Amatör Mücadele Sporları

Ali Gürbüz Gökbel’de Geri Döndü

17. Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerine Ali Gürbüz Damgası

Ali Gürbüz Gökbel’de Geri Döndü

Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 17. Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri, finalde rakibi Özkan Yılmaz’ı mağlup eden Ali Gürbüz’ün başpehlivanlık unvanını kazandığı maçla sona erdi.

Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı Alanya Belediyesi tarafından organize edilen 17. Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 1500 rakımlı Gökbel Yaylası’nda sabah saat 09.00’da başladı. Organizasyona, 50’si başpehlivan olmak üzere toplam bin sporcu katıldı ve yoğun müsabakalar akşam saat 19.30’a kadar devam etti. Başpehlivanlar, müsabakalar öncesinde protokol üyeleriyle birlikte bayraklı selamlaşma seremonisi gerçekleştirdi.

Yarı Finalde Orhan Okulu’yu Finalde Özkan Yılmaz’ı Yendi

Farklı yaş gruplarından sporcuların katıldığı güreşlerde başpehlivanlık mücadelesinde yarı finalde Orhan Okulu ile Ali Gürbüz ve Mustafa Taş ile Özkan Yılmaz karşı karşıya geldi. Bu müsabakalarda rakiplerini mağlup eden Ali Gürbüz ile Özkan Yılmaz, finalde karşılaştı. Final mücadelesini Ali Gürbüz, yaklaşık 20 dakikalık mücadele sonrasında kazandı. İkincilik kürsüsüne Özkan Yılmaz çıkarken, üçüncülük kürsüsüne ise Orhan Okulu ile Mustafa Taş yerleşti. Kazanan güreşçilere ödüllerini, Antalya Milletvekilleri Hilmi Durgun ve Abdurrahman Başkan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Gökbel güreş ağası Eray Erdem takdim etti. Özkan son Kırkpınar’da Ali Gürbüz’ü elemişti.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.