Altın Avcısı İrem Yaman, Akdeniz Oyunlarını da Boş Geçmedi


İspanya’nın Tarragona şehrinde devam eden 18. Akdeniz Oyunları’nda Türk sporcular başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.

Tekvando branşında kadınlar 57 kiloda mücadele eden İrem Yaman, altın madalyanın sahibi oldu. İBB Spor Kulübü sporcusu olan Yaman, çeyrek finalde Fransız Laurygan Celin’i 16-4 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde İspanyol Marta Calvo Gomes’i de 7-3 ile geçen Yaman adını finale yazdırdı. İrem Yaman finalde Mısırlı Radwa Elsayed Nada’yı da 8-0 farklı yenerek altın madalyaya uzandı.

Dünya ve Avrupa şampiyonu olan İrem Yaman, başarılarına Akdeniz oyunları şampiyonluğunu da eklemiş oldu. 23 yaşındaki sporcumuz, ülkemizin 2020 olimpiyatlarındaki en büyük altın madalya umutlarından biri olarak gösteriliyor.

Tekvando branşında bir altın madalya da Rukiye Yıldırım’dan geldi. Kadınlar 49 kiloda mücadele eden milli sporcumuz Rukiye Yıldırım, çeyrek finalde Tunuslu Ikram Dhahri’yi 24-9, yarı finalde ise Faslı Oumaima El Bouchti’yi 33-15 yenerek finale yükseldi. Finalde Hırvat Kristina Tomiç’i 12-11 yenen Rukiye Yıldırım 2018 Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazandı.


Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir