Amatör Mücadele Sporları

Ebru Şahin Bakü’de Finale Yükseldi!

ebrusahin_FKTDZ

Bakü 2015 Avrupa Oyunları’nda mücadele eden Türk joduculardan Ebru Şahin, kadınlar 48 kiloda finale çıktı.

Haydar Aliyev Arena’da düzenlenen judo müsabakalarında, kadınlar 48 kiloda mücadele eden Ebru Şahin, ilk turda İsrailli Shira Rishony, 2. turda da Rumen Monica Ungureanu’yu geçerek son 8’e kaldı. Çeyrek finalde İspanyol Julia Figueroa’yı ceza puanıyla yenen milli judocu, yarı finalde karşılaştığı Ukraynalı Maryna Cherniak’ı da eleyerek adını finale yazdırdı.

Kadınlar 48 kilodaki bir diğer isim Dilara Lokmanhekim, ilk turu “bye” geçti. 2. turda Polonyalı Ewa Konieczny’yi yenen milli sporcu, çeyrek finalde Belçikalı Charline van Snick’e mağlup oldu. Repesaj mücadelesine çıktığı Macar Eva Csernoviczki’ye de yenilen Lokmanhekim, madalya şansını yitirdi.

Kadınlar 52 kiloda tatamiye çıkan Ayşe Arca, İsviçreli Evelyne Tschopp ile yaptığı ilk tur karşılaşmasını kaybederek oyunlara veda etti.

Erkekler 66 kiloda yarışan Sinan Sandal, Azerbaycanlı Nijat Shikhalizada’ya mağlup oldu ve ilk turda oyunların dışında kaldı.

Ahmet Kaba ise erkekler 60 kiloda çıktığı ilk tur karşılaşmasında Sloven Matjaz Trbovc’a yenilerek madalya şansını kaybetti.

Ebru Şahin, akşam seansındaki kadınlar 48 kilo finalinde Belçikalı Charline van Snick ile altın madalya için karşılaşacak.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.