Boks

WBC’ye Türkiye Ev Sahipliği Yapıyor!

Adana Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile Organizatör Ahmet Öner ‘in düzenleyeceği boks gecesi 14 Şubat akşamı Adana’da gerçekleştirilecek.

Türk Bayrağı

Gecenin ana karşılaşmasında Muratcan Buğra Öner, WBC Gençler şampiyonluk maçı için ringe çıkacak. Buğra Öner’in ağabeyi Alptuğ Öner ise WBC Avrupa Asya – Pasifik şampiyonluğu için mücadele verecek. Her iki kardeşin aynı gece de şampiyonluk maçları yapacağı bu organizasyon Türkiye tarihinde bu açıdan bir ilk olacak.

Profesyonel kariyerlerinde çıktıkları 7 maçın tamamını kazanan eski milli boksörler ve Öner kardeşler olarak bilinen Muratcan Buğra ve Alptuğ Öner, süper orta sıklette sürdürdükleri profesyonel kariyerlerinde ilk kez şampiyonluk maçları gerçekleştirecekler.

14 Şubat akşamı Adana’da düzenlenecek gecenin alt maçlarında ringe çıkacak diğer isimler arasında ağır sıklette WBC Akdeniz şampiyonluğunun sahibi yenilgisiz  Agit Kabayel’de olacak. Kabayel, bu şampiyonluğunu korumak için ringe gelecek.

Profesyonel kariyerlerinde ilk maçlarını geçtiğimiz Mart ayında Tekirdağ’da gerçekleştirilen organizasyonda yapan Alican Ay ve Avni Yıldırım’da bu gece de kademe yükseltme maçlarının devamı için rakiplerine karşı mücadele verecekler.

Ringe çıkacak boksörlerimizin rakipleri önümüzdeki günlerde belli olarak ilan edilecek.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.