Diğer

Başpehlivan’ın Gözü Altın Kemerde!


fatihatli_8VHI6

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 2014 yılının başpehlivanı Fatih Atlı, altın kemerin daimi sahibi olmayı hedeflediğini söyledi.

Atlı, Edirne’de yarın başlayacak 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde yaptığı açıklamada, mücadeleye çok iyi hazırlandığını belirtti.

Altın kemeri, memleketi Samsun’a ikinci kez götürmek istediğini kaydeden Atlı, ”Bunun için çok çalıştım. Fiziksel ve psikolojik olarak hazırım. Kırkpınar’da en iddialı güreşçi şu anda kendimi görüyorum. İnşallah Allah kaza bela vermediği takdirde bunu da başaracağım. Kırkpınar’ı üst üste kazanıp, altın kemerin daimi sahibi olmak istiyorum” diye konuştu.

Rakiplerini çok iyi analiz ettiğini, tüm eksiklerini gidererek Kırkpınar’a geldiğini aktaran Atlı, bu günlere gelmesinde büyük emeği olan hocası Bayram Ertan’a teşekkür etti.

Bu sene birbirinden zorlu rakiplerle er meydanına çıkacağını vurgulayan Atlı, kuraların finale giden yolda büyük önem taşıdığını söyledi.

Aşırı sıcakların güreşçileri olumsuz etkileyeceğini de ifade eden Atlı, ”Bunun için bir kaç gün erken geldik. Ter antrenmanları yapacağız. Vücudumu Edirne sıcağına göre ayarlayacağım” dedi.

Atlı, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde iki polisin şehit edilmesinden büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Şehitlere rahmet, ailelerine de başsağlığı dileyen Atlı, ”Çok üzücü olaylar bunlar. Vatanımızı bölmek isteyen bütün şer güçlere, dış güçlere lanet okuyoruz. Şehitlerimizin ailesine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu