Amatör Mücadele Sporları

Dünya Şampiyonası Kadrosu Belirleniyor!

karate_kizlar_160915

Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, 17-19 Eylül tarihleri arasında Yalova’da gerçekleşecek. Şampiyonanın ardından yapılacak seçmelerde 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek sporcular belirlenecek.

Türk karatesinin geleceğini teslim edeceği yıldız isimleri, yılın son büyük organizasyonunda Yalova’da bir araya gelecek. Türkiye Karate Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan ve Yalova Belediyesi’nin desteğiyle yapılacak Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, 17-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Yalova Belediyesi’nin desteğiyle organize edilecek Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası, 17-19 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Şampiyonanın sona ermesinin ardından 20 Eylül Pazar günü, 12-15 Kasım’da Endonezya’nın Jakarta kentinde yapılacak 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası milli takım seçme müsabakaları gerçekleşecek.

45 İLDEN YAKLAŞIK 1400 SPORCU

Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı şampiyonada 45 ilden yaklaşık 1400 sporcunun mücadele etmesi bekleniyor.

1994 ile 2001 arası doğumlu sporcuların katılım göstereceği müsabakalar kata ve kumite branşlarında yapılacak. Ümit, genç ve 21 yaş altı kategorilerinde yapılacak müsabakalar sonunda33 dalda madalyalar sahiplerini bulacak.

17 Eylül Perşembe günü ümit sporcuların mücadelesi ile başlayacak şampiyonada, 18 Eylül Cuma günü gençler, 19 Eylül Cumartesi günü de 21 yaş altı kategorisindeki sporcular tatamiye inecek. 20 Eylül Pazar günü ise milli takım seçme müsabakaları yapılacak.

Şampiyonanın açılış seremonisi, 18 Eylül Cuma günü, 17.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türk karatesinin güçlü bir altyapıya sahip olduğunu belirterek, Yalova’daki organizasyonda mücadelede edecek tüm sporcular ile görev yapacak antrenör, hakem ve idarecilere başarı dileğinde bulundu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.