Boks

WBC Başkanı Çok Mutlu! Açıklanan Mayweather-Paul Maçını Çok Sevdi.


2015 yılında bokstan emekli olup, 2017’de emekliliğini feshedip para kazanmaya yönelik maçlar yapan Floyd Mayweather; 2021 yılında yapacağı maçı sosyal medya hesaplarından duyurmuştu. Floyd Mayweather, 2017 yılında Conor McGregor ile 2018 yılında RIZIN FF’de Tenshin Nasukawa ile maçlar yapmıştı. Mayweather, 20 Şubat 2021’de 20M’dan fazla abonesi bulunan YouTuber Logan Paul ile maç yapacak.

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman’a göre; tüm zamanların en büyük sporcusu olduğuna inandığı Floyd Mayweather, Logan Paul arasındaki müsabakayı boks sporu için pozitif bir etken olacağını düşünüyor. Bu maç için açıklanmış herhangi bir özel kuralı bilmiyoruz. Maçın yapılacağı gün olan; 20 Şubat 2021’de söz konusu ne olursa olsun; WBC Başkanı Sulaiman, desteğini esirgemeyeceğini ifade etti.

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman: “Bu boks için iyi bir şey olacak. Bu olay, sporumuza milyonlarca izleyici getirecek. Logan ve Jake’e minnettarım (YouTuber kardeşler), çok çalıştılar. Floyd-Logan Paul maçını %100 destekleyeceğim.”

WBC, ringe geri dönen Mike Tyson ve Roy Jones Jr arasındaki gösteri maçına özel bir kemer sunmuşlardı. Herhangi bir şey doğrulanmamış olsa da; eğer Sulaiman’ın coşkusu devam ederse, bu maçın daha fazla ilgi çekmesi adına özel bir kemer dizayn ettirebilir. Bu maça özel bir kemer yapılacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yok.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu