Boks

WBA Federasyonunun Efsane Başkanı Gilberto Mendoza Vefat Etti


Dünyanın en büyük 4 boks federasyonundan biri olan WBA’nın 23 yıl başkanlığını yapan Gilberto Mendoza kanserle olan mücadelesini kaybetti ve hayata gözlerini yumdu.

1982-2015 yılları arasında kesintisiz 23 yıl başkanlık yapan Venezuelalı Francisco Gilberto Mendoza bir süredir tedavi görüyordu. 73 yaşında Caracas’ta vefat eden 30 Mart 1943 doğumlu Mendoza, dopinge karşı verdiği mücadele ile tanınıyordu. Eski başkan geçtiğimiz Aralık ayında bu sağlık sorunları sebebiyle görevinden  ayrılmış, yerine oğlu Gilberto Mendoza Jr geçmişti.

Üzücü haberi Twitter üzerinde Gilberto Mendoza Jr paylaştı.

gmendoza

WBO ve WBC başkanları ve boks camiasından sayısız isim de Mendoza Jr’a taziyelerini Twitter üzerinden iletti.

sulaiman

paco

Geçtiğimiz günlerde Vladimir Kliçko da Gilberto Mendoza için bir mesaj yayınlamış, “ben tekrar şampiyon olacağım, sen de hastalıkla savaşına devam et ve kazan şampiyon!” sözleriyle eski başkana moral vermeye çalışmıştı..

 [youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]PLACE_LINK_HERE[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
deniz
deniz
5 yıl önce

allah rahmet eylesin.

deniz
deniz
5 yıl önce

keske 5 federasyon ya birlestirilse yada 3`e dusurulse. bir boksör 5 kemerin sahibi olsa nasil savunacak 5 kemeri 1 yilda? 4 ayda 1 maca ciksa en fazla 3 kemeri savunabilir. özellikle b ibo kemeri adi var kendi yok bence kaldirilmali öncelik o federasyon. bence wbc, ibf ve wba federasyonlari yeterlidir.

Başa dön tuşu