(VIDEO) Kevin Bizier: Kell Brook Karşısında Şansın Yok Diyenler O Maçı Hatırlasın


CeAEFwFWIAALIpD

Cumartesi gecesi NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanacak IBF Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçında şampiyon Kell Brook’un karşısına çıkacak olan Kanadalı Kevin Bizier iddialı.

Boks dünyasında Kevin Bizier’in Kell Brook’u yenip dünya şampiyonu olabileceğine inanan çok fazla kimse yok. Fakat bu Bizier’i daha fazla motive etmekten başka bir işe yaramıyor. Öncelikle Bizier dünya şampiyonluk maçı hakkını nasıl aldı onu hatırlayalım.

Bizier 7 Kasım 2015’te Amerika’nın yarı orta sıklette en önemli yükselen yıldızlarından Fredrick Lawson ile karşı karşıya geldi. O güne kadar 24 maçta 24 galibiyeti bulunan ve önüne gelen herkesi nakavt eden Lawson, maçın mutlak favorisiydi. Aynı şu an olduğu gibi, o zaman da, Bizier’in Lawson karşısında hiç bir şansı olmadığı, bu maçın tamamen Lawson’ı parlatmak ve kolay bir rakibi yenerek IBF şampiyonluk maçı hakkı vermek için düzenlenmiş bir “tezgah” olduğu iddia ediliyordu.

Bizier ise ringe çıktı, Lawson’ı önce 5. rauntta knockdown etti. 10. raunta gelindiğinde büyük üstünlük kurduğu rakibinin çenesini kıran Bizier, Lawson’ın maçtan çekilmesiyle karşılaşmayı kazanan taraf oldu. Şimdi o maçı hatırlayalım:

 

Bizier, aynı tarifeyi Kell Brook’a da uygulayacağını iddia ediyor. Lawson maçına doğru düzgün hazırlanamadığını, zaten maça çıkacağını çok kısa bir süre önce öğrendiğini ifade eden Bizier, Brook maçına çıkacağını aylar öncesinden bildiğini ve karşılaşmaya çok iyi hazırlandığını ifade ediyor. Jean Pascal ve David Lemieux gibi isimlerin de antrenörlüğünü yapmış olan Marc Ramsay ile çalışan Bizier, bugün Sheffield’da bir de halka açık antrenman yaptı.

 

Maçın favorisi Kell Brook. Fakat Kevin Bizier kesinlikle hafife alınabilecek bir rakip değil. 2012 Olimpiyat Şampiyonu Luke Campbell’ın da ringe çıkacağı Sheffield boks gecesini sakın kaçırmayın.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

4 Yorum - "(VIDEO) Kevin Bizier: Kell Brook Karşısında Şansın Yok Diyenler O Maçı Hatırlasın"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Ahmet kurt
Ziyaretçi
Ahmet kurt

Kell brook bence maçı alır. Hatta çok zorlanmaz ama yenilmesini istiyorum kişiliği çok kötü.

Abdullah yılmaz
Üye
★★
Abdullah yılmaz

kell brook’un kişiliği mi kötü ? bence çok mütevazi ve efendi bir adam. ve çok temiz dövüşüyor.

Ahmet kurt
Ziyaretçi
Ahmet kurt

Mütevazi mi? Ben mi yanlış hatırlıyorum bu adam canelo khan maçı icin umarım o şişko çocuk onu öldürmez demedi mi? Eğer hatırladığım doğruysa bu adam canelo ya şişko çocuk diyerek çok büyük terbiyesizlik etmiş. Bu mütevazilik değil…

Ahmet kurt
Ziyaretçi
Ahmet kurt

Ben sadece hakedene hakaret ederim. Ben keeinlikle yorumlarinda hakaret bulunmayan bir kimseye kötü söz söylemem.