666.Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde İkinci Gün Tamamlandı! Bu Büyük Heyecan DMAX’te Yaşanıyor!


Antalya’da bu yıl 666’ncısı düzenlenen Elmalı Yağlı Güreşleri’nde ikinci gün müsabakaları tamamlandı. Organizasyonun ikinci gününde başpehlivanlık güreşlerinin ilk turları yapıldı. Bu büyük heyecan DMAX ekranlarında Bilgehan Demir’in anlatımıyla yaşandı.

Türk’ün ata sporu güreşin “ilk er meydanı” olarak kayıtlara geçen ve Elmalı ilçesindeki Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda gerçekleştirilen organizasyona seyirciler yoğun ilgi gösterdi.

Ünlü pehlivanların 1352 yılından beri kispet giydiği Elmalı Yağlı Güreşleri’nde aralarında Orhan Okulu, ikizler İsmail ve Turan Balaban, Şaban Yılmaz, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur, Fatih Atlı, Recep Kara ve Ali Gürbüz’ün de bulunduğu 72’si başpehlivan olmak üzere bin 600’ün üzerinde güreşçi mücadele etti.

Kura çekimiyle başlayan ikinci gün müsabakalarında Orhan Okulu ile eşleşen başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, ilk turda elendi. İkinci turda kardeşi Ahmet Kavakçı ile karşılaşan başpehlivan Mahmut Kavakçı, galip geldi.

Organizasyonun favori isimlerinden başpehlivan Recep Kara, Serhat Gökmen ile karşı karşıya geldi. Recep Kara, sakatlığı sebebiyle maça devam edemeyince Serhat Gökmen tur atladı ve Recep Kara 666.Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne veda etti.

Bu tarihi organizasyonun finalleri yarın yapılacak. Müsabakalar sabah saat 10.10’dan itibaren DMAX’ten kesintisiz olarak canlı yayınlanacak. Sakın kaçırmayın!


Benzer Haberler

5
Yorumlar

4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Garyosullivan Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Serhat’ın bu turnuvada ilerleyeceğini düşünüyorum. Ali Gürbüz’ün de iyi hazırlanmadığını ve babasının adını taşıyan er meydanında final göremeyeceğini düşünüyorum. Şampiyonluk için favorilerim İsmail ve Orhan.

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

https://youtu.be/TZQoMRxjU58

Maç sonunda yaşananlar kesinlikle yağlı güreşin ruhuna aykırı fakat bu suplex bence fazlasıyla tehlikeli olmuş. Neticede burada suplexi atan Furkan Elmalı’da Fatih’e yine suplex ile kaybetti ama iki suplex arasında sağlık riski açısından çok büyük fark var.

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Müthiş bir yarı final maçından sonra İsmail de finale kaldı. 2 saatlik yorucu mücadelenin, İsmail’in finaldeki performansını ne derece etkileyeceğini izleyip göreceğiz. Son yılların en formda iki pehlivanının final mücadelesini soluksuz izleyeceğim. Finalde, dinlenmiş olmasının avantajıyla Orhan küçük bir farkla favori.

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Dostum, elenmiş ama hangi turda kime elendiğini bilmiyorum.

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

25 yıldır yağlı güreş seyrediyorum ama böyle saçma durumla karşılaşmadım. Her pozisyonda güreşçilerin anası, babası, abisi, antrenörü sahaya girip ” yeter bu kadar güreşmesinler ” diyor. Bu hareketler er meydanınlarının değerini düşürür. Güreş esnasında çimenlere girilmesine kesinlikle engel olunması gerekir.