BoksFight TV

(VIDEO) Dün Geceye Damga Vuran Knockdown Pozisyonu! Sizce Hakem Haklı Mıydı?


burns-relikh-knockdown2

Dün gece İskoçya’nın Glasgow şehrinde gerçekleşen WBA dünya süper hafif sıklet şampiyonluk maçına damga vuran pozisyon karşılaşmanın bitimine saniyeler kala geldi.

Belaruslu Kiryl Relikh, 12. rauntta İskoç şampiyon Ricky Burns’ü yere yatırmayı başarsa da hakem Howard John Foster pozisyonu meşru bir knockdown olarak geçerli saymadı.

İşte o pozisyon:

01:03

  0 0 vote
  Article Rating

  Fight Club

  For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

  İlgili Makaleler

  Abone ol
  Bildir
  26 Yorum
  En Eskiler
  En Yeniler En Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Abdullah yılmaz
  Abdullah yılmaz
  4 yıl önce

  Ricky Burns bana göre sadece 4 raund aldı. Kiryl Relikh, ilk 4 ile son 3 raundu ezici bir üstünlükle aldı. diğer raundları saymasak bile. Kiryl Relikh; eze eze aldı maçı. adamın resmen hakkını gaspettiler. bilgehan bey’in Ricky Burns’u desteklemesi de cabası……

  Yavuz Mercan
  Yavuz Mercan
  4 yıl önce

  Yok kardeşim ilk 4 round relikh baskısı vardı ama diğer roundlarda Ricky kontrolu ele almaya başladı. Maçı relikhe vermiş olsalardı bile rickye yazık olurdu son round kd olsa bile.

  Yıldıray Çelik
  Yıldıray Çelik
  4 yıl önce

  Yüzde 90 bile demiyorum %100 relıkh aldı maçı ama vermediler yazık oldu adama. Relıkh kd si ni bile hakem es geçti resmen doğradılar adamı. Relıkh bu maçta burns den çok daha iyiydi. Eskivleri hızı tekniği boks zekası gerçekten çok iyi relıkhın.

  Abdullah yılmaz
  Abdullah yılmaz
  4 yıl önce

  YILDIRAY KARDEŞİM RİCKY burns kaç tane yumruk isabet ettirdi ki. adam 10 tane sallıyordu bi tane ya değiyordu ya da değmiyordu. diyorum ya maksimum 4 raund aldı. hadi 5 raund alsın. adam 5. raunda kadar kolunu bile sallamadı. son 3 raundda da nerdeyse ko oluyordu. kalkmış adam kazandı diyorsunuz. göz var izan var ya. böyle adaletsizlik olmaz.

  Yıldıray
  Yıldıray
  4 yıl önce

  Kardşrim benim yazımı bir daha okurmusun bir yanlışlık var yada sen boksörleri karıştırıyorsun ben relıkh aldı diyorum burns haketmedi maçı yazımı tekrar okurmusun.

  Abdullah yılmaz
  Abdullah yılmaz
  4 yıl önce
  Reply to  Yıldıray

  pardon yıldıray kardeşim diğer sayfandaki yorumunla birlikte değerlendirmişim. 🙂

  Yıldıray
  Yıldıray
  4 yıl önce

  Ayak üstü verdin veriştirdin bize 😉

  Bankacı
  Bankacı
  4 yıl önce

  Dün geceki ilk dört raundu Belaruslu aldı ama maçı alması çok ama çok zor demiştim.hakemler ve kraliyetten kemer almak zor.birde ustune Bilgehan beyin taraflı anlatimi-her raundu burns a verdi sinirlendim 7.raundda yattim-sabah kalktim tahmin ettiğim gibi belarusluyu yediler.

  Yavuz Mercan
  Yavuz Mercan
  4 yıl önce

  bence Adaletsizlik felan yok arkadaşlar , ilk 4 rounddan sonra ricky rakibi çözdü 11. rounda kadar maçın ritmini kendisi ayarladı kontrol rickydeydi , mesafeyi korudu sürekli ring etrafında döndü kırışmaya girmemeye dikkat etti , son 2 roundda biraz relikh baskısı oldu zaten buda onun puanlamada geride olduğunu bilmesinden dolayı olsa gerek. Sadece son roundda kd olma durumundan emin olamadım hakem… Devamını oku »

  Arsenik Cemal
  Arsenik Cemal
  4 yıl önce

  Benim şahsi görüşüm relikh ilk 3 ve son 3 raundu aldı. Yani karşılaşma 6-6 beraberlikti. Relikh ezdi demek tam anlamıyla saçmalık olur beyler. Moralinin ne kadar bozuk olduğunu bir benmi gördüm. Adam dayak yedikçe saldırıyor ama tatmin olmuyordu. Gard konusunda burns çok çok daha iyiydi. Relikh çok süratli kombinelerle saldırıyordu ve zamanzaman muhteşem eskiv ve fentlere imza attı. Ama en… Devamını oku »

  Uğur mehmet birdoğan
  Uğur mehmet birdoğan
  4 yıl önce
  Reply to  Arsenik Cemal

  ahmet sag şakak , sol kulak arkası , sag cenesi . ceneye gelen yumrugu göremedi büyük ihtimal ayaklarını sallayanda bu oldu , görülmeyen yumruk en cok can yakar derler.. bu üç yumrugun arkasında gelen sol evet itmis ama mac boyu relikh sarılıp iplere kadar sürükleyecek gücü olan adamı yıkmaz o itme(itme de denmez aslında adam yumruk salamıs ricky nin pozisyonu… Devamını oku »

  Arsenik Cemal
  Arsenik Cemal
  4 yıl önce

  Valla tam tersi olsa knocdown verilir moydi bilemem ama o knocdown değil 🙂 sadece bastırması değil adam ense köküne yumruk yapıştırıyor. Oraya vurmasa zaten burns düşmeyecek. Bunun neresi knocdown?

  Arsenik Cemal
  Arsenik Cemal
  4 yıl önce

  Daha rezillerini görmemiz birşeyi değiştirmez hocam belirli kurallar var. Yorumumuzu buna göre yapmalıyız.

  Uğur mehmet birdoğan
  Uğur mehmet birdoğan
  4 yıl önce
  Reply to  Arsenik Cemal

  kurallar içerisinde knockdown oldu zaten , demek istediğim aynı durum daha saçması ricky burns e olsa pas gecilmezdi kd anında verilirdi . ahmet kardeşim sen itme görmemissin sanırım üçlü yumruk kombinesini yedi sarsıldı zaten kendini geri atabilecek gücü olsaydı o ensesine vurdugu ( ki bence kasti bir durum yok) dediğin yumruk cenesine oturacaktı .. tabi bunlar benim düşüncem , katılmasam… Devamını oku »

  Arsenik Cemal
  Arsenik Cemal
  4 yıl önce

  Bu tarz olayları ortaya çıkarmaya kalksak sonunu getiremeyiz. Maçı burns e vereceklerini direk anlamıştım.

  Yıldıray
  Yıldıray
  4 yıl önce

  Ben net kd olarak gördüm bastırma filanda yok sol yumruk savuruyor boşa gidiyor enseye doğru geliyor kolu bastırma yok yani kaldı ki relıkh bir kaç yumruk vurdu burns sendeledi o sol kol burns un ensesine gelmesede düşücekti burns biraz talihsizlik yaşadı relıkh.

  Emir Can Korkmaz
  Emir Can Korkmaz
  4 yıl önce

  Doğru karar

  amir khan
  amir khan
  4 yıl önce

  hakemlerin çoğunu ayarlıyorlar aga. ingilterede ingiliz bir boksörü sayı ile yenmez managerin sağlam değilse zor.zaten pro boks dediğimiz olay ingiltere ve amerika arasında al gülüm ver gülüm den ibaret.

  pro boksta karşılaşmaların ayarlanması yetmiyormuş gibi bide masa hakemlerinin insafına kalıyorsun.masada kim güçlüyse kemeri alıp götürüyor.

  misafir
  misafir
  4 yıl önce

  Beyler bastırma var düşürecek kadar değil bence ama var hakem kd vermemekte haklı

  Yavuz Mercan
  Yavuz Mercan
  4 yıl önce

  Ben farklı bir maç izledim galiba nasıl oluyor da relikh kazanıyor da vermiyorlar anlamadım. KD ye kadar zaten burns öndeydi , hadi diyelim kd oldu saymadı hakem en iyi ihtimal relikh için beraberlik olurdu.

  kaan
  kaan
  4 yıl önce

  ben de kd oldugunu dusunenlerdenim…yani sanki burns grogi oldu tam duserken belaruslu enseye dogru bir hamlede bulunuyor yani burns dusmese gayet nizami bir yumruk olucak..zaten belaruslu dusebilecegini anlamadı elini geri cekti hemen ama hakem de dogal olarak saymadı…yani hakemin verdigi karar dogru rakibin duserken enseden bastırmıs gibi gozuktu belaruslu…ancak o hamleyi yapmasaydı bence burns dusuyordu yada grogi durumdaydı….macla ilgili genel… Devamını oku »

  kaan
  kaan
  4 yıl önce

  ayrıca bu gecenin alt maclarından birisinin bir bitisi var ben ona daha cok sasırdım boksor ayaktaydı cok kotu durumda da gozukmuyordu maca devam edebilicek gibiydi hakem macı bitirdi.hooper cardle macından bahsediyorum esas orada bir tuhaflık olmadı mı sizce ?

  taylan kutlu
  taylan kutlu
  4 yıl önce

  birşey yazmayım dedim de göz var nizam var enseden çekmiş diyorlar. öncelikle enseden çekmek yok zaten o sırada yıkılıyor adam kolu değmiyor bile.Burns sarılmak isterken sağ kontrayı suratına alınca yıkılıyor o sırada enseden çekme gibi kol hareketi geliyor ki ensesine değmiyor bile göz göre göre hakkını yediler relikhin ayıp be.

  Ahmet kurt
  Ahmet kurt
  4 yıl önce

  Beyler ben mi yanlış görüyorum adam yumruğu kafa arkasına vuruyor bastırmasa bile knocdown değil siz neyden bahsediyosunuz?

  kaan
  kaan
  4 yıl önce
  Reply to  Ahmet kurt

  hocam cok pis pozisyon ya…sag kroseden sonra burns dusuyor gibi sonra sol cıkartıyor o sol kafanın arkasına mı geldi yanına mı geldi ondan emin degilim iyice yavaslatıp oynatmak lazım sonra bir sag daha vuruyor bence buraya kadar eger o ilk sol kafa arkasına gelmediyse temiz…..sonra 2.sol yani toplamda 4. de iyice kafa arkasına gitmis sonra vurmamıs cekmis ama bu hamleyi… Devamını oku »

  Arsenik Cemal
  Arsenik Cemal
  4 yıl önce
  Reply to  kaan

  velhasıl ı kelam buna bir hakemin knockdown vermemesine kimse kızamaz kardeşim ne hatalar oluyor. bence zaten değilde olsa bile kimse hakemi eleştiremez. buradan bakıp karar veremiyoruz adamcağız ne yapsın. şahsi görüşüm maçın hakkı beraberlikti.

  Başa dön tuşu