Boks

Yarı Ağır Sıklet Dünya Şampiyonu Tony Bellew’in Rakibi Kesinleşti!


bellew-flores

Daha önce Tony Bellew’ün Ringe Çıkacağı Tarih ve Rakibi Belli Oldu! şeklinde haberini verdiğimiz üzere Tony Bellew’in ringe çıkacağı tarih ve rakibi belli oldu ve imzalar atıldı.

Tony Bellew, Amerikalı BJ Flores ile 15 Ekim’de memleketi Liverpool’daki Echo Arena’da ringe çıkacak. Mayıs ayında boştaki kemer için Ilunga Makabu ile ringe çıkan Bellew, rakibini nakavt ederek kemerin sahibi olurken, maç sonunda David Haye’e de meydan okumuştu. Haye ile ringe çıkma planları suya düşen Bellew, onun yerine Haye’in yakın arkadaşı BJ Flores’te karar kıldı.

David Haye ve BJ Flores

David Haye ve BJ Flores

WBC de böylece Wilder-Arreola ve Stevenson-Karpency maçlarından sonra dünyada ilk 15 (ve hatta ilk 30) içinde olmayan bir diğer boksöre şampiyonluk maçı hakkı vererek  “düşenin dostu” olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Liam Smith dışında Liverpool’lu diğer tüm Smith kardeşlerin (Paul, Stephen, Callum) de boy göstereceği gecede, aynı zamanda Tony Bellew’in  zorunlu kemer koruma rakibi olan Letonyalı nakavt canavarı Mairis Briedis de ringe çıkacak bir diğer isim olacak. Smith kardeşlerin ve Briedis’in rakipleri henüz belli değil.

Bellew’in boştaki bir kemeri kazandığı için 6 ay içinde, yani yılbaşından önce Briedis’le ringe çıkması gerekiyor. Fakat 15 Ekim’de ringe çıkacak olan Bellew’in önümüzdeki Mart ayından önce tekrar ringe çıkması düşük bir olasılık olarak görülüyor.

Boks dünyasının bütün bu politik hesaplara verdiği tepki ise kameralara böyle yansıdı:

00:06

  0 0 vote
  Article Rating

  Fight Club

  For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

  İlgili Makaleler

  Abone ol
  Bildir
  4 Yorum
  En Eskiler
  En Yeniler En Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  doğan
  doğan
  4 yıl önce

  en saygın federasyon şu anda diplerde.Gerçekten çok şaibeli kararlar alıyorlar ve eleştirilerden de ders çıkarmıyorlar.

  Abdullah yılmaz
  Abdullah yılmaz
  4 yıl önce

  KENDİ MENFAATLERİNE GÖRE KARARLAR ALIYORLAR. İLKELER VE KURALLAR AYAKLAR ALTINDA. RESMEN DİĞER BOKSÖRLERİN HAKKINI KASPEDİYORLAR.

  DAVİD HAYE
  DAVİD HAYE
  4 yıl önce

  eskiden wbc en prestijli kemerdi ama şuan yaptığı uygulamalar ile en prestijsiz kemer oldu.

  Kenan_Manisa
  Kenan_Manisa
  4 yıl önce

  Bence boksorlerin greve gidip wbc den cekilmesi lazim

  Başa dön tuşu