Amatör Haberler

Efsane Ahmet Taşçı’dan Olay Açıklama!

"Yağlı Güreş'in Ayrı Federasyonu Kurulmalı"

Efsane Ahmet Taşçı’dan Olay Açıklama!

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemerin son sahibi olan Ahmet Taşçı, Yağlı Güreş Federasyonu kurulması gerektiğini söyledi.

Yağlı Güreş Ayrı Federasyon Olmalı

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Edirne’ye gelerek temaslarda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Yağlı Güreşlerden sorumlu Asbaşkan Ahmet Taşçı, gazetecilere de açıklamalar yaptı. Yağlı güreş branşının kendine ait federasyonu olması gerektiğini ifade etti.

Ahmet Taşçı Altın Kemerin 2 Kez Altın Ebedi Sahibi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreşi kazanarak emanetçisi olduğu altın kemeri bir yıl süresince takan başpehlivan, bir sonraki yıl Kırkpınar’da başarılı olamazsa kemeri iade ediyor. Üç yıl fire vermeden üst üste Kırkpınar’da birinci olan başpehlivan ise altın kemerin ebedi sahibi oluyor. Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi’nde heykeli dikilen Ahmet Taşçı, 1990, 1991, 1992 ile 1995, 1996 ve 1997 yılları finalinde rakiplerini yenerek 2 kez altın madalyayı kazanarak evine götürdü.

Efsane Ahmet Taşçı'dan Olay Açıklama!

Geleneksel Güreş Federasyonuna Dahil Değiliz

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Edirne’ye gelerek temaslarda bulunan Taşçı, Saraçlar Caddesi’nde halkın sevgi gösterileri ile karşılandı. Burada gazetecilerle konuşan Taşçı, bu yıl yeni kurulan Geleneksel Güreş Federasyonu ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Geleneksel Güreş Federasyonu’nun içerisine yağlı güreşin alınması gibi bir talep bize ulaşmadı. Türkiye Güreş Federasyonu’na gelen bir teklif veya bir yazı yok.”

Ayrı Federasyonumuzun Olmaması İçler Acısı

Yağlı Güreş Federasyonu’nun kurulması gerektiğinin altını çizen Taşçı “Bizim istediğimiz tek başına Yağlı Güreş Federasyonu. Tek başımıza özerk olmak, kendi yağımızda kavrulmak istiyoruz. Bunun niye olmadığını ben de anlamış değilim. 35 yıldır bu işin içindeyim. Bugün baktığımız zaman 10-20 tane sporcusu olan branşların federasyonları var. Bizde yaklaşık 5 bin sporcu var ama federasyonumuz yok. Bu içler acısı bir şey” diye konuştu.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.