Avrupa Güreş Şampiyonasında Şok!


fft104mm2506178

Avrupa Güreş Şampiyonası’nın ilk gününde mindere çıkan 4 Türk sporcu da turnuvaya veda etti.

Şampiyona, Letonya’nın başkenti Riga’da yapılan müsabakalarla başladı.

Kadınlar 48 kiloda Evin Demirhan ilk turda Portekizli Liliana Costa Dos Santos’a 5-2 yenilerek, şampiyona dışında kaldı.

Kadınlar 63 kiloda Hafize Şahin ilk tur maçında Yunan rakibi Agoro Papavasileio’yu 6-0 yenerek, çeyrek finale yükseldi. Türk güreşçi çeyrek finalde Macar Marianna Sastin’e 15-4 teknik üstünlükle mağlup oldu ve madalya şansını kaybetti.

– Süleyman Atlı ve Selim Yaşar da elendi

Erkekler serbest stil 57 kiloda Süleyman Atlı, ilk tur müsabakasında Bulgar güreşçi Georgi Vangelov ile 10-10 berabere kalmasına karşın son sayıyı rakibi aldığı için maçtan mağlup ayrıldı ve elendi.

Erkekler serbest stil 86 kiloda Selim Yaşar, Moldovalı Ion Gurmuzachi’ye 6-1 üstünlük sağlayarak, çeyrek finale ismini yazdırdı. Milli sporcu çeyrek finalde Ukraynalı İbragim Aldatov ile 2-2 berabere kalmasına karşın rakibi son puanı hanesine yazdırdığı için turnuva dışında kaldı.

Şampiyonada yarın erkekler serbest stil 65 ve 97, kadınlarda ise 53 ve 60 kilo müsabakaları yapılacak

Avrupa Güreş Şampiyonası’na yarın erkekler serbest stil 65 ve 97, kadınlarda ise 53 ve 60 kilo müsabakalarıyla devam edilecek.

Letonya’nın başkenti Riga’da süren şampiyonada, erkekler 65 kiloda Mustafa Kaya, 97 kiloda da Fatih Yaşarlı mindere çıkacak.

Kadınlarda ise 53 kiloda Bediha Gün ve 60 kiloda Neslihan Ulusoy madalya mücadelesi verecek.

Sporcuların tartıları bu akşam yapılacak ve rakipleri belirlenecek.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

1 Yorum - "Avrupa Güreş Şampiyonasında Şok!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Türk Televizyonlarında bu şampiyona verilmiyor. Birde atasporumuz olimpiyat öncesi son baraj geçme müsabakaları bunlar. Galiba taha ve Rıza harici güreş takımı olimpiyatlara hazır değil.