(VIDEO) Dün Gecenin Diğer Önemli Maçlarından 3 Önemli Nakavt!


Dün gece Çeçenistan ve Washington’daki müthiş boks gecesinin yankıları sürerken, bir de Pennsylvania’ya uzanıp yükselen yıldızların maçlarına göz atalım.

Gecenin ana maçında hafif orta sıkletin yükselen yıldızı Julian Williams, nakavt serisine bir yenisini ekledi ve İtalyan rakibi Marcello Matano’yu 7. rauntta nakavt etti. Aynı zamanda IBF final elemesi niteliği taşıyan maçın sonunda Williams, şampiyon Jermall Charlo’nun karşısına çıkma fırsatını elde etti. Charlo-Williams randevusu şimdiden boks dünyasını heyecanlandırırken karşılaşmanın yaz aylarında gerçekleşmesi bekleniyor.

 

Gecenin 2. ana maçı ise bazılarına göre büyük bir sürpriz, bazılarına göre ise beklenen sonuçla bitti. Amerika’nın orta sıkletteki en önemli yükselen yıldızlarından Antoine Douglas, şu an Gürcistan’ın en önemli profesyonel boksörü konumundaki Avtandil Hurşidze ile karşı karşıya geldi. Maça favori olarak çıkan Douglas, “Tazman” lakaplı rakibinin balyoz gibi yumruklarına dayanamadı ve teknik nakavtla maçı kaybederek izleyenleri şoke etti.

 

Gecenin bir diğer önemli maçında Tony Harrison, Fernando Guerrero’yu nakavt ederek çıkışını sürdürdü.

00:30

    Gecenin alt maçlarında orta sıkletin sessiz ama derinden ilerleyen nakavt canavarı Ievgen Khytrov, Amerikalı rakibi Kenneth McNeil’ı mağlup ederken nakavta gidemedi ve 13. maçında 12. nakavta ulaşma fırsatını kaçırdı.

    Benzer Haberler

    Yorumlar

      Abone ol  
    Bildir