(VIDEO) Gennady Golovkin vs Martin Murray: Kabul Edelim Güzel Maçtı..Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

Yorumlar

78 Yorum - "(VIDEO) Gennady Golovkin vs Martin Murray: Kabul Edelim Güzel Maçtı.."

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Abdullah yılmaz
Üye
Abdullah yılmaz

BU maçta golovkin,son kroşeyi fena vurmuştu ve tam o anda hakem maçı bitirmişti. 🙂

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

canelo ggg yi bodyshotla yatıracak diyenlerde izlesin…ggg nin body shotlarına da bakın…

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

martin möri denen herif de kim. boksörmüymüş , ilk defa duydum.

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

@ordinaryus
martın murray kimdir sana hatırlatayım:
hani senin çok beğendiğin ve methiyeler düzdüğün ve süper ortanın 1 numarasıdır dediğin groves diye çağrılan boksör var ya işte onunla 12 raund kafa kafaya kapışan ve bazı yerlerde adamını ko etme noktasına götüren boksörün adı martin murray dır.
işte o martin murray a ggg nin neler yaptığını bir daha izle ki ggg nin kim olduğunu daha iyi anla 🙂

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

memet dalgaç kendi halinde zararsız bir ggg fanısın arada gelip bana laf sokup gidiyosun ama seviyorum seni 🙂

o maç ortak kararla ”118-110” bitti. groves baştan sona domine etti haberin olsun. bir özeti aç izle derim.
bu arada beni kral ilan ettin ama hiç saygı görmüyorum bu nasıl iş? bu kolofkin fanları beni çok yoruyor çook…ama hepinizi eğiticem. bilmemek değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız.

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

ordinaryus
hernekadar iflah olmaz bir ggg düşmanı olsan da boks bilgine saygım var.
o maçı izledim 2 kere evet maçı groves kazandı ama hiç te öyle eze eze yenemedi. hatta bazen çok kötü durumlara düştü murray karşısında.
aynı murray ggg karşısında da izledim. ggg karşısında köşe bucak kaçtı.
bunu neden yazzıyorum ? senin ggg net birşekilde haksızlık yaptığını ifade etmek için.
ama canın sağolsun. artık 16 eylülden sonra inşallah ggg ye hakettiği saygıyı gösterirsin . selamlar kral… 🙂

GGG
Üye
GGG

Martin Murray’de de ne çene vardı arkadaş, Golovkin bu kadar yumruğu caşua’ya vursa, caşua o yumuşak çenesiyle ahireti boylardı 🙂

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

qaqaşşşşşşş (bak sırf gggyi seviyosun diye azerice kardaşşşş dedim)

kolofkin kimi ahirete göndermiş göstersene.mesela de kariyerinde şu kadar taksi şoförnnü ve manavı ahirete gönderdi yerden kalkamadı uykuya daldı. bütün maçlarında hakem araya giriyor be qaqaşım (kardaşım) . welterweight kell brookun kafasına 40 tane vurdu da yatmadı yumruk gücü yok qaqaşım şunu anlayın. yumrukları çok isabetli ve yıpratıcı hepsi bu.

Abdullah yılmaz
Üye
Abdullah yılmaz

AL İŞTE… YİNE BAŞLADIK. 🙂 🙂

GGG
Üye
GGG

qaqaşşşş ben öyle düşünmüyorum ama, Golovkin’i anlatmaya gerek yok bence. O zaten kendini fazlasıyla ispatlamıştır. Zamanla sen de anlarsın ne kadar kaliteli bir şampiyon olduğunu.

Big George
Üye
Big George

Diyelim ki yumrukları güçlü değil… Eee bu onu kötü boksör mü yapıyor? Adamın yaptıkları belli, daha fazla uzatmaya gerek yok. Her GGG maçında yenilsin diye ümit ediyorsun, fakat GGG kazanıyor diye de dezenformasyon yapamana gerek yok.

GGG’nin yumruk kuvveti de bilimsel olarak ölçülmüştür bu arada, üzerinde tartışmaya gerek yoktur.

About Billions
Üye
About Billions

Lemieux maçıyla beraber, golovkini desteklediğim başka bi maçta bu maçtı. Başka da hiç bi maçında kazansın istemedim. Yeri gelmişken, Maç için Murrayin de samimi ve doğru bulduğum paylaşımı 😀comment image .

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

yumruğu yiyince hakkatten aynen maydana ya dönmüş suratı 🙂

Conan
Üye
★★
Conan

usyk-huck maçı 9 eylülde berlinde yapılacak.

önder
Ziyaretçi
önder

Bu site bir alem. Kolofkinin takai şoförü ile olan mci,usyk nin 10 dk gec verilen maci, floyd catilloya yenilydi…. Yıl olacak 2500 hala ayni…onu birakta floyd dan iyisi gelmeZ.

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

polo sen misin satranç sever kardeşim ?

Murat Koc
Üye
Murat Koc

+100

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

@murat koç; videonun ilk saniyelerine bak ggg nasıl eskiv yapıyor kafa omuz hareketleri 😀

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Türk kardeşim kendin inanmadigin şeyleri savunsanda yinede saygı duydugum bir arkadasimizsin Allah gönlüne göre versin inşallah

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

espirisine söyledim zaten bende biliyorum ggg nin böyle hareketler yapmayacağını sadece demiştin video at bakayım diye sağolsun mehmet erdem bey yollamış 😀

önder
Ziyaretçi
önder
Evet,slmlar, ayrica murat koc sanada slm..floyd tamam cok iyidir ama Vietnam savaaina katilmamazlik eden alidir. Floyd tamam cok iyidir ama caatilloya yenildi.ali castilloya yenilmedi. Ayrica floyda pis dovusur diyen bile var.cunku bu tarzindan dolayıdır.floyd tarzi geregi acik dovusur .simdilerse tartisip durdugunuZ yetenwklerini siraladiginiz canelo ile macinin yavas cekim videolarini izLeyin.hani orumcek adamin okuldaki ilk kavga sahnesi varya..hani gelen yumruga bakiyo ediyo vsvs…ayni o sahne gibi hizlidir floyd.floyd iyi tamamda cok terbiyesiZ..paraya tapiyo….yaw hehe….ha sunuda söyleyeyim.floyd diyelim costilloya yenildi…ne olmus? Simdi castillo floyddan iyi mi yani? Yada floyd buyuklugunden bir sey mi kaybetmiatir.Muhammet ali de foreman in 2 dk da cocuk… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc
Onder Galileo Engizisyon mahkemesinde dünyanın yuvarlak oldugunu savunurken tekti.herkes düz olduğunu iddia ediyor tezlerini savunan örneklerle düşüncelerini destekliyolardi sonunda bilim adamları ölçtuler bictiler ne oldu dunya yuvarlak cikti.birseyi çok kişi öyle diyor diye öyle değildir.bilimde de sporda da rakamlar vardır bunlar yalan soylemez acarsin bakarsin en iyisi kimse o cikar.biz hayat boyu hep bu yüzden kaybetmiş bir milletiz hiçbir zamn bilimsel veriler umrumuzda olmadı ama sonuçta hep hatalı oldugumuz ortaya çıktı. Boksta da böyle olmaktan siyrilmak lazım işine geldimi sporcuları siyaset yapiyor diye ekestirenler başka zamanda muhammed ali ülkesine karşı gelmiştir deyip yine siyasi bir ornekle tezlerini destekliyor.ayrıca muhammed ali… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

Bu arada aleykum selam

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

@önder;
ali frazier ı 2 kere ve foremanı ko ederek yenmiştir…

önder
Ziyaretçi
önder

Düzeltme: Tarzi gereggi acik ve genel olarak temi dövüşür

Severinus
Üye
Severinus

iyi maçtı
murray deneyimini iyi kullanmıştı
murray cüsse olarak da belirgin
şekilde büyükmüş
ggg rakibinin üzerine giderkenki tavrıyla duruşuyla bakışlarıyla ayak hareketleriyle rocky marcianoyu hatırlatıyor bana

Fatihhh
Üye
Fatihhh

GGGG KÖTÜ MAÇI YOK Kİ HER MAÇININ SEYİR ZEVKİ YÜKSEK SEVEREK TAKİPTEYİZDE BEN BU CANOLA MAÇINA HAKKI YENECEKMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM UMARIM KİRLİ OYUNLARIN KURBANI OLMAZ:)

