Boks

VİDEO | İngiltere’de Fight Club Gecesinde Nakavt Şov


Ntvspor’dan canlı olarak yayınlanan Londra Boks gecesi nefes kesti… Fight Club havasında gerçekleşen maçlarda nakavtlar organizasyona damga vurdu… Dünyaca ünlü organizatör Frank Warren’in boks gecesinde biribirinden zorlu maçlar geride kaldı…

Ahmet Patterson vs. Ryan Aston – IBF Uluslararası Süper Yarı Ortasıklet Unvan Maçı
Türk asıllı Ahmet Patterson ile İngiliz Ryan Aston arasında gerçekleştirilen IBF Uluslararası Süper Yarı ortasıklet şampiyonluk karşılaşması naakvtla sonuçlandı. 12 roundluk karşılaşma erken bitti.

Yavaş başlayan bu kemer maçında zaman zaman maça hakim olan taraf Ryan Aston olsa da genel anlamda karşılaşmanın hakimiyeti Ahmet Patterson’ın elindeydi. 5 ve 6. roundlarda rakibinin üzerinde iyi bir baskı kuran Ahmet, özellikle 5 . roundda rakibini nakavtın eşiğine kadar getirdi.

6. roundda ise rakibinin üzerinde müthiş ataklar yapan Ahmet Patterson attığı yumruk kombinasyonu ile Aston’u yıkmayı başardı. Hakem düşen İngiliz boksöre saydı ve karşılaşmayı teknik nakavtla bitirdi. Mücadeleyi nakavt ile kazanan yarı Türk yarı Jamikalı Ahmet Patterson oldu. Ahmet, böylelikle yeni IBF Uluslararası Süper Ortasıklet şampiyonu olmayı başardı.

Ryan Walsh vs. Darren Traynor – Birleşik Krallık Tüysıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci ana karşılaşması İngiliz Ryan Walsh ile İskoç Darren Traynor arasındaydı.  Birleşik Krallık unvan karşılaşması 12 round üzerinden planlandı ancak o kadar uzun  sürmedi.

Mücadele çok hızlı başladı. Her iki boksör de kazanmak için 4 round boyunca denk bir müsabaka çıkardı. Sert geçen bu karşılaşma ortada devam etti. Başa baş giden bu 12 roundluk karşılaşmada ilk dört round sona erdiğinde 2’şer roundluk kazanımlar vardı.

5. round ise çok daha sert başladı. Birleşik Krallık kemerinin sahibi İngiliz Ryan Walsh, sert yumruklara başvurunca maç iyice kızıştı. Bir anda rakibinin peşine düşen ve arka arkaya attığı yumruklarla rakibi Traynor’u adeta perişan eden Walsh son bir sağ kroşe ile işi bitirdi ve rakibini ringin dışına kadar fırlattı… İskoç Darren Traynor ayaklanmak istese de hakem maçı bitirmişti bile… Walsh, karşılaşmayı teknik nakavt ile kazandı. Bu sonuçla şampiyonluğunu korumuş oldu.

Billy Long vs. Kieron Gray
Gecenin bir diğer karşılaşması Billy Long ve Kieron Gray arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 4 round üzerinden oynandı.

Heyecan yaratan bu karşılaşma içerisinde herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. 4. roundun sonunda ise masa hakemlerinden gelen puanlara göre karşılaşmada kazanan taraf Billy Long oldu.

Boks gecesinin tekrarının cumartesi akşamı 24.00’te yapılacağı belirtilirken haftaya cumartesi 23.00’te George Groves vs Andrea Di Luisa Londra boks gecesi, 04.00’te ise Sergey Kovalev vs Jean Pascal rövanşının bulunduğu IBF-WBA-WBO Hafif Ağır Sıklet Dünya şampiyonluk gecesi de Kanada’dan yayınla NTV Spor’da karşınızda olacak…


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu