Boks

WBA, Ruslan Chagaev vs. Lucas Browne Karşılaşmasını Önerdi!


Ruslan Chagaev vs. Lucas Browne

Ağır sıklet WBA şampiyonu Ruslan Chagaev geçtiğimiz Temmuz ayında Fres Oquendo maçını kazandığı günden bu yana henüz unvanını savunmak için ringe çıkmadı.


Nisan ayı içerisinde dünya şampiyonluğu unvanını ilk kez savunmaya hazırlanan ve bu amaç doğrultusunda Francesco Pianeta ve Alexander Petkovic gibi isimlerin rakip olarak gündeme geldiği bu süreçte WBA, Özbek Şampiyona farklı bir yönlendirmede bulundu.

WBA sıralamasının unvan maçına çıkmaya en yakın ve uygun ismi konumundaki Australyalı Lucas Browne , WBA tarafından Ruslan Chagaev’in zorunlu rakibi olarak ilan edildi. WBA, her iki boksörün ekibine 30 gün içerisinde anlaşmalarını, aksi takdirde maçın açık arttırma ihale toplantısıyla maçın alıcısının belirleneceğini iletti.

Lucas Browne, WBA in Kıtalar arası şampiyonluğu ve WBA Avrasya-Pasifik şampiyonluğunun da sahibi konumunda. Profesyonel kariyerinde 22 galibiyeti bulunan Australyalının , aynı zaman da 19 nakavtı var.

‘’ Büyük Baba ‘’ lakaplı Browne, dünya şampiyonu olmuş ve artık boks hayatına organizatör olarak devam eden Ricky Hatton tarafından maçları organize edilmekte.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x