Amatör Haberler

Fatih Atlı, Kırkpınar’da İkinci Kemer Peşinde!

fatihatli_ismailbalaban_kirkpinar_220614

Edirne’de geçen yıl düzenlenen 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı elde eden Fatih Atlı, ikinci kez şampiyon olup kemeri kazanmayı hedefliyor.

Atlı,  yaptığı açıklamada, 2015 yılı Kırkpınar Yağlı Güreşleri için aralık ayından bu yana yoğun bir şekilde çalıştığını anlattı.

Kuvvet antrenmanlarını spor salonunda, kros koşularını dağda, güreş antrenmanları ise minderde ve çayırda yağlı güreş olarak yaptığını belirten Atlı, çok iyi bir kondisyon ve kuvvet dönemi geçirdiğini söyledi.

Atlı, Kırkpınar’a yüzde 60 hazır olduğunu dile getirerek, sürekli antrenman yaparak hedefine doğru aralıksız çalıştığını kaydetti.

Eksiklerini yavaş yavaş giderdiklerini anlatan Atlı, şöyle konuştu:
“Allah bir kaza bela vermediği takdirde 2015 yılında da Kırkpınar’da ikinci kemer için sonuna kadar iddialıyım. Şu an mevcut rakiplerimizin içinde 8-10 tane çok iddialı isim var. Mehmet Yeşil, Orhan Okul, İsmail Balaban, Osman Aynur, Recep Kara, Şaban Yılmaz gibi arkadaşlarımızla uzun yıllardır güreşiyoruz. Artık kimin ne yaptığı konusunda bir çok fikrimiz var. Onlara göre taktikler geliştirdik, geliştirmeye de devam ediyoruz.”

Atlı, hocası Bayram Ertan eşliğinde haftanın iki günü antrenmandan sonra rakiplere karşı taktik çalışması yaptıklarını belirterek, taktiksel çalışmaları Kırkpınar’da uygulamak istediğini ifade etti.

“Geçen yılki Fatih Atlı’dan yüzde 30 daha iyiyim”
Geçen yılki çalışmalara bu sene takviyeler yaptıklarını ifade eden Atlı, geçen sene  mart ve nisan aylarında yaptıkları ağırlık çalışmalarını bu yıl ocak şubat ayında kaldırmaya başladığını aktardı.

Atlı, beslenme ve çalışma programını değiştirdiğini anlatarak, “Geçen yıl 107 kilogram civarındaydım şuan 112-113 kiloyum. Gücüm kuvvetim, hareket kabiliyetim arttı. Geçen yılki performansımdan şu anda yüzde 30 daha iyiyim. Çünkü hem kemerin verdiği bir heyecan var hem de ikinci kemerin verdiği bir açlık var. Bu, beni çok iyi motive etti” diye konuştu.

“Hedefim inşallah bundan sonra iki yıl daha bu altın kemeri alıp bunun ebedi sahibi olmak” diyen Atlı, tarihe geçmek istediğini söyledi.

Atlı,  bunun olmaması için hiçbir sebebin bulunmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:
“Yaşım genç, gücüm kuvvetim yerinde, sağlığım yerinde. Biz hazırlıklarımızı tamamen bu yönde yaptık. Takdiri Allah’a bıraktık. Önümüzde 3 ay var.  İnşallah hedeflediğim başarıya ulaşacağıma inanıyorum. Ustam ve arkadaşlarım bu konuda hep yanımdalar. İnşallah 2015 yılında da altın kemeri alıp memleketimize getirmek istiyorum.”

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
demir
demir
7 yıl önce

memleketimin pehlivanları bu sene işi götürecek gibi receb kara bu aralar formsuz ama ne yapacağı belli olmaz, ismail balabanıda yabana atmamak gerek, dopingci ali gürbüzüde izlemek isterdik.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.