Amatör Mücadele Sporları

Ali Sofuoğlu, Dünya Şampiyonluğuna Kilitlendi!

alisofuoglu_karate_14

Karatede dört kez Avrupa şampiyonu olan Ali Sofuoğlu, 12-15 Kasım’da Endonezya’da düzenlenecek Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda altın madalya alarak dünya şampiyonu olmayı hedefliyor.

Karateye çok küçük yaşta kuzeni sayesinde başlayan Ali Sofuoğlu, genç yaşına rağmen ferdi katada dört kez Avrupa şampiyonu oldu, birçok derece elde etti. 

Malezya’da 2011’de katıldığı Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda finalde Japon rakibine yenilen ve gümüş madalya kazanan milli sporcu, Endonezya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda hedef büyüttü.

Ali Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2007’de transfer olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyespor adına yarıştığını söyledi.

Şimdiye kadar dört Avrupa şampiyonluğu, bir dünya ikinciliği ve sayısız dereceler elde ettiğini dile getiren Ali Sofuoğlu, “Kamp dönemlerinde antrenmansız geçirdiğim gün olmuyordu. Günde çift antrenman yapıyorduk. Avrupa ve dünya şampiyonaları başlamadan önce ‘ölü sezon’ dediğimiz yaz aylarında bile antrenmanı bırakmadım. Tatil yerine çalışmalarımı sürdürüyordum. Başarılarım da buradan geliyor” ifadesini kullandı.

“En büyük destekçim ailem”
Ali Sofuoğlu, en büyük destekçisinin ailesi olduğunu vurgulayarak, karatenin çok zor bir spor olduğunu anlattı. 

Karate1 Premier Lig İstanbul, İran Uluslararası Dostluk Turnuvası ve Yalova’daki Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda da birinci olduğunu hatırlatan milli karateci, şunları kaydetti:
“Dünya Şampiyonası’na bir ay kaldı. İnşallah orada daha iyi sonuçlar almayı ümit ediyorum. Daha önce dünya ikinciliğim vardı ama şampiyonluk olmamıştı. İnşallah bu kez bunu başaracağım. Milli takım kampına girdik. 21 yaş altı kategorisinde de son bir Avrupa Şampiyonası kalıyor. Onun öncesinde Büyükler Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıkları var. Bunu da en iyi şekilde tamamlayıp katılacağım üç organizasyondan en iyi dereceleri almak istiyorum.”

 

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.