Amatör Mücadele Sporları

40 Yaşındaki Ev Hanımı Bayan Karatede Bronz Madalya Aldı

40 yaşında madalya kazandı

Antalya’da evine giren hırsızla karşı karşıya gelince korkarak kaçan ev hanımı Nurdagül Özkurt kendisini savunma amacıyla başladığı karatede 40 yaşında Türkiye üçüncülüğünü kazandı.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Özkurt, “Sıradan korkan bir ev hanımlığından, cesaretli sporcu bir ev hanımı oldum ve Türkiye üçüncülüğünü kazandım” dedi.

Ev hanımı Nurdagül Özkurt, 3 yıl önce evine giren hırsızla karşı karşıya gelip, korkarak kaçtıktan sonra karate öğrenmeye karar verdi. Kendisini savunma amacıyla eşi ve oğluyla karateye başlayan Özkurt, 40 yaşında Türkiye şampiyonasına katıldı. Geçen hafta Çorlu’da düzenlenen Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Özkurt, veteranlarda 35- 40 yaş aralığında üçüncülüğü kazandı.

Karete öğrenmeye karar verdiğinde aklında müsabakalara katılma düşüncesinin olmadığını kaydeden Özkurt, elde ettiği başarıyla gurur duyduğunu belirtti. Karateye başlangıç sürecini anlatan Özkurt şöyle konuştu:
“Gece uyuduğum sırada evden gelen sesler üzerine uyandım ve mutfak kapısının önünde hırsız olduğunu fark ettim. Korkmuştum, sessizce uzaklaşmaya çalışırken, hırsız sesimi duydu ve kaçtı. Kendimi savunamadığımı hissettim. Olaydan sonra da eşim, oğlum ve ben savunma sporuna başlamaya karar verdik. Kendimizi savunmak için karateye başladık.” 

HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONASI
Üç yıllık karate öğrenme sürecinde bu spora duyduğu sevgi nedeniyle şampiyonaya katıldığını dile getiren Özkurt, ikinci kez katıldığı Türkiye şampiyonasında elde ettiği başarının ardından Avrupa şampiyonasına katılmayı istediğini kaydetti. Özkurt, karate öğrendikten sonra yaşadıklarını şu sözlerle dile getirdi:

“Hayalimde olmayan Türkiye şampiyonasına katılıp, üçüncülük elde ettim. Bu benim için gurur duyulacak bir şeydi. Çünkü korkan bir insandan cesur bir kadın ortaya çıktı. Üçüncü olduğumu duyduğumda çok sevindim ve birincilik için daha çok çalışmam gerektiğini, birinciliği de elde edebileceğimi düşündüm.”

Kocasının işi, oğlunun da eğitimi nedeniyle karateye devam edemediğini belirten Nurdagül Özkurt, kendisinin de daha büyük başarılar kazanmayı istediğini söyledi. 

15 SPORCU İLE MÜCADELE ETMİŞ
Nurdagül Özkurt’u şampiyonalara hazırlayan Kamikaze Spor Kulübü Antrenörü İlkay İldaş da Çorlu’da gerçekleştirilen şampiyonada veteranlarda 74 sporcunun yer aldığını anlattı. Özkurt’un 35- 40 yaş aralığındaki 15 sporcu ile mücadele ettiğini aktaran İldaş, şampiyonada kazanılan derecenin Avrupa ve dünya veteranlar şampiyonasına katılacak sporcu seçmeleri açısından önemli olduğunu vurguladı. Antrenör İldaş, Nurdagül Özkurt’un kendini korumak amacıyla başladığı karatede azmiyle büyük başarı elde ettiğini söyledi.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.