Diğer

10. Uluslararası Karate Turnuvası Başladı!


karate_yildiz_03092015

Türk karatesinin klasikleri arasındaki yerini alan 10. Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası, başladı.

Dünya Karate Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan ve İBB Spor AŞ’nin desteğiyle düzenlenen 10. Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası başladı. İki gün sürecek organizasyona Türkiye’nin yanı sıra Ermenistan, Belarus, Bulgaristan, Mısır, İran, Romanya, Rusya ve Ukrayna’dan 306 kadın, 445 erkek sporcu mücadele edecek.

Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’de düzenlenen organizasyon yıldız, ümit, genç ve veteran kategorilerinde yapılıyor. Sporcular, iki gün boyunca 6 kata, 26 kumite dalında dağıtılacak madalyalar için mücadele verecek.

Turnuvanın ilk gün sabah seansında yıldız sporcular mücadele ediyor. Akşam seasında ise veteran sporcular tatamiye inecek.

Madalyalar, saat 19.00’da yapılacak törenin ardından sahiplerini bulacak.

DELİHASAN: “ALTYAPI SIKINTISI ÇEKMİYORUZ”
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türkiye’de karateye ilginin çok fazla olduğunu ve her geçen gün arttığını belirterek, “İnsanlarımız karate sporunu benimsiyor, kendilerine yakın hissediyorlar. Çocuklarını karateye yönlendiriyorlar. Bu da bizim altyapılarda sporcu sıkıntısı çekmememize neden oluyor. Biz de bu sporcuları yukarıya taşıyarak Milli takımların sürekli başarı elde edebilmesi için kaynak oluşturuyoruz” dedi.

10. Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası’na katılımın memnuniyet verici düzeyde olduğunu söyleyen Esat Delihasan, ülkemizde düzenlenen bu tarz turnuvaların genç sporcuların gelişimine büyük katkı sağladığını belirterek, tüm katılımcılara başarı dileğinde bulundu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu