656. Kırkpınar Çeyrek Finalistleri Belli Oldu Büyük Sürprizler Var


ismail_balaban_recep_kara

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin son şampiyonu Recep Kara, Er Meydanı’nın iddialı isimlerinden İsmail Balaban karşısında 1 buçuk saat süren mücadele sonunda mağlup oldu.

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanlık çeyrek finalistleri üçüncü tur müsabakaları sonrasında belli oldu. 2004-2007-2008 ve 2016 yıllarında birinci olan Recep Kara, 2012-2013 yılı başpehlivanı İsmail Balaban ile eşleşti. Erken final niteliğindeki mücadele nefes kesti.

Bir buçuk saat süren ve Er Meydanı’nda kıran kırana geçen mücadelenin ardından altın puanı alarak, adını çeyrek finale yazdıran isim İsmail Balaban oldu. Balaban’ın zaferinin ardından büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Recep Kara uzun süre yerden kalkamazken, izleyenler sıcağın etkisiyle Kara’nın kalkamadığını düşündü. Kara’nın mağlubiyetin ardından gözyaşlarına hakim olamadığı da görüldü.

Üçüncü tur güreşlerinde mücadele eden diğer başpehlivanlar, Salih Erinç, Fatih Atlı, Ali Gürbüz, Serhat Balcı, Hamza Köseoğlu, Orhan Okulu ve Şaban Yılmaz çeyrek finale adını yazdırmayı başardı.

Altın kemer yarın sahibini bulacak

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ikinci gününde, 60 başpehlivan dualı çayır Er Meydanı’na ayak bastı. İlk tur güreşlerinin ardından 2 pehlivan bay kurası çekmesinin ardından 28 başpehlivan ikinci turda mücadele etti. 16 Temmuz 2017 Pazar günü altın kemerin sahibi olabilmek için sabah çeyrek final mücadelesi ile 8 başpehlivan mücadele edecek.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

3 Yorum - "656. Kırkpınar Çeyrek Finalistleri Belli Oldu Büyük Sürprizler Var"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Oldi
Ziyaretçi
Oldi

Sporun hası yağlı güreş meydanın hası kırkpınar..
Hemşehrim Recep Karayı eleyen Final oynar. Orhan okulu- ismail Balaban finali güzel olur.

dogannn
Üye
dogannn

İsmail balaban a helal olsun. Nasıl bir kondisyon ve güçtür. Çocuk 1.5 saat boyunca neredeyse kendinden 30 kg fazla recep kara ile mücadele etti ve kazandı. Umarım şampiyon olur. Harika bir mücadele idi

VolkanK
Üye
VolkanK

Favorim ali gürbüz