Amatör Mücadele Sporları

Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerine Pazar Gününe Kimler Kaldı? İşte Cevapları

Antalya’nın Elmalı ilçesinde bu yıl 667’ncisi düzenlenen Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde, Başpehlivanlık ilk gün müsabakaları yapıldı.

“Türk’ün ilk er meydanı” olarak gösterilen Elmalı’daki güreşlere, 72’si başpehlivan olmak üzere yaklaşık bin 500 pehlivan katıldı.

Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda düzenlenen heyecanda 1. 2. ve 3. tur karşılaşmaları sona ererken 4. tura kalan isimler de belli oldu.

İlk turda 36 müsabaka yapıldı ve 36 Başpehlivan 2. tura kaldı. 2. turdan sonra ise 18 başpehlivan 3. tura kaldı. 18 başpehlivandan 14 tanesi mücadele etmeden şanslı kura çektikleri için pazar gününe 4. tura kaldı. 1’den 18’e kadar çekilen kurada ilk 4’e kalan Ali Gürbüz-Furkan Durmuş Altın ve Serhat Gökmen-Ahmet Kavakçı 3. turda maça çıkmak zorunda kaldı. Ali ve Serhat tur atladı. Eğer bu iki isim altın kemer alırlarsa 7 tur kazanarak birinci olmuş olacaklar. Diğer 14 isim ise 6 tur kazanarak başpehlivan birinciğine imza atmış olacaklar. 14 şanşlı kura çeken isimlere 3. turda kazanan 2 isim daha eklendi ve son 16 bu şekilde belli oldu.

Favori isimlerden Kırkpınarda Başpehlivan 1. liği yakalamış Şaban Yılmaz 1. turda 4 kez altın kemer almış Recep Kara ise 2. turda Erkan Yavuz’a elendi.

Geçen senenin 1. si Orhan Okulu yoluna devam etti. Elmalılı İsmail Balaban da 4. tura kalmayı başardı. Her iki isimde ilk 2 turda galip geldi ancak 3. tur kurasında ilk 4’ü seçmeyince 4. tura kaldılar. Ali Gürbüz ise 2. turda .hamza Köseoğlu ile eşleşti ve 1 saat süren karşılaşma sonrasında sakatlanarak kazanan Ali Gürbüz oldu. Ali Gürbüz 3. turda şanslı kura çekemedi. Kurada ilk 4 arasına kalan Ali 3. turda maç yapmak zorunda kaldı. Sakat sakat çıktığı karşılaşmada Furkan Durmuş Altın’ı yenen Ali 4. tura kaldı.

Bugün 4. turdan itibaren yoluna devam edecek başpehlivanların listesi şu şekilde;

Orhan Okulu

Ali Gürbüz

İsmail Balaban

Mehmet Yeşil Yeşil

Fatih Atlı

Osman Aynur

Nedim Gürel

Serhat Gökmen

İsmail Koç

Ünal Karaman

Abdullah Güngör

Şahali Kurt

Ekrem Yavuz

İsmail Erkal

Menderes Saltık

Yalçın Üncül

Müsabakalar bugün saat 10.30’dan itibaren DMAX’ten canlı yayınlanmaya devam edecektir.

Bugün 4. turla birlikte çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları yapılacak ve 667. Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Altı Kemer sahibi belli olacak. Tüm karşılaşmalar ve özel kasetler sadece DMAX’ten ekrana gelecek.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.