Amatör Haberler

Eyüp Gözgeç’ten Açıklamalar!

Bakü’ye genç bir takım ile geldiklerini ve Avrupa Oyunları’nın boks takımı için iyi bir test olacağını söyleyen Başkan Gözgeç, buna rağmen madalya umutları olduğunu da belirtti.

“TOPLAM 15 SPORCU KONTENJANIMIZ VARDI, 13 SPORCU İLE GELDİK”
Avrupa Oyunları’nda Türkiye olarak çok iddialı konumda olmadıklarını ifade eden Eyüp Gözgeç, toplam 15 sporcu kontenjanı olduğunu ancak 9’u erkek, 4’ü kız olmak üzere toplam 13 sporcu ile geldiklerini belirterek, olimpiyat vizesi almış sporcuları İstanbul’da bıraktıklarını söyledi.

Gözgeç şöyle devam etti;
“Türk boksunda amacımız, 2016 Rio Olimpiyatları. Burada olimpiyatlarla ilgili herhangi bir kota müsabakası yok. Bunun için bizim takımımızda 3 tane sporcumuz gençlerden ilk defa bu sene büyüklere geçen sporcularımız. Onları takıma monte etmeye çalışıyoruz. Diğer 3 sporcumuz Türkiye’de kaldı. Getirmedik onları. Bunlar da Batuhan Gözgeç, Adem Kılıççı ve Onur Şipal. Bu sporcularımızdan ikisi zaten olimpiyatlarda kota aldılar. Buraya gelmeleri gereksizdi. Hazırlıklarını olimpiyatlar için yapıyorlar. Buraya gençleştirilmiş bir takımla geldik. Genç takımdan büyüklere geçen, ama ilerisinde istikbali olan sporcularımız var. Onları olimpiyatlara hazırlıyoruz. Daha yaklaşık 1 sene var. Burada takımımız için de test amacıyla çok iyi bir gözlemlememiz oldu. Çocukların durumunu gördük. Biz ne yoldayız, nasıl gidiyoruz, onları da gözlemlemek açısında iyi oldu. Sonuçta bu bir spor. Kazınıp, kaybedebiliyorsunuz da. İnşallah çocuklar başarılı olacaklar. Biliyorsunuz futbolda ve diğer bütün spor branşlarında kura çok önemli. Bizim de iyi olan kuralarımız var. Madalya umudumuz da var Bakü’de ama dediğimi gibi tüm hedef olimpiyatlar.”

 

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.