Boks

Yoan Pablo Hernandez’in Bu Seferki Rakibi Kim?


Yoan_Pablo_Hernandez

Yarı ağır sıklet boksunun son yıllardaki yaşadığı sakatlık ve hastalıklar sebebi ile çok aktif olamayan şampiyonu Kübalı Yoan Pablo Hernandez 25 Temmuz günü Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te unvanını korumak için ringe çıkıyor.

IBF dünya şampiyonu konumundaki Yoan Pablo Hernandez, bu sıkletin ve aynı federasyonun geçici şampiyonluğunu geçtiğimiz yılın Nisan ayında Ola Afolabi’yi mağlup ederek kazanan Arjantinli Victor Emiliano Ramirez karşısında korumaya çalışacak.

Yoan Pablo Hernandez’in bu yaz aylarının sonuna doğru İngiliz Tony Bellew ile ringe çıkması bekleniyordu. Ancak, Ramirez’in zoırunlu rakip konumunda olması sebebi ile IBF te ki kemer birleştirme maçı öne çekilmiş oldu. Öte yandan, kariyerinin son yıllarını sakatlık ve dönem dönem geçirdiği karın rahatsızlıkları ile sıkıntılarla geçiren Hernandez’in bu karşılaşma için ilk kez Almanya dışına ve rakibinin ülkesine gidecek olması ise Kulübü Sauerland’in onu yavaş yavaş gözden çıkarmaya başladığının da bir işareti olarak değerlendirilebilir.

Hernandez, son yıllar içerisinde yıl bazında 1 maç ortalama ile kariyerine devam ederken unvanını son kez geçtiğimiz yılın Ağustos ayı içerisinde Fırat Arslan’a karşı 12 roundun ardından 3 hakemden 2 sinin kendisine verdiği üstünlükle maçı kazanabilmişti.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu