Diğer

Bahri Tanrıkulu Artık Filistin Milli Takımında Türkiye Değil!


Üç sene ay-yıldızlı formayı giymediği için başka ülke adına yarışma hakkı kazanan Bahri Tanrıkulu “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bilgisi var. Filistin halkına, umut ve destek olmak istedim” dedi Dünya şampiyonu, olimpiyat ikincisi milli tekvandocu Bahri Tanrıkulu’nun 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na kota alabilmek için Filistin adına Asya Kıtası Elemeleri’ne katıldığı ortaya çıktı.

Bahri Tanrıkulu, 2012 yılında Londra Olimpiyat Oyunları’ndan sonra aktif olarak hiçbir müsabakaya katılmamış, 2014 sonunda ise jübile yapmak istediğini açıklamıştı. Ancak milli tekvandocunun 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılabilmek için şok bir girişimde bulunduğuortaya çıktı.

Tanrıkulu, 3 sene boyunca milli takım forması giymediği için başka bir ülke adına yarışma hakkı kazandı. Bahri Tanrıkulu ve Filistin Tekvando Federasyonu, Tanrıkulu’nun olimpiyat elemesine girmesine karar verdi. Filipinler’in başkenti Manila’da 16-17 Nisan’da düzenlenen Asya Kıtası Olimpiyat Oyunları Eleme Müsabakaları’na Tanrıkulu, Filistin adına katıldı.

OLİMPİYATLARA GİDEBİLİR

Filipinler’de +80 kiloda Filistin adına tatamiye çıkan Tanrıkulu, Kazak Ruslan Zhaparov’a 10-6 yenilerek elendi. Ancak Tanrıkulu, önceki gün yapılan Asya Şampiyonası’na tekrar Filistin adına katıldı ve 3’üncü oldu. Edinilen bilgiye göre; Tanrıkulu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından Filistin’e ‘Wild Card’ ile özel izin verildiği taktirde Rio Olimpiyatları’na gitme hakkı kazanabilecek.

TANRIKULU : CUMHURBAŞKANI DESTEK VERDİ

Bahri Tanrıkulu, daha önce Filistin’den milli takım daveti aldığını belirterek, “Filistin’de yaşananlara duyarsız kalmak istemedim. Filistin halkına, destek ve umut olmak istedim” dedi. Organizasyona izinsiz katılmadığını dile getiren Tanrıkulu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın bilgisi vardı. Bu konuyu paylaştığımda beni desteklediler ve ‘Sonuna kadar arkandayız’ dediler” açıklamasını yaptı.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ahmet kurt
ahmet kurt
5 yıl önce

Bu çok iyi olmuş az da olsa filistin e destek verecek. Başarılar…

Başa dön tuşu