Big George
Üye
Big George
Bence istatistiklere bağlı kalınarak analizi yapılacak en son şeylerden biri bokstur. MAç sayısı gibi unsurlar konusunda tabi ele alınabilir, bir kişinin ne kadar yenildiği o kişinin nasıl bir boksör olduğunu ortaya koyar. Ama kemer rakamı falan bunlar özellikle aralarında üç kilo oynayan sikletlerde inip çıkanlar için bir anlam ifade etmez bence. Süper Tüy-Süper Orta arasında bir de la hoya gerçeği var. Arada yedi siklet var. Bir ağır siklet bu kadar kilo verse ancak bir siklet düşmüş oluyor. Hafif ağır altı klansmanlarda ben kemer sayısından ziyade savunma sayılarının daha önemli olduğu kanısındaydım. Floyd’un boksörlüğü tartışılmaz ama kemer rakamları şişirmedir bence, aralarında… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George

İlk paragrafıma açıklık getireyim. İstatistikten kastım, maç sayısı, kemer sayısı gibi… Yumruk istatistiği gibi etkenleri çok önemserim.

Wlad kemerini en çok savunanlardan biri mesela, kemer savunmak bence kemer kazanmaktan daha büyük başarıdır. Bu nedenle Wlad’ı günümüz çakma starlarından daha yükseğe koyuyorum. Ancak o bile sakınca bir durum, bu istatistiğe bağlı kalarak Wlad’ı olduğundan büyük gösteremem. Foreman, Evander, Tyson gerçeği var.

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

big george
boksörü boksör yapan kimle dövüştüğüdür diyip floydu kötülemişsin. bu cümleden sonrasını okumadım çünkü kariyerinde
pacman
arturo gatti
castillo
madiana
mosley
hatton
de la hoya
canelo
marquez
ortiz

gibi adamlarla yapmış ve yenmiş birisinden bahsedip dövüştüğü adamlara çamur atıyorsun.bu ne yaman çelişki?! sen bilmezsin belki ama bu adamların hepsi döneminin en iyileri üst düzey boksörler.ne wardın ne de alinin böyle bir kariyeri var.wardı çok sevmeme ve şu anda p4p no1 olmasına ragmen bunu kolaylıkla söylüyorum.

peki sana sorarım çok sevdiğin ve övdüğün kolofkinden sadece 5 tane üst düzey rakibini yaz buraya. sakın bana lemiyu falan deme seni kürekle kovalarım.

Murat Koc
Üye
Murat Koc

+100

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK
muhammad ali; sonny liston joe fraizer (2 kere) foreman ken norton ron lyle hepside kariyerlerinin zirvesindeydi…. meyvedir ise; mosley (mosley 39 yaşındaydı) de la hoya (34 yaşındaydı ve kariyeri düşüşteydi son 4 maçında 2 yenilgi) maidana (maçı güle oynaya kazanamadı ilk maç round istatistiklerinde 6-6) canelo ( daha 21 yaşındaydı) manny ( 36 yaşındaydı) castillo (ilk maçı saymıyorum bile) yani meyvedir iyi rakiplerini yenerken rakiplerini en iyi dönemlerinde yenmemiştir..yaşlı ve kariyerlerinin son dönemlerdinde olan rakiplerdi ve bunlarda büyük vurgun yapıp öyle gitmesi için maça çıkmışlardı… meyvedir en iyi olsaydı ali kupası düzenlenmezdi meyve tabağı kupası düzenlenirdi…. ayrıca meyvedir ali gibi… Devamını oku »
Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

türk oğlu türk

alinin üstünlüğünü muhammed ali kupasına dayanarak sunman çok saçma.bir kere muhammad ali geçen sene öldü ve ölümünün 1. yıldönümünün şerefine o kupa yapıldı. ölenler ve eski zamanın boksörleri her zaman abartılır. ölüm bir efsaneyi daha da efsaneleştirir.o kişiyi değerli kılar.

bir kere mayweather kupası mayweather ne kadar başarılı olursa olsun yapılmaz aktif bir boksörden bahsediyorsun agustosta maçı var güldürme beni.

Big George
Üye
Big George

Arkadaş lafı nerenizden anlıyorsunuz? Floyd’u rakamlarla övmeyin, maç yaptığı büyük isimler var Ali’ye yanaştıracaksanız bu argümanı kullanın orta sikletlerde kemer almak kolay dedim.

Bunu sen Floyd kötü rakiplerle maç yaptı olarak mı algılıyorsun? Floyd’u Pacman’ı zaten ben söyledim. Bu adamları söyleyip onun kötü boksörlerle maç yaptığını nasıl ima edebilirim…

Bir de yorumumu okumadan hak verenler olmuş.

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

yanlış okumuşum kusrabakma yorumunu okurken aynı zamanda veri analizi yapıyordum.

Big George
Üye
Big George
Benim de dil bilgisi hatam var, senin de aslında bir suçun yok. Yanlış cümle kurmuşum, “ömrü boyunca büyük boksörlerle dövüşmüş” derken virgülü unutmuşum arada. Sana şunu söyleyeyim, çok zıtlaşıyor gibi duruyoruz ama benim böyle bir niyetim yok, mantıklı ve hak verdiğim çok yorumun var, özellikle çok fazla umut bağlaman harici Eubank hakkında söylediklerin aynı zamanda benim de fikirlerim. Ancak GGG konusunda çok büyük bir ön yargın var. Ayriyeten ben bu adamın fanı falan da değilim, ben gözüme hoş gelen çoğu boksörü seviyorum. Eubank, Canelo, GGG bunlardan birkaçı sadece. Düpedüz sevmediğim üç boksör var onlar da Callum Smith, AJ ve Wilder.… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George

Esas sevmediğim adamı unutmuşum, Lebedev’i de hiç sevmem, yukarıdaki üçlüden daha beter hem de.

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

dostum ben hiçbirşeye duygularımı karıştırmam. Gördüğümü yorumlarım. Ggg canelo maçını kaybedecektir.

Eubanke gelirsek eubank için canelo da ggg de çok yavaş.güle oynaya kazanır bu ikisine karşı.
Son olarak kimi desteklersen destekle saygı duyarım. Beni alakadar etmez.şahsi olarak buradaki kimseyle bir zıtlığım yok.

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Kardeşim yanlış anlama ama sitede ozukudugum en bokstan köpük yorum oldu.siyasetten zaten anlamiyorsun 🙂 birkaç kilo farkı diye sikletleri ozetledin bu kadar kahvehane tarzı bir yorumu bizi trollemek için mi yaptın yoksa gerçekten mi düşünüyorsun.boksta gramlar bile çok önemlidir hatta tüm spor dallarında önemlidir.güç gerektiren tum dallarda siketler vardir.insanları geçtim hayvanların yarıştığı at yarışı ve horoz dövüşü gibi organizasyonlarda bile gramlar ölçülür.bugün boksorlere sor enzorlandigin şey nedir sana kilo vermek diyecekler.100gr inemeyip unvan macına çıkamayan birsürü sporcu var.kupkuru bir vücutla %10altinda Yag oraniyla kas kaybetmeden gücden dusmeden 60 kilo bir adamın 2kilo vermesini çok kolay sanıyorsun.eskiden 8 siklet varken şimdi… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George
ORdinaryus’un ipiyle kuyuya inersen böyle olur… bir okuyun şu yorumu. Eski ağır sikletleri işin içine sadece maç yaptıkları isimlerle karıştırdım. Büyük boksör büyük isimlerle dövüşülerek olunur dedim ve Floyd’u da Pacman ve Oscar De La Hoya gibi isimlerle dövüştüğü için büyük gösterin rakamlarla değil dedim. Kilo bakımından ise günümüz boks kilo standartlarına göre eleştiri yaptım. Eskileri işin içine katmamakla birlikte bu konuda da verdiğim örnek Wlad’dı. Hadi hepsini geçtim, son cümlem Floyd’un yabana atılmayacak isimlerle dövüştüğünü söyleyebilirim dedim. Trolleme falan değil, üç beş kilo inip çıkmak çok şeyi değiştirmez, floyd standartındaki boksörler buna uyum sağlar, ki sağlamış da… Oscar Dela… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George

Boksta gramlar önemlidir evet, ama benim yorumumdan anlaşılan boksta kilo önemsizdir ise bence bir daha okumanı tavsiye ederim.

Boksta siklet inip çıkmak ağır siklet kruvazör siklete göre kat kat daha kolaydır. Pound for pound bir karşılaştırmada kemer sayısını ön plana koyarsak bu adaletsiz bir yaklaşım.

Big George
Üye
Big George

76-59 kilo arası boksta*

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

wallaha kimse yanlış anlamasın ali ile floydu kıyaslamak hakarettir…
ali boksta nasıl sıkletler üstü sıralama varsa ali spor branşları üstü bir adamdır…ve gelmiş geçmiş tüm spor branşları dahil en iyisidir…

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

türk oglu türk
dostum bak her insanın zevki ve vizyonu başkadır. ali mayweatherdan sana göre başarılı olabilir. bana göre mayweather başarılı. 49-0 olan bir boksörden bahsedip kıyaslanması hakaret dersen floydun emegini hiçe saymış oluyorsun. bana göre hiç yenilgi tatmamak en büyük ve en zor başarıdır. ama senin fikrine saygı duyuyorum.

bu arada bir bilgi vereyim.kişilikten bahsediyorsun ya. nickin türk oğlu türk ve floyd geçen sene türk şehit ailelerine 1 milyon dolar bağış yaptı. haberin olsun.

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

sportif anlamda başarılı olabilir…ama bu onu aliden daha iyi yapmaz…pele nin de 3 dünya kupası var maradona nın tek dünya kupası ama herkes gelmiş geçmiş en büyük futbolcu maradona der…
ya da nba de bill russell ın 11 şampiyonluğu var jordan ın 6 şampiyonluğu var o zaman bill russell jordan dan daha iyi mi diyeceğiz…
1 m yardım yapması onu efsane yapmaz ona bakarsan fetö de zamanında yardım yapıyordu ne yani o zaman fetö iyi mi diyelim…

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

sportif anlamda başarılı olması demek zaten ondan iyi demektir. ben anlamadım alinin floyddan iyi olma kıstası ne peki. bu iyilik kıstası nedir açıklar mısın. neye göre iyi mesela.somut mu soyut mu verilere dayanıyor bu iyilik. ruhsal bişey mi his mi anlamadım.

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

mağdem yenilgisizliğe bakıyorsun o zaman rocky marciano (senin profil foton) en büyüktür….49-0-0 ve 43 ko

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

ben zaten floyd marcianodan iyi demedim ki. bana göre tarihin en iyileri sıralaması marciano > floyd >lennox lewis ya da muhammed ali > joe louis > sugar ray > ward şeklinde uzar gider. bu liste herkese göre değişebilir. fazla abes bişey olmadığı sürece saygı duyarım.

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

sportif olarak ondan daha çok başarılı olması ondan daha iyi boksör yapmaz…nba örneğini verdim bill russell 11 nba şampiyonluğu almış jordan ise sadece 6 şampiyonluk…
şimdi bill russell jordan daha mı iyi…ali nin floyddan iyi olmasının kıstası somut şeylerdir aşağıya yazıyorum…
efsane olmak için sadece ring içindeki rakiplerini değil ring dışındaki rakiplerini de yenmelisin….
floyd ali nin karşılaştığı zorlukların 100 de 1 ini bile yaşamadı…ırkçılığa baskıcılığa ve zorbalığa maruz kalmadı….akıl hocam dediği bir adamın öldürülüşüne şahit olmadı….sırf dini inançları yüzünden savaşmayı reddettiği için vatan haini ilan edilmedi…ring dışındaki rakiplerinden yediği her yumruktan sonra daha güçlü bir şekilde dönmeyi başardı…

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

işte efsane olmak böyle birşeydir…

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Arkadaşım burasi boks sitesi bizde muhammed alinin boks dünyası için yaptıklarını biliyoruz belkide çoğundan da fazla biliyorum dünyada 20milyondan fazla insanın müslüman olmasını saglamistir ama kalkıp her floyd haberinin altına alakasız muhammed ali demek ölü siyaseti yapmaya dönüştü.sence en iyisi o olabilir ben floyd diyorum benle aynı düşünmek zorunda değilsin ama niye herkes senle aynı dusunsun diye ısrar ediyorsun.kisiliği yaptıkları ap ayrı bir konu boks apayrı bir konu.ben hiçbir sporcuyu bak çok iyi adam diye seyretmiyorum.cunku hiçbiriyle ortak is yapmıyorum hasbahal etmiyorum özel hayatları kendilerini bağlar.ben yıllardır boks izleyen biri olarak floydun en iyisi olduğu cikarimina vardım. He floyd olmasaydı… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

Yorumlar iyice allak bullak oldu kim nezaman kime yorum yapmis bende hepsi alt üst olmuş.ozetlersek ordinaryusun yorumlarına sonuna kadar katılıyorum herkesin en iyisi farklıdır ben rakamları herzaman kendime kılavuz alıyorum.tabi bu rakamları rakip kalitesiyle tescillemesi lazım kendi siralamam da floyd lenox ewander vb diye gidiyor farklı görüşlere de saygı duyuyorum ama bana öyle değil böyle diye anti tezler sunulmazsa sevinirim cunku fikrim degismeyecektir

Conan
Üye
★★
Conan

lewis neden kaçtı vitaliden? kaçmasaydı efsane olurdu ama kaçtı yenileceğini biliyordu. bak wlad şansı az olmasına rağmen, yine joshuayla 41 yaşındayken bir maça daha çıkıyor. lennox bırakıp kaçtığında ise daha 38 yaşındaydı

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Kaçmadı aksine bir şampiyon gibi bırakması gerektiği yerde bıraktı.ne kendini nede kendisine güvenen hayranlarini parayi tercih ederek dusunmemezlik yapmadı.gerçek şampiyonluk böyle birsey.benim gözümde hep en iyi agir siklet olacaktır.kaybettiği maçları bile sürpriz yumruklar alarak ustinken kaybetmiş rovanslarda misliyle karşılık vermistir

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

murat koç;
floyd-maidana ilk maçında rakamları kılavuza almadın…castillo-floyd maçında da almadın…lara-canelo maçında da rakamları kılavuz almadın…
şimdi kalkıp burada ben rakamları kılavuz alıyorum dersen kendine yalan söylemiş olursun…

GGG
Üye
GGG
Yorumları okudum, güzel bir sohbet olmuş, lakin ben de birşeyler eklersem uzayıp gidecek. Sadece şunu söylüyorum, Floyd Mayweather boks tarihinin en iyisidir. Bunu tartışmaya gerek yok. Üst düzey boksörlerle yaptığı maçların ağır çekim görüntülerini izleyin, gerçek bir superman gibi adeta. Hayatını kurallarına göre oynuyor. Ne yani kalkıp dünyanın sorunlarıyla mı ilgilensin. Parayı sevmesin mı, hepiniz parayı seviyorsunuz yalan söylemeyin şimdi. Mayweather müslüman olup adını el melik bin Floyd yapsaydı, Suriye’ye 10 milyon Filistin’e 20 milyon verseydi hepiniz kalkıp tüm zamanların en iyisi ilan edecektiniz onu. Tamam bunlar güzel şeyler ama boksunu değerlendiriyorsak ama, yine tüm zamanların en iyisidir. Çünkü işi… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

+100

önder
Ziyaretçi
önder
floydun ne açıdan bakarsak bakalım 1 nodur. karşılaştığı rakipler açısından bakarsak ta öyledir. aliden de iyidir bu açıdan ..zaten bu açıdan en çok para kazananda odur..ben aslolarak yeteneğe bakarım. başka birşeye değil.yenilsin önemli değil. şimdi maidana maçı konuşuluyor. maidana ya bakacaksak bence maçtan atılmalıydı. floyd zorlandığı halde 2. maça çıkmıştır. korkak ya yani floyd..maidana floyda diz atmıştır. şimdi siz diz atan adam kazanmalıydı mı diyorsunuz.. 12 raundun 12 sinde de kuraldışı hareketleri var. ..ayrıca yenme yenilmeye neden bu kadar takılıyorsunuz anlamıyorum. şimdi maidana floydadn daha mı iyidir?dauglos, tysondan daha iyi midir?floyd karşılaştığı rakiplerin hepsini gençken de yenerdi.many ile maçına bakın..… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

+100 maidana floyd maçının yumruk istatiklerini Türk arkadaş atmıştı guya maidana çok vurmus bak diye atmıştı hepsinde floyd açık ara ondeydi 🙂

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

murat koç; o istatistiklere nasıl bakıyorsun anlamadım…
6 round maidana 6 round floyd yumruk isabetliliğinde üstün…sn nasıl açık ara floyd gördün anlamadım… 😀

Uğur mehmet birdoğan
Üye
Uğur mehmet birdoğan

Ateşi bulan adam ile ocağı yapan adamı kıyaslamaktan sıkılınmayacak sanırım 😀 . İlk yapan ilk yaptığı için unutulmayacaktır … bu acı gerçeği bütün dünya saçmalıyor diye aşmak akılcı bir yol değildir .

Niye golovkin veya canelo haberlerine , Floyd şundan da iyidir bundan da iyidir tartışmasına dönüyor merak ediyorum 😀 . Zevkler renkler beğinirsin beğenmezsin 1. numaraya koyarsın koymazsın herkesin terazisi aynı olmak zorunda değil.

Martin murray nin çene baya sağlamdı , pek kolay olmadı ama vücutdan indirebildi golovkin .

