BoksBoks VideoFight TV

(VIDEO) Muhammed Ali’den Önce O Vardı. İnsan Görünümlü Canavar Sonny Liston


[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]PLACE_LINK_HERE[/youtube]

0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
55 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fatih genel
fatih genel
4 yıl önce

sonny liston çok iyi boksör ali’ye yenildikten sonra 16 maç yapıp emekliye ayrılmış. ali’den sonra foreman veya frazier’la dövüşmemiş doğrusu bunun nedenini anlayamadım.Benim gözümde o dönemin yıldızı ali değil foreman’dır.Ali sadece liston,frazier ve foreman’ı değil bu 3 boksörü yenen boksörleri ve dönemin diğer iyi boksörleri olan floyd petterson,jimmy young,ken norton gibi boksörleride yendiği için efsanedir. Foreman jimmy younga yenilmese aliyle… Devamını oku »

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

murat hocam; floyd ne kendi döneminin ne de boks tarihinin asla en iyisi değildir. floyd’un çok iyi bir boksör olduğunun söylenmesi, tamamen yenilgisiz olmasıyla ilgilidir. kaldı ki iki maçını kaybetmesine rağmen hakemler onu lehine karar vermiştir. floyd sadece iyi savunma yapan ve kaçarak dövüşen bik boksör. maçlarından zerre zevk almıyorum.

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

+999

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

rica ediyorum konuyu uzatma 🙂 floyd konusu gelirse güzelce yazarsın. şurada ayda yılda bir eski boksörleri görüyoruz açtığın muhabbete bak. o yüzden yazacaklarını yaz ama tartışıp haberin içine etmeyelim. konu dallanıp budaklanmasın.

Imparator 81
Imparator 81
4 yıl önce

Murat koç kardeş maçi izlemedigim ve burdaki arkadaslar bircok kez dile getirdigi icin soyluyorum,floydun jose luis castillo maclari hakkindaki gorusunu merak ediyorum yumruk istatistiklerde de castillo onde diye hatirliyorum.sence bu iki macida floyd mu kazandi?

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

floyd konularına 1 er mesaj yazdığımdan olsa gerek murat koç bana çok kızmış olacak ki muhammed ali ismini duyar duymaz ortalığı mesaj yağmuruna tutmuş 🙂 öncelikle ayda yılda bir muhammed ali isminin geçtiğini görüyoruz bari bu konuların içine etmeyelim. sayısız floyd, joshua haberi yapılırken tartışmalarımızı oraya saklayalım. gel gelelim konuya. muhammed ali nin sonny liston ile olan ilk maçının şaibeyle… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

sonny liston ın muhammed ali maçı öncesi son iki maçı bir diğer efsane floyd patterson ile olmuştur. ikisinde de bu efsaneyi daha ilk raundda ko etmiştir 🙂 boyu 1.85 olmasına rağmen uzun kolları nedeniyle 2.13 lük bir reach mesafesine sahip olan bu hayvan önü geleni ko eden gelmiş geçmiş en güçlü boksörlerden biri olarak anılan insan üstü bir mahlukattır 🙂… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

Murat bence dürüst olalım sen floyd un türkiye basın temsilcisi filansın değil mi 😀 , daha floyd lafı geçmeden savunma ve tezlerini ortaya atmaya başlamışsın 🙂 . Bu mevzular site de gereğinden fazla konuşuldu , alt sikletlerden floyd gibi bir çok adam gelir geçer ama ağır sikletten muhammad ali gibi bir boksör bir daha geçmez bu kadar basit ve net… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

Bazen kendi doğrunun herkesin doğrusu olmasını istediğini düşünüyorum . Bir duruma herkes aynı pencereden bakamaz ve bakmak zorunda da değildir . Bu karşıda ki insanın yanlış veya eğri baktığı anlamına gelmez . Alt sikletden Floyd gibi boksörler gelip geçecektir bu doğal bir gerçek , Zaten o sikletlerde hızlı ve reflekslerin iyi değilse hedef tahtasına dönersin…Ama floyd gibi kendisini geliştirmiş ve… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

😀 Muhamad Ali ağır sikletle yaptıkları için muhamad ali oldu murat kardeşim bunu sende biliyorsun bende biliyorum , gerçekten uzun uzun yazmak istemiyorum . kendimle çelişecek birşey yazmadım doğru okumadıysan 🙂 , üstüne tekrar basıyım – Floyd gibi adamlar alt sikletlerden gelip geçebilir ama Muhammad Ali gibi bir adam adam ağır sikletten bir daha geçmez – Açık ve seçik yeterince… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

Okumadığım bir yazıya cevap vermem . 1-” ali yerden kalkmıyordu gong çaldı ve ali yi kurtardı ” adam 4-3 saniye içinde kalkmış zaten , bu kadar saçma ve taraflı bir bilgi verilir mi 🙂 , yumruk yedi ama raundun sonunda yediği için ali nin suçlu olması nasıl bir mantıktır . Marcos Maidana dan sağlam bir yumruk yedi raund sonunda sallandı… Devamını oku »

Tolga
Tolga
4 yıl önce

Floyd eyvallah efsane bir boksördür başarılarına diyecek sikletinin gelmiş geçmiş en iyisi ama bir gerçek var maidana onu ilk maçta yenmişti bunu tüm dünya kabul etti .Maidana keşke boksa geri dönse broner ve mayweathera iyi sopa atmıştı

Roman
Roman
4 yıl önce
Reply to  Tolga

90 KILO DA FOTOLARI VARDI KENDINI BAYA SALMIS RENE.

Abcd
Abcd
4 yıl önce

Bu boksör Lee iyidir ama hepsinin adı Muhammed ali sayesinde sahada ünlendi

Big George
Big George
4 yıl önce

Floyd iyi bir boksördür ama yaşayış şekliyle, görgüsüzlüğüyle, hakem desteğiyle, hepsinin bir araya birleştirdiği iticilik yumağıdır. Halkı PPV altında sömüren bir sistemin prensidir ve insanların hayal bile edemeyeceği paraları görgüsüzce sergileyen, halka da bir faydası olmayan boş bir adamdır. İsterse 100-0 kariyeri olsun. Toplumsal olaylara etki etmiş, halkla arasında gönül bağı kurmuş Muhammed Ali’den daha iyi bir boksör olamaz, olamayacak… Devamını oku »

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  Big George

Helal kardeşim. Bu züppe floydun ağzının payını mike tyson reyiz çok güzel vermişti. Floyd korkak bir züppedir oğlunu okulundan korumaları olmadan alamayan bir adamdır demiştir.

Big George
Big George
4 yıl önce

Bu sonny liston davarı muhammed ali’nin donuna doldurmasına sebep olan kuru sıkıyla ateş etme mevzusunu da gerçekleştirmiştir. Ali ayakları götüne vura vura kaçmıştı. Rahmetli zıpır bir adamdı… Ruhu şad olsun.

Roman
Roman
4 yıl önce
Reply to  Big George

Valla ya tam haliyle ornek bir adam gibi adam. 🙂

Roman
Roman
4 yıl önce

REKOR SEVIYORSANIZ. Efsane CHAVEZ ILK 89 MACININ TAMAMINI KAZANMISTIR.

FOREMAN
FOREMAN
3 yıl önce
Reply to  Roman

packey mcfarland 70-0 50 de nakavvt war

conan
conan
4 yıl önce

Murat floyd züppesinin sevilecek bir yanı yok. Tamam iyi boksör ama paranın köpeği olmuş bir insan kendisi. Seveceksen joshuayı sev 🙂

conan
conan
4 yıl önce

Bu sözler floyda gelsin:

Aza sahip olan değil, sürekli daha fazlasını isteyen fakirdir..

Hayatın en büyük trajedisi, yoksulluk değil, zenginliğe doymamaktır..

Zenginlik, sadelik içinde gelişir..

conan
conan
4 yıl önce

Kliçko kardeşlerde de zebil gibi para var ama hiç bir yerde bu adamların arabasıyla gemisiyle uçağıyla villasıyla hava attığını gördünüz mü?
Floyd paranın kölesi olmuş cahil lümpen kıro ama iyi bir boksördür.

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  conan

herkes parayı önemser ama floydun tanrısı para. adamın tek değeri para. ne ahlak ne sevgi ne dostluk, sadece para onun için önemli. parasını verdikten sonra floydun yapmayacağı şey yoktur. parayı veren floydu çalar.

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Ağır siklette gelmiş geçmiş Boksör lerin puanlamasi yapılmıştı(herşeyi puanlamaya katmislar di) ali :113puan toplamış işin ilginç tarafı Tyson ikinci sırada puanı kaç biliyormusunuz!?:53 aradaki farka bakin.diger agirsiklet ler kaçıncı sırada bakmıştım şok olmuştum. Aliyle ilgili şu anda 20ye yakın film yapılmış. foreman maçı bahis oranı 1/7dir.ilk piston maçında oran 1/47dir. Amerikalı ünlü otoriteler Amerikan tarihinin en iyi on Boksör unu… Devamını oku »

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Daha önce defaatle yazmıştım herşeyi madde planında aciklayabilirsiniz ama en kötü agirsiklet in bir ton la yakın yumruk attığı bir siklette açık gard dövüşmek ne demek.bunu aciklayamiyorum.(1960-7 arası ara vermeden önce)

TÜRK OĞLU TÜRK
TÜRK OĞLU TÜRK
4 yıl önce

ikili tartışmaya girmeyecek şekilde yazacağım cevabı; floyd evet en iyi boksör olabilir ama asla en iyi şampiyon olamayacak… 1-floyd ile ali nin dönemleri farklı…. 2-floyd boks dünyasına bir yenilik getirmemiştir…ya da sıkletine…ali ağır sıklete eskiv, fent ayak oyunları el oyunları psikoloji oyunlar gibi bir çok etken ekledi… 3-floyd ali gibi ırkçılığa maruz kalmadı…boks yapması engellenmedi…gittiği her eyalette ırkçı saldırılara maruz… Devamını oku »

TÜRK OĞLU TÜRK
TÜRK OĞLU TÜRK
4 yıl önce

round round punch istatistiklerinde maidana-floyd 6-6
https://www.boxingscene.com/forums/view.php?pg=mayweather-maidana-compubox
castillo maçını saymıyorum bile…
aynı şekilde lara-canelo maçı tamamen hırsızlık…7 round alan lara maçı kaybetti…

Kaan TÜRK
4 yıl önce

TÜRK OĞLU TÜRK GARDAŞ SAĞOLASIN ATTIĞIN BELGE İÇİN. Zaten belliydi floydun kazanamadığı bu da tam oldu konu kapandı. Maç berabere bitmiş. Karnesi artık hiçbir şey ifade etmiyor.

Remzi BAYSOYU
Remzi BAYSOYU
4 yıl önce

bende kendi reach mesafemi iyi zannederdim sonny liston ı gördükten sonra fikrim değişti 184 boy 213 reach nedir abi

Oldi
Oldi
4 yıl önce

Murat koç Dünyanın en iyi Boks karnesine sahip olmak en iyisi olmak anlamına gelmez. Çünkü objektif bir değerlendirme için herşey göz önüne alınmalı ama bu mümkün değil. Çünkü kişinin başarısında her ama herşey etkili Sana göre dünyanın en güçlü hayvanı 2 tonu kaldıran bir fil olabilir. Bana göre ise 3 gramı kaldıran karıncadır o hayvan. Matematiksel olarak saçma bir şey… Devamını oku »

Big George
Big George
4 yıl önce

Floyd’un kemer sayısı aldatmacası var bir de. Bu bir ilüzyondur. Siklet inip çıkarak devamlı kemerleri boşaltmak, indiğin siklette direkt ilk onbeşte başlamak ve en çok ppv sattıran boksör olarak kemer maçına kolayca çıkabilmek suretiyle kemer kazanmak neyi ifade eder ki? Bu yöntemle bir arada Oscar De La Hoya acayip para kazanıyordu. Gerçek şampiyon kemerini defalarca savunur. Bana göre Wlad daha… Devamını oku »

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  Big George

Floyd ancak murat gibi fanlarını etkileyebilir. Floyda parasını ver etek giyer dansöz gibi oynar. Floyd=para

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce
Reply to  conan

Ne etek giymesi amk istedigi parayi ver kendini sktirir.

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  Antijoshua

ya millet anlasın işte. ben kibarca yazdım. para için anasını bile satar bu adam. tamam kabul iyi boksör, iyi sporcu ama adam değil adam. şu yapacağı son maç bile boksa sürülmüş bir lekedir.

Big George
Big George
4 yıl önce
Reply to  conan

YA siz ne diyorsunuz Fuloyt meyvedır coşuayı bile döver….

Don King
Don King
4 yıl önce

Ali ve foremonun zairedeki maçını izlemiş birinin floyd daha iyi diyebilecegini aklim almıyor.floyd iyidir hoştur muthistir eyvallah.iyi boksör olabilir ama efsane sporcu olamaz.bakın floyda sporcu diyen insan bile nadir çıkar.ali ise boksörü gec efsane bir sporcudur.şöyle diyim çocuk olsam floydla pikniğe gitsek bana bırak su topu gel su mangali yelle dese ha sktir oradan kara döl derim.o ara buyuklerle oturmuş… Devamını oku »

Big George
Big George
4 yıl önce
Reply to  Don King

Ali Cüneyt Arkın, Floyd ise mahallede hukuksuzluk yapıp bunu parasıyla kapatan zengin piçidir.

Don King
Don King
4 yıl önce

efsane olan bir adam benim gibi inançsız bir adami bile müslümanlığına hayran birakan bir olmali.ve bu adam alidir.karizmatiktir, sporcudur, sampiyondur efsanedir.efsanenin ne demek olduğu için önce yaptığı ise, büyük maclarina bakmak gerekir.floydun pacmanle macini kim ikinci kere izledi bilmiyorum ama alinin freizer, foremon, norton, listonla olan maçlarını defalarca izlerim.bu sporu birak tüm spor dalaarinin en buyuk efsanelerindendir ali.bi maradona bi… Devamını oku »

Don King
Don King
4 yıl önce

gerçek tapılacak bir sey olsaydi kimse bir kitap yazmaz bir film bile cekmezdi.

Don King
Don King
4 yıl önce

ali the greatstir.tartismaya açık bi mevzu bile değildir alinin mükemmelligi.

Don King
Don King
4 yıl önce
Reply to  Don King

https://youtu.be/GEiHGLkm4cg
Ve son olarak bu tiradla bitiyorum konuşmamı.rakâm hayrani, sporu kapitalist düzenin carklarina alet etmeye çalışan, her sporda aslolan o oyunu, o cocukca bakışı yok etmeye çalışan herkese gelsin.

conan
conan
4 yıl önce

floyd paranın satın alabileceği bir adamdır. ver 1 milyar doları etek giy de, ikiletmez bile. 🙂

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce
Reply to  conan

1 milyar $ mi 250ye etek giyer kivirir..sen ne diyon 1e kendine kaydirir.

TÜRK OĞLU TÜRK
TÜRK OĞLU TÜRK
4 yıl önce

aradan 50 yıl geçtikten sonra kimse floydu iyi hatırlamayacak ama herkes ali yi hatırlayacak hatta fraizer 3 lemesini, the rumble in the jungle, liston maçları, norton maçları herkes tekrar tekrar izleyecek ama floyd-manny maçı izlenmeyecek hatırlarda sadece en çok pvp satan maç olaarak kalacak…
ali the greatest olarak anılacak floyd ise bitch of the money diye hatırlanacak…

conan
conan
4 yıl önce

gel de bunları floyd fanatiği murata anlat. varsa yoksa onun için floyd. 🙂

TÜRK OĞLU TÜRK
TÜRK OĞLU TÜRK
4 yıl önce
Reply to  conan

soner kardeşim biliyorsun murat bey le artk 2 li diyaloğa girmiyorum yoksa sitede kavga çıkıyor 🙂 öte yandan ali yi efsane yapan şey onun müsabaka karnesi değil onun hayat karnesidir onu efsane yapan… yukarıda da yazdım floyd ali nin yaşadığı zorlukların, ırkıçılığın, baskıların ve nefretin 100 de 1 ini yaşasaydı şu an floyd diye biri olmayacaktı… 2.ci veya 3. sınıf… Devamını oku »

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

arkadaslar kusura bakmayinda, her biriniz cok kez tuttugunuz boksorun ustunlugunu vurgulamak icin istatistikleri-rakamlari ortaya koyarsiniz. ancak konu floyd olunca istatistikler çöp diyorsunuz. hayir arkadaslar murat gardasiminda dedigi gibi boksta istatistikler onemlidir. floydun istatistikleri ortada ve tartisilmaz. tartismakta anlamsiz bence. 2×2=4 arkadaslar. 3degil,5degil. ben ne kadar wilder fani olsamda floyda saygi duyuyorum. zira floyd boksor, konu boks ve biz boks izleyicisiyiz.… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_karsilik&arama=kelime&guid=TDK.GTS.5953f15b859cc3.46213731 floyd un yaydığı günümüz hastalığına mağruz kalma bu kadar 😀 . Sayılardan anlarım mühendislik bitirdim , dönemsel olarak karşılaştırılamayacak değerleri karşılaştırıyorsun (elma ile armut durumu)(büyük ihtimal ama 5 siklet çıktı düşüncesindesinde pacman 8 sikletde kemer topladı ona bakarsan)… Bu dünya nın yuvarlak ve Muhammad Ali nin başarılarının daha fazla ve sevgi gördüğü hala su götürmez bir gerçek . Floyd… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

*duymayacağın

Big George
Big George
4 yıl önce

Ağır siklet boksu bir yana, diğerler bir yana diyenleri şimdi anlıyorum. Floyd’un istatistik kasmasının nedeni aralarında üç beş kilo oynayan sikletleri periyodik olarak inip çıkarak kemer almasıdır. Kazandığı paranın kaynağı da, kemer sayısı da bu yöntemi tatbik ederek istatistik kasmış olmasıdır. Ticari zeka bakımından Floyd bir dehadır. Ağır siklet boksuna gelirsek, en az iki siklet inmek istesen onlarca kilo vermen… Devamını oku »

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

bende boks wilder-tyson dur. sonrasi foreman, sigaraci joe, merciano, vitali dir. bak simdi gervonta davis var bu cocuk tysonun harbi küçüğü. yasi yetip tysonu canli izleyenler ne demek istedigimi bilir. bu cocuk boksun en buyugu olup mayweatherin tahtini alabilecek tek aday ve gayet muhtemel. yeterki didiplinden kopmasin tyson gibi. eger gelecekte mac yaparlarsa lomayi da nakavtlicagina eminim

ilydream
ilydream
4 yıl önce

işte kitabın gücü hanry cooper kariyerinde 8 i KO olmak uzere 11 yenilgi almış bir boksör yani murat koç adamı abartıyor maçı izledim evet raund arası 1 dakika uzuyor evet raund sonunda aliyi yatırıyor bunlar gerçek teknik direktor akıllılık yapmış hemde londrada ingilizler ne kadar malmış boyle kendi evlerinde müsaade etmişler bence ingilizler kendi mallıklarını örtmek için suçu ali’ye atıyorlar… Devamını oku »

ilydream
ilydream
4 yıl önce

doğrular kimin doğruları bir yazarın o yazar bilim adamı duyguları yok murat salakı her şey duygudur ben turkum ve muslumanım tabii milletim ve dinim konusunda duygusal olacam aynı senin o yazarlar lehine konuştuğun gibi

ilydream
ilydream
4 yıl önce

floydu anlat ama donemine damga vurmuş muhammed alilere veya mike tisonlara bok atma floyd gerçekten kaliteli boksordur bişi dediğim yok ama asla deplasmanda dovuşmemiştir floyd filipinlerde çıksa ya pacmanın karşısına ya da ingilterede dengi bir boksorun yapmaz olay sadece para değil yapamaz çünkü amerikada her şey onun istediği gibi ayarlanır deplasman daima farklıdır. artis seni

Başa dön tuşu