Boks

Wladimir Klitschko’dan İtiraf! “Eğer Abimle Maç Yapsaydım…”


klitschko

Klitschko kardeşlerin ağır sıklet boksunun son 10 yılına damga vurdukları aşikardı. Bu iki büyük şampiyonun neden birbirleri ile maç yapmadıkları da zaman zaman sorgulandı. Wladimir Klitschko ise ağabeyi Vitali ile ilgili yıllar sonra özel kabul edilebilecek anılarından bahsetti.

Annelerine söz verdikleri için birbirleri ile asla profesyonel boksta rakip olmayı düşünmedklerini kaydeden Wladimir Klitschko, buna karşılık çocukluk yıllarında ise sürekli birbirleri ile münakaşa halinde olduklarını , ancak yaşlarının ilerlemesi ile birlikte ilişkilerinin farklı bir boyut kazandığını açkladı.

Wladimir’in ağzından Klitschko kardeşlere ait izlenimler :


‘’ Annemiz, bize boks yapmanıza karışmıyorum bokstan da hoşlanmam! Ancak, siz boks yapabilirsiniz, sizden tek bir şartım var! Asla, birbirinizle rakip olmayacaksınız ve birbirinizle dövüşmeyeceksiniz. ‘’ demişti.

‘’ Don King, ağabeyimle birbirimize rakip olmamız için bize 100 milyon dolar teklif etti. Hey çocuklar, benimle sözleşme imzalayın, sizi zengin edeyim ! ded. Ama, bunun için milyarlar bile yetmezdi. Hayatta her şey para demek değildir. İnsanlar, paranın kendilerini yönetmesinden zevk alabilirler, ancak ben ağabeyimi, paradan daha çok seviyorum.’’

‘’ Eğer, abimle maç yapmış olsaydık, kuşkusuz o kazanırdı. ‘’

‘’ Onunla, çocukluk yıllarımda kavga ederken, o 15 ben 10, o 20 ben 15 yaşında iken o avantajlı olurdu ve benim de şansım olmazdı ! Ama, her ikimizin de fiziği gelişmesi sonrası aradaki bu dezavantaj da ortadan kalkmış oldu. Sonra, birbirimizle sparringler yaptık ve bunlar oldukça sert geçerdi. Ve, sonunda birbirimizle sparring yapmaya karar verdik. ‘’

‘’ Ağabeyimin boksa geri döneceğini sanmıyorum. Bugün, Kiev Belediye Başkanı ve milyonlarca insanın sorumluluğunu taşıyor. ‘’

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
FLOYD
7 yıl önce

Boks seyircisinin çoğu bu iki kardeşin dövüşmesini yıllarca istiyordu. zaten kötü olurdu iki kardeşin birbirini izleyiciler karşısında dövmesi kadar aptalca bir şey olamaz.

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Boksun tarihinde asla unutulmayacak iki kardeş, hem cesur hem karakterli.Dönemlerindeki en güçlü ve en tehlikeli rakiplerine her zaman maç teklifinde bulundular, ne Lennox gibi kaçtıkları görüldü, ne de Maywather gibi yıllarca insanları oyaladıkları görüldü.Gerçekten çok cesurdular söylenecek bir laf yok.

Erislandy Lara
Erislandy Lara
7 yıl önce

Yatsınlar kalksınlar hw nin 10 senedir çöp olduğuna dua etsinler.

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Safkan, Wladimir yakın mesafede de çok etkili, özellikle sarlma anlarında birçok maçınca, mesela povetkin maçında povetkin en sert yumruklarını yakına girdiğinde almıştı be KD olmuştu.Boyları kısa olsaydı boylarına göre bir stil ile dövüşürlerdi emin ol

ANTHONY JOSHUA
ANTHONY JOSHUA
7 yıl önce

tyson fury’yi esgeçmişim wladimir vs tyson fury maçıda süper olurdu ama bu maçların wladimirin yaşı fazla geç olmadan yapılması gerektiğini düşünüyorum fury joshua deontay bu üçüyle emekli olmadan maç yapmasını umuyorum.

Başa dön tuşu
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x