Boks

WBC; Canelo – Saunders Unvan Birleştirme Maçına Özel, Yeni Kemer Dizayn Edecek!


WBC-WBA-Ring Magazine Süper Orta Sıklet Şampiyonu Canelo Alvarez (55-1-2), 8 Mayıs’ta WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonu Billy Joe Saunders (30-0-0) ile unvan birleştirme müsabakası yapacak. Organizasyon; Amerika’nın Texas Eyaleti’nde bulunan AT&T Stadyumu’nda yapılacak ve geçtiğimiz haftalarda 70.000 bilet satışa çıkmıştı.

WBC (Dünya Boks Konseyi), mega maçlar yapılması durumunda özel kemer yapmasıyla bilinir. Bünyesindeki boksörün (Canelo Alvarez) rakibi, başka bir boks organına bağlı ise  (Billly Joe Saunders’in “WBO” bünyesinde olması gibi.) unvan birleştirmenin ilgi çekmesi açısından o maça özel bir kemer yapmayı ister. Ayrıca WBC, Meksikalı bir kuruluş olduğu için; yılın iki ayına önem verirler: Bu aylar Mayıs ve Eylül’dür. Bu aylar Meksika Tarihi için önemlidir. Mayıs ayında “Cince De Mayo” ve Eylül ayında “Meksika Bağımsızlık Günü” kutlanır. WBC, bu aylarda; yılın en önemli maçlarını yapar ve çeşitli kültürlerden oluşan muhteşem kemerler dizayn eder.

WBC, 8 Mayıs’ta yapılan “Canelo Alvarez – Billy Joe Saunders” maçı için özel kemer dizaynı yapacak ve Canelo Alvarez – Billy Joe Saunders unvan birleştirme müsabakasının galibine Mestizo Unvanı‘nı takdim edileceğini açıkladı.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu