Diğer

Edirne Uluslararası Judo Turnuvası Sona Erdi


Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Edirne Uluslararası Judo Turnuvası sona erdi.

Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan ve Gürcistan’dan 330 sporcunun katıldığı turnuvada, süper minikler, minikler, yıldızlar, ümitler, gençler ve görme engelliler kategorilerinde müsabakalar yapıldı.

Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış töreninde açıklama yapan Türkiye Judo Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkanı Fikret Papur, küçük yaşlardaki sporcuların yetişmesi ve gelişmesi açısından oldukça önemli bir turnuvayı tamamladıklarını belirtti.

Sıcak havaya rağmen oldukça zevkli ve yoğun bir turnuvayı geride bıraktıklarını aktaran Papur, “Turnuvaya ilgiden çok memnunuz. Balkan ülkelerinden çok sayıda sporcu katıldı. Çok güzel müsabakalar oldu. Özel turnuvalar, ülkemizde judo sporunun gelişmesi açısından çok önemli. Yabancı sporcularla mücadele, Türk sporcuların öz güvenini arttırıyor. Kendilerini gösterme fırsatı buluyorlar. Dolayısıyla antrenörler, hakemler, sporcular açısından bu tür turnuvalar çok faydalı oluyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de judo sporuna olan ilginin her geçen gün arttığına dikkati çeken Papur, Türkiye Judo Federasyonunun da sporculara her türlü desteği verdiğini sözlerine ekledi.

Turnuvada çeşitli kategorilerde dereceye giren sporculara ödülleri verildi


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu