(VIDEO) O Anlar Boks Tarihine Geçti


12 Aralık Cumartesi dev boks gecesinde Anthony Joshua ve Dillian Whyte Britanya ağır sıklet şampiyonluğu için karşılaşırken, maça ilk round’un sonundaki ring dalaşı damgasını vurdu.

Round’u bitiren zilden sonra Joshua’nın kendisine yumruk attığını düşünen Whyte, bir anda Joshua’nın üzerine saldırırken, hakem de kavganın arasında kaldı. “Filler tepişirken olan çimenlere olur” misali yüzüne çok sert bir yumruk alan hakemin daha sonra burnunun kanadığı görüldü.

İki boksörün köşeleri de bir anda ringe hücum ederken, Whyte’ın antrenörü Johnathon Banks boksörüne hakim olmakta başarılı olamadı ve o anlar boks tarihine geçti.

İşte o anlar:

00:29

Maç sonunda görüşleri sorulan Joshua:

Orada kim hatalıydı bilmiyorum. Bu bir dövüş ve böyle şeyler olur. Çok fazla söylenecek bir şey yok

şeklinde açıklama yaptı.

Olayda Whyte’ın sükunetini koruması ve reaksiyon vermemesi halinde Joshua’ya puan silme cezası verilmesi söz konusu olabilirdi. Fakat her iki boksörün de karşılıklı olarak hatalı olması nedeniyle taraflara herhangi bir ceza verilmedi.

Şu kesin ki; olay şimdiden yarattığı sansasyon ile boks tarihi içinde yerini almış durumda.


Benzer Haberler

Yorumlar

2 Yorum - "(VIDEO) O Anlar Boks Tarihine Geçti"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
İsmet
Ziyaretçi
İsmet

Bence muhammet ali den sonra dünyanın en iyi boksörü olacak birisi çok başarılı buluyorum.

Murat
Ziyaretçi
Murat

Whytenin maç içerisinde uyguladığı en iyi taktik buydu. Joshua yi resmen maçtan kopardı tüm konsantrasyonu yok oldu. Bunu fırsat bilip ataginida yaptı 2. Raund baya yüklendi de lakin joshua direnci sayesinde ayakta kaldı. Joshuanin bu zaafini kapatmasi gerek aksi takdirde gelecekteki rakipleride benzer taktiklerle kendisine gelebilir