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Keşke söz konusu kişi ateşi bulsaydi lakin boks insanlık tarihinin en başından beri vardır.binlerce şampiyon gelmiş gecmistir dahada gelip gidecektir.muhammed aliden öncede cok büyük isimler oldu.ama bu adamlar sadece islerini yaptıkları için bugün kimse isimlerini bile anmiyor.insanları putlastirmaktan vazgeçmek eldeki verilere göre yorum yapmak lazim birde herkes çok şükür beyne sahip herkesin kendi aklı fikri var sitede bazı kişiler eniyi ben bilirim havalarıni bırakmalı biliyorsalar rakamsal bizi şaşırtacak verileri ortaya koysunlar yoksa süslü ve gizemli cümleler maalesef hamasetten öteye gitmiyor.ilkgunden beri söylüyorum spor dallarında kıyas rakamlara göre yapılır. Bak bu adamın sesi yanik cok güzel gazel okuyor bu adam çok… Devamını oku »
Prorsum
Üye
Prorsum

GGG süper özetlemiş tebrik ediyorum +100 de benden

GGG
Üye
GGG

eyvallah 🙂

Bankaci
Üye
Bankaci
türk oğlu türk üstte yazdığın yoruma katılıyorum.yalnız alinin saha dışı yaptıklarını karıştırmadan rakipler üzerinden gitsen bile bu sonuca varabilirsin.açıklayacağım. ali olsun ward olsun rakipleriyle en iyi zamanlarında bir kısmına karşıda favori olmadan çıkıp kazanmışlardır.ali,liston 1/47 foreman 1/7 bahis oranları…ward ,kovalev iki maçtada bahsi siteleri azda olsa warda verdiler ama kamuoyu kovalevin wardı ezeceğini hatta öldüreceğini söylediler. bizde ki ankette bile yüzde 70-75 çıktı oranlar. floydsa yendiği üst düzey adamların çoğunluğu ya kariyer başında -canelo gibi- yada artık kariyerleri bitmeye yakın zamanlarda karşılaştı. olay budur aslında bunu uzatmaya gerek yok bence… floyd üst düzey kapasiteli bir boksördür kendi dönemime göre ama… Devamını oku »
TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

allah razı olsun bankacı…sonunda beni anlayan biri 😀
ahmet kurt’ta anlıyordu bni ama adam kayboldu küstü herhalde…

Bankaci
Üye
Bankaci

türk oğlu türk kardeşim alinin ceza alana kadar açık gard dövüştüğünü -bu ağırsiklette olan bir durum fizik kanunlarıyla bunu açıklayamıyorum bilen varsa bir zahmet-eğer ali o cezayı almasaydı tahmin ediyorum kariyerini 70-0 la bitirecekti.yaptığın herhangi bir sporu 3,5 ay yapma bakalım ne hale geliyorsun adam 3,5 yıl maça çıkmadı tabiibu mazeret değil iyi de oldu 3 kere dünya şampiyonu oldu bunu başaran yarihteki ilk boksör oldu.

ali semasındaki tek yıldızdır bireysel sporlarda takım sporlarındada jordan aynı konumdadır bence…

haye haberinin altına iki tane ali klibi attım izle istersen…

Bankaci
Üye
Bankaci

hakikaten ahmet kurt kardeşimiz vardı nerelerde ses seda çıkmıyor bu haberlere yorum yapardı o…inş. sağlığı sıhhati yerindedir.

GGGökhan
Üye
GGGökhan

Floyd kim ya M.Ali isminin yanında ? Aynı cümlede bile kullanmak ayıp be..

önder
Ziyaretçi
önder

Canelo, kariyerinin basindaydi.peki simdi dovusse? Yenermi floydu? Peki marguez?yada mosley? En iyi zamanlarina bakiyorum yine de yenemeLer floydu.Canelo ozaman 42 mac miydi neydi?ve cok iyi bir dovuscu idi.ve o zamaki hali ile cok buyuk bir fark yok…hiz.ringi kullnma, ayak oyunlari,savunma sanati,kontra,Yumruk çeşitliliği,,bunlara bakiyorum ve enyetenekli kim dedigimde floyd cevabini aliyorum.,,,floydu ve lomayi sevmemdeki ortak olay budur.floyd 4-5 raundu tek elle oynadigi bir mac var izleyin. Mesela caneloyu tek elle yener, bir bacağını baglasaka ve iki parmagini buksek yok bu olmadi neyse

Abdullah yılmaz
Üye
Abdullah yılmaz

floyd’u kendi sıkletinde ve kendi döneminde efsane olarak görebilirsiniz ama o, boks tarihinde asla bir efsane değildir ve olmayacak. hele hele floyd’un muhammed ali ile mukayese edilmesi büyük bir akıl tutulması ve muhammed ali’nin boks mirasına büyük bir hakarettir.

önder
Ziyaretçi
önder

Ali cogu zaman dinlenmek icin iplere yaslanirdi, cogu yumrugu da alirdi. Floydun savunma yetenegi bence daha ust boyittadir. Anck bunun sebebi tabiki buyuk ihtimal sikletten dolayidir. Ancak alinin bu yumruklara naail dayandigini da hala anlyamam.

Deli_Yumruk
Üye
Deli_Yumruk

Selam arkadaşlar , siteyi takip ediyordum ama foruma yeni kayıt oldum. Golovkin ‘ in boks eforu ve kondisyonu çok yüksek. Zaman zaman durup oyunu okuma noktasında yoğunlaşıyor.Canole daha çok ve sert yumruk vurma sevdasıyla 6 veya 7 rauntlarda yorulacak ve ibre tamamen GGG ye dönecektir diye tahmin ediyorum..

Bankaci
Üye
Bankaci
önder kardeş ali tarihte en az yumruk alan ağırsiklettir. o konuda yanlış bilgi sahibi olmanı istemem. ali açık gard dövüşen biriydi -ceza almadan önce tüm maçları öyle-böyle dövüşen bir boksör yok. ayakları bu kadar hızlı bir boksör hiç bir siklette yok-ceza almadan önce-şimdi çok beğenilen loma,o genç aliye göre o kadar yavaş ki. bütün bunları ağır siklette başarmak ve sadece saha içi değil saha dışı bintürlü belayla uğraş… şair diyor ki : binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya…misali.bunları geçtim saha dışı diye:)) 1960 olimpiyat şampiyonu olup, 1960-78 arası ağır sikleti domine etmek ve şampiyon bırakmak(wbc-wba).-son iki maçını sayma onlar emekliden… Devamını oku »
Severinus
Üye
Severinus

ggg-murray maçı üzerinden floydun ne kadar iyi olduğu tartışılıyor,
biraz zorlama olmuş sanki,
floyd gibi bir karaktersizin de iyi boksör olduğunun kabul edilmesi en büyük isteğidir herhalde !?
en azından maçlarının izlenmesinde ağırlıklı olarak neyin etkili olduğu kesin ve açık,
kaybettiğinin görülmek istenmesi,
alinin maçları neden izleniyordu acaba?
tüm hayatıyla birilerine ilham olması mı acaba,
kız arkadaşını döven floyd,
zengin görgüsüz floyd,
vaybe biz de floyddan ilham alıyormuşuz !!

lenolewis
Üye
lenolewis

Floyd efsane değil anca gazoz olur mesele yenilmemek değil mesele box adına seyirciye ne verebildiğindir.rakibin yumruğunu tutarak arkanı dönerek rakibi iterek yapılan box bana göre box değildir.ayrıca hakemlerin floyda yaptıkları torpilide herkes izleyip gördü grogi durumdayken hakem saymıyor daha ne olsun

GGG
Üye
GGG
Yav arkadaşım, tamam anladık Ali’yi efsaneleştirdiniz, ama bari Floyd’a hakaret etmeyin. Biraz saygılı olun. Şimdi şöyle birşey söyleyeceğim, ben küçükken bana derlerdi ki; Muhammed Ali’ye kırmızı bir elbise giydirmişler,üzerine de kızgın bir boğayı saldırtmışlar. Ali de bir yumruk atmış ve o kocaman boğa oracıkta ölmüş. Ben de Ali’yi hep o şekilde, yani biraz insan dışı bir varlık olarak hayal ederdim. Bana bu şekilde anlatan büyüklerim ya Ali’yi canlı izleyen kişiler yada yine başka kişilerden duyanlar. Sonra boksla ilgilenmeye başlayınca haliyle bunu da araştırdım, baktım ki öyle birşey yokmuş. Ha bir de şey derlerdi; Ali tüm rakipleriyle 2 raund oynar 3.… Devamını oku »
mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

kim ne derse desin floyd vur kaççı bir boksördür. hayatı vurkaçla gemiş bir adam. adamın karakteri boksuna yansımış. ben önceadamın karakterine bakarım. yeteneği sonra gelir.nekadar başarılı ve yetenekli olursa olsun m. ali ile kıyaslanamaz bile.
m ali : 100000000000000000000
floyd: 000000000000000000000000000000000000000000
hangisi daha büyük?
olay bukadar basit benim için…