WBA Federasyonunun Efsane Başkanı Gilberto Mendoza Vefat Etti


Dünyanın en büyük 4 boks federasyonundan biri olan WBA’nın 23 yıl başkanlığını yapan Gilberto Mendoza kanserle olan mücadelesini kaybetti ve hayata gözlerini yumdu.

1982-2015 yılları arasında kesintisiz 23 yıl başkanlık yapan Venezuelalı Francisco Gilberto Mendoza bir süredir tedavi görüyordu. 73 yaşında Caracas’ta vefat eden 30 Mart 1943 doğumlu Mendoza, dopinge karşı verdiği mücadele ile tanınıyordu. Eski başkan geçtiğimiz Aralık ayında bu sağlık sorunları sebebiyle görevinden  ayrılmış, yerine oğlu Gilberto Mendoza Jr geçmişti.

Üzücü haberi Twitter üzerinde Gilberto Mendoza Jr paylaştı.

gmendoza

WBO ve WBC başkanları ve boks camiasından sayısız isim de Mendoza Jr’a taziyelerini Twitter üzerinden iletti.

sulaiman

paco

Geçtiğimiz günlerde Vladimir Kliçko da Gilberto Mendoza için bir mesaj yayınlamış, “ben tekrar şampiyon olacağım, sen de hastalıkla savaşına devam et ve kazan şampiyon!” sözleriyle eski başkana moral vermeye çalışmıştı..

 


Haberle ilgili başlıklar: , , , , , ,

Benzer Haberler

2
Yorumlar

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
deniz Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
deniz
Ziyaretçi
deniz

allah rahmet eylesin.

deniz
Ziyaretçi
deniz

keske 5 federasyon ya birlestirilse yada 3`e dusurulse. bir boksör 5 kemerin sahibi olsa nasil savunacak 5 kemeri 1 yilda? 4 ayda 1 maca ciksa en fazla 3 kemeri savunabilir. özellikle b ibo kemeri adi var kendi yok bence kaldirilmali öncelik o federasyon. bence wbc, ibf ve wba federasyonlari yeterlidir.