Boks

WBC’den Sonra Olimpiyatlara Bir Şok da IBF’ten!


article-2186783-147C6F3A000005DC-368_634x370

2016 Rio Olimpiyatları’na profesyonel boksörlerin de katılabileceğinin açıklanmasından sonra profesyonel boks federasyonları ile AIBA karşı karşıya gelmiş, WBC Rio Olimpiyatları’nda yer alacak boksörleri sıralamalarından çıkaracağını ve 2 yıl boyunca yasaklı olarak kabul edeceğini açıklamıştı.

Bugün bir açıklama da IBF’ten geldi. IBF, profesyonel boksörlerin olimpiyatlarda yarışmasının sporcu sağlığı üzerinde geri dönülemez sonuçları olacağını, bu nedenle Rio’da ringe çıkacak profesyonel boksörlerin IBF sıralamasından çıkarılacağını ve 1 yıl boyunca sıralamaya alınmayacağını açıkladı.

Olimpiyatlara katılan boksörün hali hazırda şampiyon konumunda bulunması halinde sıralamadan çıkarılmanın yanında şampiyonluk kemerinin de geri alınacağını açıklayan IBF, böylece WBC’den sonra AIBA’ya karşı net bir tavır alan ikinci federasyon oldu.

Hatırlanacağı üzere daha önce Manny Pacquiao’dan Vladimir Kliçko’ya, Amir Khan’dan Chris Eubank Jr’a bir çok profesyonel boksör Rio’da olimpiyatlara katılmaya yeşil ışık yakmış, daha sonra çeşitli sebeplerle bu kararlarından vazgeçmişlerdi.

Olimpiyatlara katılacağını açıklayan bir diğer profesyonel boksör Hassan N’Dam ise hem WBC hem de IBF’in ilk 10’u içinde yer alıyor. Bu açıklama sonrası Hassan N’Dam’ın ne yapacağı ise merak konusu.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Emre
Emre
4 yıl önce

Harika Gençlerin Önü Açılacak Bu Şekilde

mirsat
4 yıl önce

detay olmasına rağmen uygulama da büyük sorunlar yaşanırdı, bu etik de değil.

Başa dön tuşu