BoksBoks VideoFight TV

(VIDEO) Avni Yıldırım’ın Muhtemel Rakibinden Çok Kritik Bir Galibiyet

Benavidez-Medina

Gelecek yıl Avni Yıldırım’ın muhtemel rakiplerinden olan namağlup Amerikalı David Benavidez, çıktığı 18. maçtan da çok kritik bir galibiyetle ayrıldı.

Rogelio Medina’yla Teksas’ta ringe çıkan Benavidez, rakibini 8. rauntta işte böyle nakavt etti.

Medina Geçtiğimiz yıl James DeGale ile ringe çıkmış ve oldukça çekişmeli geçen maçı 12 raunt sonunda puanla kaybetmişti. Medina daha önce Gilberto Ramirez ve Badou Jack gibi şampiyonlara nakavtla kaybetmişti.

Benavidez bu sonuçla WBC kemeri için Avni Yıldırım’dan sonra 2. zorunlu kemer koruma rakibi (mandatory challenger) olma hakkını elde etti.

Bu da Avni Yıldırım’ın Callum Smith-Anthony Dirrell maçının galibini yenip şampiyon olması halinde, ilk maçında kemerini Benavidez’e karşı koruması gerektiği anlamına geliyor.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
29 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
leGGGend
leGGGend
6 yıl önce

Umarım gücüde hızı kadar iyi değildir, ama İnşallah o kemeri alalımda, sonrasına bakarız:)

Joe Louis
Joe Louis
6 yıl önce

Yumruklarını çok sağlam görmüyorum avni nakavt edecektir

About Billions
About Billions
6 yıl önce

Katılıyorum. Avni, bu çocuğu çok döver. Maçın tamamını izlemedim ama gard almayıp, hareketsiz şekilde rakibin karşısında dikilirse, bi çok boksör bu kadar seri kombinasyonlara girebilir diye düşünüyorum.

Roman
Roman
6 yıl önce

-1000

Roman
Roman
6 yıl önce

BENAVIDEZ MEDINAYI KD EDE EDE BITIRDI. ELLERI HIZLI KISA MESAFEDEN SAGLAM KOMBINE VURUSLAR YAPTI. TEKNIGIDE FENA DEGIL. YASIDA 20 FELAN YANLIS HATIRLAMIYORSAM. AVNIYI MAALESEF YENER GIBI GELIYOR. STILI DAHA IYI YUMRUKLARIDA GUCLU.

Ziyaretci
Ziyaretci
6 yıl önce

Bence gözümüzde çok büyütmeyelim avninin gücü farklı
zaten bu saatten sonra kolay maç yok
ayrıca bence avninin yendiği bu adamı rahat yenerdi diye düşünüyorum

Ziyaretci
Ziyaretci
6 yıl önce

yanlız avninin rakipleri hep çok uzun avni bir siklet düşse daha iyi olmaz mı?

Braddock
Braddock
6 yıl önce

Arkadaşlar bu adamı hafife almayın. Daha 20 yaşında sıralamada 14.sirada boyu ve reach mesafesi gayet iyi. Uzun zamandir golovkinle sparring yapıyor.rakiplerini perişan ederek yeniyor. Bence sikletin gilberto ramirezle beraber en tehlikeli ismi

Braddock
Braddock
6 yıl önce

Ahmet kurt bu adam hakkinda ne düşünüyor merak ediyorum. Açıkçası dediğim gibi ben avni için en tehlikeli rakip olarak ramirezle benavidezi görüyorum

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
6 yıl önce
Reply to  Braddock

Yukarıya biraz yazdım. Periban maçında gördüğümüz kadarıyla avni uzun boylu, hareketli ve çabuk ellere sahip boksörler karşısında zorluk çekebiliyor. Bu adamda periban gibi çok hızlı kombinasyonlar vurabiliyor hemde yakın mesafeden. Boyunun uzun olması da peribanla olan bir benzerliği. Fakat şöyle bir farkları var. Benavidez avni ile dövüşürse periban gibi kaçarak değil kırışarak, hücum ederek dövüşür. Çünkü stili bu. Yumrukları periban… Devamını oku »

Tolga
Tolga
6 yıl önce

Murat koç dostum maalesef objektif bakamiyorsun . benadivezin ilk orta düzey rakibiydi onuda perişan etti. Boyu reachi hızı tekniği kombinasyonları maalesef avninin üstünde . Avni yenebilir benadivezi ama bu maç çok zor geçer ve birçok kişiye gore favori benadivez olur . avninin hiçte üzerine basıp geçeceğini sanmiyorum

Luis Ortiz
Luis Ortiz
6 yıl önce

Kusura bakmayın ama Avni’nin gücü ve çenesinden başka bir meziyeti yok. Tekniği olan her boksör avni’yi silindir gibi ezer geçer. Keşke avni bunları yapabilse ama yok, olmayınca olmuyor.

Benavidez çok komple bir boksör, medina maçını izledim. Avni bu adamı hayatta yenemez. Ha yensin beni utandırsın razıyım. Ama objektif olmak şart.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
6 yıl önce

Valla bu maça kadar bende öyle düşünüyordumda biraz şüphelenmeye başladım. Periban maçında Gördük ki avni çabuk ellere sahip, uzun boksörler karşısında zorluk çekiyor. Benavidez in nakavtçılığı da var. Kesinlikle Çok tehlikeli bir rakip.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
6 yıl önce

Arkadaşlar bu periban kaçarak dövüştü diye avni karşısında 12 raund kalabildi. İlk raunddan itibaren kırışmalara bir girsinde görün bakalım 12 raund ayakta kalabiliyor mu? Benavidez avni ile dövüşürse kaçarak değil hücum ederek dövüşecek. Avniyi de kırışarak her boksörün yenebileceğini sanmayın. Ha yener belki olabilir hatta belki de avni karşısında favoridir. Ama yok avni nin yenmesi imkansız yok avniyi ezer yok… Devamını oku »

Luis Ortiz
Luis Ortiz
6 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Ahmetcim iyi diyorsun hoş diyorsun ama bu amatör boks olsa katılırdım dediğine, ancak bu adam et döver gibi avni’yi 12 raunt döver reachi ile uzak tutarak, sonra hakemlerden puanla koparır maçı. Olay bundan ibaret. Avni’nin uzun boylu boksörlerin içine girme problemi var.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
6 yıl önce
Reply to  Luis Ortiz

benavidez jablarıyla rakibini uzaktan uzaktan döven bir boksör değil. dövüştüğü her boksörle kırışarak maç yapıyor. avniyle de yapacak. asıl olay bundan ibaret 🙂

Luis Ortiz
Luis Ortiz
6 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

İyi de maça hazırlanırken adam bunu değerlendirecek, Avni’nin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini ve kendi güçlü yönlerini bilen bir adam kırışarak dövüşür mü sence avni ile? Ben bu ihtimali göz önünde bulundurarak diyorum ki bu adam hem periban maçını referans alarak, hem de kendi reach ve boy avantajını kullanarak avni ile mesafe koruyarak dövüşür. Üstelik Avni’nin sağlam çenesi ve yumrukları yüzünden… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
6 yıl önce
Reply to  Luis Ortiz

Still değiştirmek öyle zırt diye bir anda olabilecek bir iş değildir 🙂 eğer dediğin taktikle dövüşmeye çalışırsa bu stili zaten periban gibi uygulayamaz.

Luis Ortiz
Luis Ortiz
6 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Valla Ahmet şöyle bir durum var şimdi; Benavidez oturur düşünür. Avni nasıl bir boksör? Çenesi sağlam, kırışmada rakibine zarar veren bir boksör. İçeriye girdiğinde affetmez. Avni ne zaman zorlandı? Periban maçında uzun reach ve boy ile uzak tutuldu, uzaktan puan alıcı yumruklarla birçok rauntta ona karşı üstün gelindi. Benim elimde ne var? Uzun boyluyum, reachim uzun, üstelik teknik ve seriyim.… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
6 yıl önce
Reply to  Luis Ortiz

Öncelikle periban o maçta ölü olmadığını bizlere gösterdi. Kesinlikle o adamı küçümseme. Benavidez e gelince bu adamın tekniğini neden bu kadar abartıyosun onu anlamadım. sanki avni gassiev misali kütük gibi bir boksör, benavidez ise usyk mış gibi konuşuyosun 🙂 avni nin tekniği çok iyi değil ama kötü de değil. Benavidezin de tekniğinin çok ahım şahım olduğu söylenemez. Bir seferde stil… Devamını oku »

Luis Ortiz
Luis Ortiz
6 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Umarım öyle olur ama bu adamın oturmuş standart bir boks tekniği olduğunu sanmıyorum, Avni’den bile genç… Avni’nin boks tekniğini iyileştirebileceğini düşünerek bir şeyler ortaya atıyoruz burada. Üstelik teknik kapasitesinin ortalama olmasına rağmen. Bu adam genç ve çalıştırıcı bakımından çok daha iyi isimlerle beraber. Bu nedenle tekniğine uzun reach ile dövüşme özelliği katmasını beklemek işten bile değil bence. Gelişim beklediğimiz Parker… Devamını oku »

ömer uzel
ömer uzel
6 yıl önce
Reply to  Luis Ortiz

ortiz kardeşim, Periban 32 yaşında..insanoğlunun yaratılış sünnetullahına göre her insan 33 yaşında fiziken zirvede olur..burada 2 yıl kalır ve 36. yaş ile birlikte de vücut gerilemeye gider..Fizik ve zihinsel olarak 25 yaşında bir insan en güçlü olduğu döneme giriş yapar, 28’e kadar artış hızlıdır, sonra 33’e kadar yavaş yavaş güçlenir insanoğlu..35’e kadarda zirvede durur, 36 ile birlikte zayıflamaya başlar…periban 32… Devamını oku »

Tolga
Tolga
6 yıl önce

Benadivez kaçarak dövusurse Avni çok kombinasyon yer. Periban dan o kadar yediyse benadivez çok daha hızlı vuruyor . kırışma da benadivez.daha çok vurur ama Avni den daha sert vuramaz bence Avni bir koyar pir koyar. Benadivez in çenesini bilmiyoruz çenesi sağlam değilse Avni nakavt eder ama puana oynarsa Avni yi puanla yener şahsımca

Hayrettin Yeğin
Hayrettin Yeğin
6 yıl önce

Shannon Briggs aguenda maçı için doping testinden geçememiş.idrarında performans arttırmaya dönük uyusturucu madde çıkmış.ayrıca testesteron seviyeside yüksek çıkmış.yani maç iptal oldu.

Ziyaretci
Ziyaretci
6 yıl önce

Periban Benadivezden daha iyi bir boksördü bence
Sırf avniye yenildi diye kötü görmeyelim
Ben burada hopilit içinde neler söylendiğini hatırlıyorum
Bence avni en zor rakibini yendi yani peribanı bundan sonrası calluma kadar sorun çıkmaz görüşündeyim

Braddock
Braddock
6 yıl önce

Periban da iyi boksör ona lafimiz yok zaten. Lakin bu benavidez imha edici bir tarzi var. 20 yaşında wbc de 4.siraya boxrecte 14.siraya geldi. Instagtamda takip ediyorum golovkinle hatta gassievle sparring yapti. Golovkinin de kankasi ayrica:). Ahmet.kurtta hakli tabi avninin karşısına kırışan biri çıkarsa yüreklice o zaman maç her sonuca açık olut

fatih genel
fatih genel
6 yıl önce

sürekli avninin eksiklerini yazıyorsunuz.Benavidez gardsız dövüşen çenesi sürekli açıkta olan bir boksör.Medina maçında uzanma mesafesi avantajını hiç kullanamamış medina içeri girip çene ucuna çok net yumruklar atmış.Benavidez bu kilodan beklenmeyecek kadar hızlı bir boksör pacman gibi kombinasyonları var ama avninin karşına çıksın ancak avninin gardını döver ve avniyi asla kendisinden uzak tutamaz.Avni kondisyon canavarı benavidez avninin karşısında yorulur ve yenilir

ömer uzel
ömer uzel
6 yıl önce

Avni’nin doğuştan gelen çene gücü ve yumruk gücü, ölene kadar onunla birlikte olacak..Bugün Foreman dediğimizde 94’te ki Moorer maçı gelir aklımıza Ali maçından sonra…O maçta 9 raunt boyunca Moorer dövdü foremanı, ama 10. raundun sonunda iki sağ direkle bu adam şampiyon oldu..çenesi ve yumruğu güçlüydü çünkü..Avni’nin 9-10 yıl boyunca arada kaybetse de 2-3 kez şampiyonluk yaşayacağına inanıyorum..

Braddock
Braddock
6 yıl önce

+1

Başa dön tuşu
29
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.