 sene boyunca övünerek gezebilecegim diye sevinecek çok deli çıkar 🙂 iyi geceler reis

conan
Ziyaretçi
conan

aha azılı floyd fanı da geldi. tyson ringleri yıkarken lennox neredeydi eyyy murat? dünün acemisiydi. geç bunları. o zaman çıkacaktı tysonun karşısına. gözünü hastanede açardı.

conan
Ziyaretçi
conan

ikisi de tysonun bitik zamanında yendiler. neyse bu konu mahkemede biter. tyson reyize laf yok. allah çarpar.

conan
Ziyaretçi
conan

fb ile bjk bir mi arkadaşlar? fb tyson ise, lennox bjk’dir. 🙂

conan
Ziyaretçi
conan

lennox bir korkaktır ve bu değişmez bir gerçektir. vitaliden korkup boksu bırakmıştır. ward aynısını yapmayıp kovalevi rövanşta da yenmiştir. tarih lennoxu değil wardı yazacaktır.

Big George
Üye
★★★★
Big George

Valla bence tarih Lennox’u çoktan yazdı. Boks bilgine lafım yok ama Mike Tyson’un göklere çıkarılmasının nedeni medyatik bir isim olup boks maçlarından ve magazininden tv üzerinden haberdar olan insanların abartmasıdır. Boks dünyasında böyle her dönem belli başlı maçlar abartılır ve kamuoyunun yoğun ilgisine bırakılırdı. Sonra yüklü paralar cukkalanır gidilirdi. Bunun en son örneği Manny-Floyd maçıydı. Mike Tyson maçları da hep… Devamını oku »

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Wlad joshua iki icin 11veya 18 kasim muhtemel tarihler demis hearn totoşu

conan
Ziyaretçi
conan

las vegasta olacak sanırım. ama henüz wladdan resmi maç sözü gelmedi değil mi?

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Kasap boris o is tamam mac olucak resmi diyor

conan
Ziyaretçi
conan

povetkin reyizin maçını canlı izleyebilecek misin panpa?

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Salonda canli diyorsan ins olursa wilder maci yada parker maci belki denk gelir.nasip

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Sorma ama son joshua macina giderken wembley yerine q2ye gidip epey zaman kaybetmisti 🙂 bizide ters bi yere goturebilirdi 🙂

conan
Ziyaretçi
conan

boks dehası patlamasaydı onunla izlerdik 🙂

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Kacar mi kardesim ayipsin

anti_poşetking
Üye
★★★★★
anti_poşetking

sonerim alperim sahi la boks dehasi var ozletti kendini. bak ironik falan yapmıyorum ha. harbi harbi donse siteye. herkes ister eminim. bide wembley yerine o2 arenayi tasak gecmek icin demistir. ben o yorumunu okudugum an “la bu yine iyi kafa buluyo bizle” diye dusunmustum. iyi yaziyodu boksun hustadi boksu

Klitschkoo
Ziyaretçi
Klitschkoo

Lennox yenildiği adamlardan rövanşı almasıyla kendini kanıtladı fakat şu gerçek vitali ile rövanştan kaçtı çünkü kariyeri madara olsun istemedi . Klitschko kardeşler sıkıcı diye eleştirip sevilmese de kariyerleri belli . Vitali efsanedir .

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

ya lennox neden kaçsın vitaliden siz lennoxu wilder jashua ile filan karıştırmayın.Lennox dönemin en iyi ağırsikletlerini yenmiş bir efsanedir.Bana göre de gelmiş geçmiş en iyi ağırsiklettir.Her türlü yumruk vurabilme tekniğine sahipti lennox.tysonu tartışmaya gerek yok tabikide ama tyson da mesela dönemin yaşlanmış şampiyonlarıyla maç yaptı ve kemer aldı.Lary holmes trever berbick mesela.Tyson kontra yumrukları mükemmel bir boksör evet ama onlar… Devamını oku »

ömer uzel
Üye
★★★
ömer uzel

20’li yaşların başında Tysonu Douglas nakavtla yendi, aynı yıl douglası Holyfield 3. Rauntta nakavtla yendi..Tyson şampiyonken Holyfield neredeydi diyenler var o da kruzırveytte şampiyondu..Tyson 30 yaşında bitikti diyenler var,saçmalik cunkü 28-35 yaş arası insanoğlu en güçlü dönemini yaşar, o maç ta kaldı ki Holyfield 34 yaşında ve kalp ameliyatı olup doktor tavsiyesiyle aşırı tempolu dövüşmeme uyarısı almışti, eğer holyfield 93’te… Devamını oku »

E.Holyfield
Üye
E.Holyfield

Lennox,Tyson,Holyfield her daim bir efsane olarak kalacak.Bence bu saatten sonra bu 3 boksörden herhangi birini ne yermenin ne de yüceltmenin bi anlamı yok.BU gün bile hepimizin sızlanmıyo muyuz bu üçlü gibi boksör yok diye.O hesap bu 3’lü her daim milyonlara boksu sevdiren kişiler olacak kalacak..

ömer uzel
Üye
★★★
ömer uzel

Hakikaten de dostum Holyfield farklı bir standart idi..Douglas Tysonu nakavt etmişti ama Holyfield karşısında dizleri titriyordu, istese kalkardı ama Holyfieldi yeneceğine inanmıyordu..holyfield Tyson kadar öldürürücü vurmuyor, Lewis kadar ihtişamlı durmuyor, Mc Call kadar da çene gücü yoktu belki ama muazzam sol kontraları ve bunaltıcı bir pres gücü vardı..garip ki lewis,bowe ve foreman gibi kendinden uzun ve ağır boksörlere karşı bile… Devamını oku »

ömer uzel
Üye
★★★
ömer uzel

Profil resmimde de o maçın tanıtımı var zaten..