BOKSTA DÜNYA ŞAMPİYONLARI LİSTESİ

Yenilenme Tarihi  : 15 Haziran 2019

andy ruiz jr ile ilgili görsel sonucu

AĞIR SIKLET (90.7+ KG / 200+ Pound)
WBC – Deontay Wilder (ABD)
WBA – Andy Ruiz Jr (Meksika)
IBF – Andy Ruiz Jr (Meksika)
WBO – Andy Ruiz Jr (Meksika)
IBO – Andy Ruiz Jr (Meksika)

YARI AĞIR SIKLET (90.7 KG / 200 Pound)
WBC – Oleksandr Usyk (Ukrayna)
WBA – Oleksandr Usyk (Ukrayna)
IBF – Yuniel Dorticos (Küba) – Geçici
WBO – Mairis Briedis (Letonya)
IBO – Kevin Lerena (G. Afrika)

HAFIF AĞIR SIKLET (79.4 KG / 175 Pound)
WBC – Oleksandr Gvozdyk Gvozdik (Ukrayna)
WBA – Dmitry Bivol (Rusya)
IBF – Artur Beterbiev (Rusya)
WBO – Sergey Kovalev (Rusya)
IBO – Karo Murat (Almanya)

SÜPER ORTA SIKLET (76.2 KG / 168 Pound)
WBC – Anthony Dirrell
WBA Süper – Callum Smith (Birleşik Krallık) Normal Canelo Alvarez (Meksika)
IBF – Caleb Plant (ABD)
WBO – Gilberto Ramirez (Meksika)
IBO – Chris Eubank Jr. (İngiltere)

ORTA SIKLET (72.5 KG / 160 Pound)
WBC – Canelo (Meksika)
WBA – Canelo (Meksika)
IBF – Canelo (Meksika)
WBO – Demetrius Andrade (ABD)
IBO – Boşta

JARRETT HURD ile ilgili görsel sonucu

HAFİF ORTA SIKLET (69.9 KG / 154 Pound)
WBC – Tony Harrison (ABD)
WBA – Jullian Williams (ABD)
IBF – Jullian Williams (ABD)
WBO – Jaime Mungia (Meksika)
IBO – Jullian Williams (ABD)

YARI ORTA SIKLET (66.7 KG / 147 Pound)
WBC – Shawn Porter (ABD)
WBA – Keith Thurman (ABD)
IBF – Errol Spence Jr (ABD)
WBO – Terrence Crawford (ABD)
IBO – Thulani Mbenge(Güney Afrika)

SÜPER HAFİF SIKLET (63.5 KG / 140 Pound)
WBC – Carlos Jose Ramirez (ABD)
WBA – Regis Prograis (ABD)
IBF – Ivan Baranchyk (Belarus)
WBO – Maurice Hooker (ABD)
IBO – Mohamed Mimoune (Fransa)

HAFİF SIKLET (61.2 KG / 135 Pound)
WBC – Mikey Garcia (ABD)
WBA – Vasly Lomachenko (Ukrayna)
IBF – Richard Commey (Gana)
WBO – Vasly Lomachenko (Ukrayna)
IBO – Bu Sıklet Yer Almamaktadır

SÜPER TÜY SIKLET (59 KG / 126 Pound)
WBC – Miguel Berchelt (Meksika)
WBA – Gervonta Davis (ABD)
IBF – Tevin Farmer (ABD)
WBO – Masayuki Ito (Japonya)
IBO – Shavkat Rakhimov (Rusya)

TÜY SIKLET (57.2 KG / 126 Pound)
WBC – Gary Russell Jr (ABD)
WBA – Leo Santa Cruz (Meksika)
IBF – Josh Warrington (İngiltere)
WBO – Oscar Valdez (Meksika)
IBO – Boşta

SÜPER HOROZ SIKLET (55.3 KG / 122 Pound)
WBC – Rey Vargas (Meksika)
WBA – Daniel Roman (ABD)
IBF – Daniel Roman (ABD)
WBO – Emanuel Navarrete (Meksika)
IBO – Bu Sıklet Yer Almamaktadır!

HOROZ SIKLET (53.5 KG / 118 Pound)
WBC – Nordine Oubaali (Fransa)
WBA – Nonito Donaire (Filipinler)
IBF – Emmanuel Rodriguez (Porto Riko)
WBO – Zolani Tete (G. Afrika)
IBO – Michael Dasmarinas (Filipinler)

SÜPER SİNEK SIKLET (52.2 KG / 115 Pound)
WBC – Srisaket Sor Rungvisai (Filipinler)
WBA – Khalid Yafai (Birleşik Krallık)
IBF – Jerwin Ancajas (Filipinler)
WBO – Donnie Nietes (Filipinler)
IBO – Gideon Buthelezi (Güney Afrika)

SİNEK SIKLET (50.8 KG / 112 Pound)
WBC – Charlie Edwards (İngiltere)
WBA – Artem Dalakian (Ukrayna)
IBF – Moruti Mthalane (G. Afrika)
WBO – Kosei Tanaka (Japonya)
IBO – Boşta

HAFİF SİNEK SIKLET (49 KG / 108 Pound)
WBC – Ken Shiro (Japonya)
WBA – Hiroto Kyoguchi (Japonya)
IBF – Felix Alvarado (Nikaragua)
WBO – Angel Acosta (Porto Riko)
IBO – Boşta

SAMAN SIKLET (47.6 KG / 105 Pound)
WBC – Wanheng Menayothin (Tayland)
WBA – Thammanoon Niyomtrong (Tayland)
IBF -Deejay Kriel (G. Afrika)
WBO – Vic Saludar (Filipinler)
IBO – Simphiwe Khonco (Güney Afrika)