Boks

WBC Canelo’nun Kemerine Ne Olacağını Açıkladı


mauricio-sulaiman-boxing_3423751

Canelo’nun geçtiğimiz günlerde “Ben orta sıklet değilim” şeklinde açıklama yapmasıyla olası bir Gennady Golovkin maçının gerçekleşme olasılığı büyük ölçüde ortadan kalkmış, bu durumda WBC’nin orta sıklet şampiyonluk kemeri hakkında nasıl bir tasarrufta bulunacağı merak konusu olmuştu.

WBC başkanı Mauricio Suleiman tartışmalara son noktayı koydu ve; Canelo vs Khan maçını kazanan tarafın en kısa sürede kemeri Golovkin’e karşı korumak zorunda olduğunu, aksi halde kemeri kendisinden geri alacaklarını açıkladı.

Gelişmeler hakkında yorum yapan Suleiman, “Bence mesele Canelo değil, promotörü Oscar De La Hoya. Oscar, Golovkin maçını istemiyor. Bu maçın daha zamana ihtiyacı var diyor. İstediği kadar zaman geçirebilir, ama biz onu bekleyemeyiz. Kemeri geri alırız.” şeklinde konuştu.

Bu gelişmeler üzerine Gennady Golovkin’in bu yıl içinde WBA (normal) şampiyonu Daniel Jacobs veya İngiliz WBO şampiyonu Billy Joe Saunders ile karşılaşması bekleniyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
15 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Eren
Eren
5 yıl önce

Insaallah wbc sozunde durur bu macin olmamasi icin elinden geleni yapan canelonun efendisi de bozulur.Canelo son duraga yaklasti.

AmirIqbalKhan
AmirIqbalKhan
5 yıl önce

Wbcye hiç güven olmaz ne yapar eder canelonun kemeri elinde tutmasına izin verir meksika sempatizanı wbc yazık günah değilmi golovkin 1.5 senedir o kemer için maç yapmayı bekliyor

Alp Eren TOKSOY
Alp Eren TOKSOY
5 yıl önce

cotto maçından sonra 15 gün müsade verilmişti anlaşmaları için ama bi baktık, araya amir khan maçı girmiş. WBC ye güvenim kalmadı umarım sözünde durur.

ali
ali
5 yıl önce

golovkini tek yenecek kişi canelo olduğunu bir gerçek.burada üç,beş kişinin yorumlarıyla bu maç olmaz,ikiside değerli böksör okadar kolay değil bu maçın olması.canelo’ya korkak da deseniz adamın kalitesi ortada,çok aptalca yorumlar yapılıyor

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Wbc den su açıklamayı beklerdim.wbc kurallar gereği alvareze şartlı maç hakkı tanıdığı halde bu şekilde bir karar alıp bu maça cikmiyacaklarini söylemesi nekadar samimiyetsiz bir tutum sergilediklerini göstermiştir.kemeri elinden alırız diyor ama kemerin asil hak sahibi hakkında ve kemerin geleceği hakkında açıklama yapmıyor.golovkin WBA kuralları gereği maça cikmasi gerekiyor bir yandanda wbc kemer maçı hakki var bunlardan hangisi tercih edilecek… Devamını oku »

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Alvarezin en büyük hedefi golovkin ile maç yapmakti ama korkak Oscar dela hoya kendince aldığı maddi kararlar gereği bu maçın yapılmasını istemiyordu zaten bunu önceden de söyledik.

Kosovali
Kosovali
5 yıl önce

Sıkletinde 3g rakipsiz..canel onun korkması normal çünkü iki türlüde abc kemeri golovkinin olacak ya caneloya dayak atacak yada canel o kaçacak .canel o akıllılık edip kaçmayı tercih ediyor

Kell Brok
Kell Brok
5 yıl önce

Kaçak bir şampiyon tarçın kaçıyor ggg kovalıyor ggg de maç sonu caneloya iki kelam edemiyor

ahmet kurt
ahmet kurt
5 yıl önce

Ohh inşallah wbc sözünde duruda görürsün. Neymiş efendim ben orta siklet değilmişim. Lan orta siklet değilsen o kemer sende ne b.k arıyo. O halde bırak kemeri başkaları alsın. Canelo belkide korkmuyorda olabilir. Gençliğinin ona verdiği heyecanla golovkinden korkmuyor olabilir ama yiyeceği dayağı oscar de la hoya iyi biliyor. Oscar onun dövüşmesine muhtemelen müsaade etmez. Zamana ihtiyaç var da ne demek?… Devamını oku »

Ggg
Ggg
5 yıl önce

Golovkin i hiç bir boksör yenenez canelo manelo hikaye ermeni lenux gibi bir demiri eritti

KaanTurk
5 yıl önce
Reply to  Ggg

Bence de Ermeni Lemieux bile yenemediyse yenen çıkmaz. Ha bir kişi var farklı bir siklette. İşte o bir belki yenebilir. Ama belki diyorum kesin konuşmuyorum konuşamam…

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce

Kliçko mu dedi? Biz onu ahlaklı ve centilmen bilirdik 🙂

KaanTurk
5 yıl önce

Ben Caneloyu çok severdim, Okadar da korkak dedim ama dış etmenlerin maça çıkmasına engel olduğunu hiç düşünmedim. Eminim ki burada yazılanlar doğrudur. Çünkü kiloyu sıkıntı yapacak en son kişidir Canelo bence o siklette. Çıkar dövüşür her türlü.

haci
haci
5 yıl önce

3g yi bu siklette yenebilecek yok mesele 3g ye 12 raunt dayanabilecek adam bulmak

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Alvarez maça çıkmaz ise kemer direk golovkine verilecekmis.

Başa dön tuşu