Amatör Haberler

Dünya Güreşine Yeni Soluk!

gures_F9W4B

Dünya Güreş Birliği Avrupa Konseyi’nin aldığı karara göre, 2016 yılından itibaren 13-14 ve 15-16 Yaş Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası düzenlenecek.

Avrupa Konseyi üyelerinin yaptığı toplantı neticesinde dünya güreşine yeni bir organizasyon daha eklendi. Türkiye Güreş Federasyonu’nun girişimleriyle başlatılan proje kapsamında, Balkan ülkelerindeki güreşçiler arasında rekabeti artırmak amacıyla yıldızlar kategorisinde şampiyona düzenlenmesine karar verildi.

MUSA AYDIN: İLK ORGANİZASYON, ÜLKEMİZDE YAPILACAK
Türkiye’nin önderliğinde ve diğer balkan ülkelerinin katılımıyla kaliteli organizasyonlara şahitlik edeceklerini dile getiren Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “Dünya Güreş Birliği Avrupa Konseyi üyeleri ile birlikte yaptığımız toplantılar neticesinde 2016 yılından itibaren böyle bir şampiyonanın yapılmasına karar verdik. Teklifi biz verdiğimiz için büyük ihtimalle ilk olarak ülkemizde yapılacak olan 13-14 ve 15-16 Yaş Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası’nda büyük işler başaracağız. Bu şampiyonanın dünya güreşine yeni bir soluk kazandıracağını düşünüyorum.” dedi.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.