Boks

Wembley’de Nakavt Oldu Ama Bitmedi!


Mayıs ayının ortalarında George Groves ile sözleşme imzalayarak önemli bir ismi kulübe kazandıran Sauerland kulübü, İngiliz boksör için önümüzdeki bir yıllık süre içerisinde önemli fırsatlar ortaya çıkarmak çıkaracak.

Carl Froch karşısında çıktığı rövanşta nakavt olduğu ana kadar şampiyon rakibi karşısında etkili bir görüntü çizen George Groves, bu maçı kaybetmiş olmasına karşılık henüz çok genç olması ile de birlikte gelecek adına şampiyon olabilecek potansiyeli izleyenlere göstermeyi başarmıştı.

Kariyerine önümüzdeki aylar içerisinde Alman kulübü Sauerland ile devam edecek olan boksör, 13 ya da 20 Eylül tarihlerinde Carl Froch maçının ardından ki ilk karşılaşmasını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Aynı kulüpte yer aldığı Artur Abraham karşısına 2015 yılında çıkartılması planlanan boksör için ilk hedef ise WBC şampiyonu Sakio Bika !

Artur Abraham ile muhtemelen 2015 yılında çıkacağı maçı, unvan birleştirme gecesine dönüştürmeyi amaçlayan Sauerland kulübü bu hedef doğrultusunda İngiliz boksörün yönünü WBC’ye çevirmiş durumda ve mevcut şampiyonu Sakio Bika’yı da böylece gözlerine kestirmiş durumdalar.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu