Amatör Mücadele Sporları

655. Kırkpınar yağlı Güreşleri İçin Geri Sayım Başladı Kim Ne Kadar Kazanacak?

655.Kırkpınar

Edirne Belediyesi, 655.  Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde verilecek belediye ödülleri ile kategorilerinde ilk 64 sporcu içinde yer alacak olan pehlivanlara ödenecek olan yolluk ve tur ücretlerini belirledi. Edirne Belediyesi, bu yıl boylarında dereceye giren pehlivanlara toplam 219 bin 950 TL para ödülü dağıtacak.

Edirne Belediyesi’nin organizasyonu ile bu yıl 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde mücadele edecek olan başaltı, büyük orta, küçük orta büyük boy, küçük orta küçük boy, deste büyük boy, deste orta boy, deste küçük boy, ayak boyu, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik 2, minik 1 boylarında dereceye girenlere ve en iyi peşrev çeken pehlivana verilecek olan ödüller Belediye Encümen Kararıyla belli oldu.

Geçen yıl 37 bin lira olan başpehlivanlık ödülü, 40 bin liraya çıkarılırken, başpehlivanlık güreşlerinde ikinci olan sporcuya 25 bin, üçüncüye ise 12 bin 500 lira para ödülü verilmesine karar verildi.

Ayrıca; 14 kategoride yapılacak güreşlerin birincilerine altın, ikincilerine gümüş, üçüncülerine bronz madalya,  Organizasyon Komitesinde seçilecek en iyi peşrev yapan ilk üç pehlivana ise altın, gümüş, bronz madalya takdim edilecek.

Belediye Encümen Kararı ile pehlivanların yolluk ve tur ücretleri ise şöyle belirlendi:

Başpehlivanlara bin 100 TL, Başaltı Pehlivanlarına 800 TL, Büyük Orta Pehlivanlarına 550 TL, Küçük Orta Büyük Boy, Küçük Orta Küçük Boy, Deste Büyük Boy, Deste Orta Boy, Deste Küçük Boy Pehlivanlarına 300 TL; Ayak Boyu, Tozkoparan, Teşvik 2, Teşvik 1, Minik 2 ve Minik 1 pehlivanlarına 200 TL.

Kırkpınar Yağlı Güreşler’inde güreşecek olan pehlivanlara ise boylarına göre, yükselecekleri her tur için Başpehlivanlara 60 TL, Başaltı Pehlivanlarına 40 TL, Büyük Orta Pehlivanlarına 35 TL, Küçük Orta Büyük Boy ve Küçük Orta Küçük Boy Pehlivanlarına 30 TL; Deste Büyük Boy, Deste Orta Boy, Deste Küçük Boy, Ayak Boyu, Tozkoparan, Teşvik 2, Teşvik 1, Minik 2 ve Minik 1 pehlivanlarına 25 TL.

Güreşler 22-23-24 Temmuz tarihleri arasında Edirne’de yapılacak.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Onur Özçiçek
Onur Özçiçek
7 yıl önce

Bu organizasyon usa veya uk de olsaydı milyonlarca dolar döner bütün dünya da izlerdi adam gibi tribün yapılır korkunç reklamlar dönerdi güreş dünyasının tour de France’ı olabilirdi

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.